FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu     




Yatırım Fonları > Hisse Senedi Yoğun > Hisse Fonları
Ak Portföy genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 0,112582 TL
    Son Fiyatı

  • -%2,21
    Günlük
    Değişimi

  • ~64Mil.
    Pay

  • ~7MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %3
    Doluluk

  • 554
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu-1,04-0,11-9,214,6229,4533,5419,80
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
16.10.20170,1152530,00-4,4531,1055520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
17.10.20170,1152530,00-4,4529,5455520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
18.10.20170,1152530,00-4,4529,8755520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
19.10.20170,1152530,00-4,2527,1655520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
20.10.20170,1152530,00-2,6526,0455520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
23.10.20170,1152530,00-1,1225,7255520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
24.10.20170,1152530,00-1,1226,1755520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
25.10.20170,1152530,00-1,9524,5355520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
26.10.20170,1152530,000,0025,5355520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
27.10.20170,1152530,000,0024,7755520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
30.10.20170,1152530,000,0026,1255520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
31.10.20170,1152530,000,0026,2555520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
01.11.20170,1152530,000,0025,1955520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
02.11.20170,1152530,000,0027,2455520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
03.11.20170,1152530,000,0027,9255520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
06.11.20170,1152530,000,0029,2655520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
07.11.20170,1152530,000,0033,8455520.457.18680,0096,400,000,000,001,89
08.11.20170,1163320,940,9432,685536.716.25530,0095,420,000,000,001,43
09.11.20170,114928-1,21-0,2830,435506.645.99230,0095,420,000,000,001,43
10.11.20170,112803-1,85-2,1327,755526.633.57130,0092,900,000,000,001,34
13.11.20170,111987-0,72-2,8326,555506.837.27230,0091,850,000,000,001,31
14.11.20170,1128030,73-2,1330,085507.207.22330,0096,880,000,000,001,36
15.11.20170,1151212,05-0,1133,545487.368.34530,0095,990,000,000,001,38
16.11.20170,112582-2,21-2,3228,625547.212.86530,0096,780,000,000,001,40
Ortalama0,114827-0,09-1,3928,1655416.516.403,3070,0096,000,000,000,001,74
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
2000   5,50-2,62-4,531,05-2,21-5,2411,09-8,9214,22-0,48
20011,076,215,0524,43-3,114,59-1,132,85-10,9216,236,65 72,06
2002 -7,96-0,47-0,97-3,11-0,584,84-0,55-3,499,3013,55-7,492,95
20034,243,76-7,4610,460,46-2,170,135,857,0310,38-0,0514,7752,67
2004-4,655,344,85-6,90-5,031,204,341,403,240,31-2,385,456,21
20056,192,70-3,97-4,975,994,863,421,935,77-1,5111,186,8943,86
20066,265,27-3,961,68-5,94-3,574,722,820,426,21-2,470,6711,75
20074,010,213,270,834,24-0,156,50-2,203,872,54-3,501,4422,85
2008-12,023,11-6,605,75-2,08-7,4910,16-2,20-5,48-12,45-1,393,40-26,41
2009-1,07-3,133,8312,265,892,279,227,042,62-0,12-2,868,2550,28
20104,97-9,8812,533,41-6,920,603,690,957,842,43-4,111,4616,66
2011-2,81-4,205,926,60-6,730,21-1,81-11,806,95-3,30-4,40-4,19-19,58
20127,824,803,60-1,23-5,1312,513,963,24-1,756,472,186,8052,06
20131,620,005,751,551,50-11,22-4,00-9,0410,394,60-1,85-9,56-12,27
2014-8,510,2510,176,547,53-0,333,93-2,83-4,565,894,82 20,64
20152,15-4,68-4,675,28-0,30-2,44-2,78-8,14-3,557,26-4,16 -15,44
20163,440,656,857,03-9,720,45-4,443,432,193,20-8,42 7,22
20179,713,270,5111,031,663,176,630,16-8,490,00  26,60
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
FonlarGünlükHaftalıkAylık3 Aylık6 AylıkYıllıkYılbaşı
Ak Portföy Altın Fonu49,34549,34549,34549,34549,34549,345 
        
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon33,66933,66933,66933,66933,66933,669 
        
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu18,02918,02918,02918,02918,02918,029 
        
Ak Portföy Bist Temettü 25 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon43,32243,32243,32243,32243,32243,322 
        
Ak Portföy Değişken Fon21,26021,26021,26021,26021,26021,260 
        
Ak Portföy Diploma Değişken Özel Fon19,74219,74219,74219,74219,74219,742 
        
Ak Portföy Emtia Yabancı BYF Fon Sepeti Fonu23,63323,63323,63323,63323,63323,633 
        
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu50,06750,06750,06750,06750,06750,067 
        
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon36,13636,13636,13636,13636,13636,136 
        
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu24,03424,03424,03424,03424,03424,034 
        
Ak Portföy Kira Sertifikaları Katılım Fonu22,10122,10122,10122,10122,10122,101 
        
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu24,30524,30524,30524,30524,30524,305 
        
Ak Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu27,23427,23427,23427,23427,23427,234 
        
Ak Portföy Para Piyasası Fonu27,34727,34727,34727,34727,34727,347 
        
Ak Portföy Py Özel Sektör Borçlanma Araçları Özel Fonu35,21035,21035,21035,21035,21035,210 
        
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu-98,843-98,843-98,843-98,843-98,843-98,843 
        
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu63,24763,24763,24763,24763,24763,247 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
bu fon ile aynı sınıftaki fonlar ve getirileri
FonGünlükSırasıAylıkSırası1 YıllıkSırasıYılbaşıSırası
Ashmore Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon -1,2267,01121,272624,6723
Denizbank A Tipi Hisse Fonu -1,2376,77244,171136,5810
TEB Yatırım A Tipi Hisse Fonu -1,98186,55345,42938,799
Teb A Tipi Varlık Yönetimi Hizmeti Hisse Senedi Yoğun Fon -1,98196,54446,89540,375
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon -2,11226,51559,34152,601
Şekerbank A Tipi Hisse Fon -1,66136,10640,831535,0913
Hsbc Portföy Hisse Senedi Yoğun Fon -2,15246,05756,31248,762
Kare Yatırım A Tipi Değişken Fon -1,92166,04835,991930,8619
Eczacıbaşı A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon -2,13235,73937,401732,9716
Ata Yatırım A Tipi Değişken Fon -2,26275,711047,76441,074
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) -2,21265,601144,681039,058
Ziraat Yatırım A Tipi Değişken Fon -1,51105,551249,60343,413
İş Bankası A Tipi Hisse Fon -1,90155,411342,091235,5111
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon -1,65125,381446,19840,216
İş Bankası A Tipi İştirak Fon -2,49295,341546,69630,5820
İş Bankası A Tipi Privia Değişken Yatırım Fonu -1,80144,471641,171434,2315
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon -2,04204,311746,51739,997
Alkhair Capital Istanbul A Tipi Değişken Fonu -1,4794,261820,982715,4628
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İdea Model Portföy Hisse Senedi Beşinci Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon -2,47283,901939,401634,2714
Strateji A Tipi Değişken Fon 0,1813,792011,73297,0129
İş Portföy İkinci Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon -1,93173,562136,301830,5421
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon -1,0333,452232,322223,5225
Gedik A Tipi Küçük ve Orta Ölçekli Şirketler Hisse Senedi Yoğun Fon -1,1852,632329,112324,0224
Oyak Yatırım A Tipi Değişken Hisse Senedi Yoğun Fon -1,53112,522434,002130,8818
ING Bank A Tipi Hisse Senedi Fon -1,4582,402535,632032,4617
Halkbank A Tipi Değişken Yatırım Fonu -2,05211,162641,491335,3312
Meksa Yatırım A Tipi Değişken Fon -0,0220,922720,802821,4126
Gedik A Tipi Hisse Fonu -1,1740,792825,992520,5827
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu -2,2125-2,322928,622426,6022
Ortalama-1,67 4,35 38,23 32,65 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
Ata Yatırım Şemsiye Fona Bağlı Verim Odaklı Değişken İkinci Alt Fon 57-2,265,960,5349,0960,5242,01
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 52-2,1224,8717,0588,25229,5468,81
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 40-0,1714,7513,0056,35124,5341,84
Allianz Yaşam ve Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Dış Borçlanma Araçları Euro EYF 381,378,089,0631,3262,8224,73
İş Bankası B Tipi Likit Fon 370,031,733,3211,7832,9010,55
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Avrupa YMK İkinci Alt Fon 370,869,2813,5249,7589,7033,56
Strateji A Tipi Değişken Fon 370,183,793,1411,7334,337,01
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Asya YMK Dördüncü Alt Fon 370,8315,2516,0357,3365,3846,71
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 37-0,7413,4618,4929,2623,0213,10
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 360,729,6212,3342,89102,9730,37
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 183-2,1224,8717,0588,25229,5468,81
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1600,031,733,3211,7832,9010,55
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 140-2,495,34-0,0146,6957,1030,58
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1370,031,562,8410,0729,669,01
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 1230,938,549,4920,5676,0018,89
Strateji A Tipi Değişken Fon 1170,183,793,1411,7334,337,01
Ak Portföy Altın Fonu 1160,968,9710,0721,0577,9919,34
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1050,051,412,669,6328,248,55
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 102-1,905,411,3442,0938,1735,51
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 96-2,134,570,3443,4335,8138,36
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 95-1,724,410,1241,6735,8836,93
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,031,683,0811,3233,5610,14
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 90-1,655,382,0946,1950,0840,21
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 89-0,14-2,31-1,895,08-98,815,08
Ak Portföy Değişken Fon 880,150,741,857,6827,667,35
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 850,031,653,0011,0032,729,81
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 79-2,054,820,5644,1736,3839,05
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 79-0,893,45-0,2121,4633,8219,07
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 75-1,033,45-0,5232,3261,1323,52
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 75-2,044,31-0,4146,5138,5139,99
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 740,040,051,306,9519,066,02
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 69-2,21-2,32-9,0728,6217,1626,60
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 67-1,834,860,8941,2835,8337,07
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 660,729,6212,3342,89102,9730,37
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 64-0,11-2,99-2,444,0214,093,87
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 63-0,655,905,4912,6737,579,05
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 620,251,353,199,8021,389,28
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 60-0,18-3,83-4,930,948,471,00
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 58-0,1714,7513,0056,35124,5341,84
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 580,486,416,1625,6878,0016,79
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 57-2,18-2,28-8,7825,1717,9022,45
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,040,521,618,0026,787,07
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 56-2,769,404,3153,9549,2045,09
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 54-2,014,370,2244,3039,3438,97
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 53-0,314,033,6821,1928,9018,32
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 50-0,640,860,8212,8427,8711,57
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 50-0,811,910,8820,3925,2417,83
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 49-0,396,429,8827,5073,1814,56
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 490,496,536,3225,2476,5617,07
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 47-2,116,517,2659,3463,4452,60
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 470,948,9410,1421,8677,5720,14
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 46-2,215,600,6644,6842,4539,05
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 46-0,08-2,31-1,724,6217,534,67
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 440,080,761,879,1229,487,80
YKB B Tipi Altın Fonu 440,938,909,9621,0573,9019,34
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 44-0,7413,4618,4929,2623,0213,10
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimAk Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu
SınıflandırmaYatırım Fonları > Hisse Senedi Yoğun > Hisse Fonları
KodADP
ISINTRMADFWWWWW1
Kuruluş Tarihi21.03.2000
Halka Arz Tarihi28.04.2000
Yönetim StratejisiFon, portföy sınırlamaları itibariyle Tebliğ’in 5. maddesine göre A Tipi Fon niteliğindedir. Fon yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde nakde dönüşümü kolay ve riski az olanlar tercih edilir.
Minumum İşlem Tutari2500
Minumum İşlem Katları2500
Yönetim Ücreti0,0000685000
İşlem NoktalarıBanka/Atm/Internet/Akbank ev ofis bankacılığı
İşlem Saatleri09:00 ile 13:00 saatleri arası. 13:00'ten sonra iletilen alış emirleri 2 iş günü sonra satış emirleri 1 iş günü sonra işlem görür.
Fon Tutarı22.995.861 TL
Karşılaştırma Ölçütü% 80.00 IMKB50 , % 10.00 KYD 365 , % 10.00 KYD BRÜT Repo
İhbar Süresi2 işgünü
YöneticiAk Portföy
Yönetici Adresiwww.akportfoy.com.tr
Fon GrubuAk Portföy
Kurucu Adresiwww.akportfoy.com.tr
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X