FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu     




Yatırım Fonları > Tahvil Bono > Tahvil Bono Fonları
Ak Portföy genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 0,031065 TL
    Son Fiyatı

  • %0,05
    Günlük
    Değişimi

  • ~2.672Mil.
    Pay

  • ~83MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %5
    Doluluk

  • 16.511
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Fon Sepeti Endeksi2,402,60 1,10 33,3560,92
Uluslararası Fonlar Endeksi1,591,41 2,21 22,9766,36
Emtia Fonları Endeksi0,94-2,03 -2,93 11,7446,63
Hisse Senedi Yoğun Fon Endeksi0,880,82 13,31 12,6127,96
Karma Fon Endeksi0,611,70 7,02 7,5414,83
Esnek Fonlar Endeksi0,441,11 2,12 7,9650,12
Para Piyasası Fonu Endeksi0,220,91 1,69 5,7923,99
FM 50 Endeksi0,180,77 2,74 4,4920,13
Tahvil ve Bono Fonu Endeksi0,140,82 1,76 2,5119,95
FM 30 Endeksi0,110,75 2,80 4,1419,59
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu0,010,582,525,134,988,4829,72
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
13.06.20170,0308870,061,109,0516.65393.296.40660,000,000,000,005,9787,28
14.06.20170,0309120,081,189,2116.65493.431.02360,000,000,000,005,9787,28
15.06.20170,030896-0,051,099,1516.62792.931.15660,000,000,000,005,9787,28
16.06.20170,0308960,001,059,0816.62792.931.15660,000,000,000,005,9787,28
19.06.20170,0309220,081,129,1416.61392.898.76664,310,000,000,005,9783,00
20.06.20170,0309510,091,219,1216.61692.957.09560,000,000,000,005,9783,00
21.06.20170,0309550,011,228,9716.62293.016.18560,000,000,000,006,0382,00
22.06.20170,030947-0,031,168,8816.60592.884.59360,000,000,000,005,9880,96
23.06.20170,0309790,101,169,0016.58792.936.82160,000,000,000,006,0685,89
28.06.20170,0310330,171,219,1216.56493.059.59560,000,000,000,006,0685,89
29.06.20170,030999-0,110,898,8016.55092.978.23060,000,000,000,006,0685,89
30.06.20170,0310060,020,908,7816.57492.925.14160,000,000,000,006,0685,89
03.07.20170,0310460,130,828,8616.55093.089.92460,000,000,000,005,9781,91
04.07.20170,0310560,030,868,7316.54593.014.17360,000,000,000,006,8387,96
05.07.20170,031045-0,040,738,6916.56283.205.02050,000,000,000,006,8387,96
06.07.20170,031043-0,010,628,6916.54783.090.78750,000,000,000,006,8387,96
07.07.20170,031027-0,050,608,6316.52883.027.27650,000,000,000,006,8387,96
10.07.20170,0310320,020,698,5516.52882.991.25450,000,000,000,006,8387,96
11.07.20170,0310550,070,778,6216.51083.052.19750,000,000,000,006,8387,96
12.07.20170,031049-0,020,588,4816.51083.063.38250,000,000,000,006,8387,96
13.07.20170,0310650,050,588,5116.51183.013.34450,000,000,000,006,8387,96
Ortalama0,0309910,030,938,8616.57589.704.453,5460,210,000,000,006,3286,06
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
2006           1,451,48
20071,541,101,561,491,761,561,321,551,641,741,051,3219,06
20081,331,090,541,041,291,131,991,491,240,132,852,9618,30
20092,650,791,872,320,451,431,721,021,470,440,600,7216,09
20100,590,520,560,280,570,650,810,610,620,830,600,987,83
2011-0,080,210,390,820,410,540,681,250,56-0,200,540,485,69
20121,501,160,640,790,621,071,450,990,951,111,340,2812,60
20130,790,610,111,15-0,04-0,66-0,690,501,331,400,050,124,80
20140,350,740,741,971,340,840,630,320,291,431,21 10,47
20151,38-0,670,620,220,790,790,690,190,511,680,56 7,55
20160,740,871,661,560,221,170,240,880,930,380,19 10,23
20170,390,820,811,060,940,87      5,04
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
FonlarGünlükHaftalıkAylık3 Aylık6 AylıkYıllıkYılbaşı
Ak Portföy Altın Fonu32,96432,96432,96432,96432,96432,964 
        
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon30,58530,58530,58530,58530,58530,585 
        
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu30,53130,53130,53130,53130,53130,531 
        
Ak Portföy Bist Temettü 25 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon41,93241,93241,93241,93241,93241,932 
        
Ak Portföy Değişken Fon18,30218,30218,30218,30218,30218,302 
        
Ak Portföy Diploma Değişken Özel Fon19,34819,34819,34819,34819,34819,348 
        
Ak Portföy Emtia Yabancı BYF Fon Sepeti Fonu6,5616,5616,5616,5616,5616,561 
        
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu40,72840,72840,72840,72840,72840,728 
        
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon33,25033,25033,25033,25033,25033,250 
        
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu19,41519,41519,41519,41519,41519,415 
        
Ak Portföy Kira Sertifikaları Katılım Fonu20,16320,16320,16320,16320,16320,163 
        
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu21,11621,11621,11621,11621,11621,116 
        
Ak Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu23,02623,02623,02623,02623,02623,026 
        
Ak Portföy Para Piyasası Fonu22,05722,05722,05722,05722,05722,057 
        
Ak Portföy Py Özel Sektör Borçlanma Araçları Özel Fonu28,91728,91728,91728,91728,91728,917 
        
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu-98,826-98,826-98,826-98,826-98,826-98,826 
        
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu47,31547,31547,31547,31547,31547,315 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
bu fon ile aynı sınıftaki fonlar ve getirileri
FonGünlükSırasıAylıkSırası1 YıllıkSırasıYılbaşıSırası
Fibabanka B Tipi Değişken Fon 0,1162,55115,24213,492
Denizbank B Tipi Değişken Birikim Yatırım Fonu 0,1252,23213,65320,191
YKY B Tipi Özel Portföy Yönetimi Büyüme Amaçlı Değişken Fon -0,83302,09328,4915,9919
Eczacıbaşı B Tipi Büyüme Amaçli Degisken Fonu 0,1441,88410,03168,306
Ziraat Yatırım B Tipi Değişken Fon 0,05101,69512,7949,414
Ergo Sigorta B Tipi Değişken Fon 0,04151,3165,82289,315
Denizbank Özel Bankacılık B Tipi Performans Değişken Fonu 0,03191,13711,06126,2516
İstanbul Portföy İş Yatırım B Tipi Değişken Fon 0,03201,11812,7756,7513
Ak Portföy Değişken Fon 0,1821,1096,76224,7326
Oyak Yatırım B Tipi Tahvil ve Bono Fonu 0,04161,081011,55116,5814
Ünlü Portföy İkinci Değişken Fonu 0,04121,081112,6566,9212
İş Yatırım Logos B Tipi Sabit Getirili Tahvil ve Bono Fonu 0,03181,051212,1496,4715
Ziraat Yatırım B Tipi Tahvil Fonu 0,04141,001312,5777,5610
Ak Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu 0,02230,991410,64155,9620
Azimut Pyş Birinci Borçlanma Araçları Fonu 0,04130,971512,1587,0211
YKY B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Özel Portföy Yönetimi Değişken Alt Fonu Üçüncü Alt Fon -0,01260,911611,87109,553
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Platinum Büyüme Amaçlı Değişken On Altıncı Alt Fon 0,1630,911710,70148,247
Finansbank Doctors B Tipi Tahvil ve Bono Fonu 0,03220,89187,92195,2722
İş Yatırım B Tipi Değişken Fon 0,01240,88199,72176,0017
Vakıfbank B Tipi Tahvil Bono Fonu -0,01250,81206,06274,7425
YKY B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Özel Portföy Yönetimi Performans Odaklı Değişken Dördüncü Alt Fon -0,02270,782111,04138,098
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 0,0670,70227,20214,7824
Ziraat Bankası B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Büyüme Amaçlı Tahvil Bono İkinci Alt Fon 0,04110,67237,83205,9918
YKB B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Performans Odaklı Değişken On Beşinci Alt Fon 0,3210,60246,33257,869
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 0,0580,58258,51185,0423
Oyak Yatırım B Tipi Özel Portföy Yönetimi Değişken Fon -0,06280,30266,62232,1130
ING Bank B Tipi Tahvil Bono Fonu -0,07290,29275,63293,9129
Halkbank B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,03210,28286,14264,3427
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 0,0590,26296,33244,0428
Denizbank B Tipi Tahvil ve Bono Fonu 0,0417-0,48301,48305,5921
Ortalama0,02 0,99 10,06 7,02 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
Ak Portföy Emtia Yabancı BYF Fon Sepeti Fonu 63-0,612,43-9,1512,55-5,55-5,01
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 620,24-0,0418,8557,35204,8941,18
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 560,604,7015,5729,1239,8835,22
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 550,764,166,5159,50109,5225,24
YKB B Tipi Altın Fonu 53-0,32-1,86-6,6210,5042,606,29
Avivasa Emeklilik Grup Kamu Borçlanma Araçları EYF 430,060,123,045,4425,896,37
Tacirler A Tipi Karma Fonu 380,341,999,3828,7263,7420,73
Ünlü Portföy Birinci Değişken Fonu 371,212,955,7116,0237,588,74
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 360,384,436,4152,0481,6217,64
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 360,506,6714,7927,8632,8034,90
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 1780,24-0,0418,8557,35204,8941,18
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1590,040,992,959,9030,485,76
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 1380,413,8013,7741,9965,8332,30
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1380,030,872,568,9627,894,95
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 123-0,30-1,73-6,0310,4044,046,29
Ak Portföy Altın Fonu 119-0,32-1,85-6,4110,7845,626,25
Strateji A Tipi Değişken Fon 117-0,34-1,84-0,088,8934,374,58
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1050,040,852,528,3426,674,74
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 1020,503,7112,6627,7534,4730,98
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 960,624,5414,5627,8135,5734,67
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 940,564,2313,6227,2237,6133,77
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,031,002,949,9131,525,63
Ak Portföy Değişken Fon 900,181,103,266,7629,484,73
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 900,183,3913,2331,3049,0634,52
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 890,08-0,222,98-98,95-98,756,64
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 850,030,942,819,5830,785,46
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 800,292,317,6018,3535,9717,56
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 790,614,5814,4927,9835,9834,82
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 750,304,1014,2632,3837,5937,03
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 740,050,262,076,3319,124,04
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 72-0,060,215,9721,9472,9623,08
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 680,453,6314,0225,6633,9931,95
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 680,384,436,4152,0481,6217,64
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 680,486,4715,6832,1932,1240,01
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 630,06-0,022,953,8622,185,79
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 63-0,30-1,56-1,205,6332,563,34
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 620,140,722,767,5419,645,26
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 600,08-0,412,902,4016,865,54
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 600,151,20-0,6923,2380,1510,27
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,060,702,567,2027,494,78
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 560,506,6714,7927,8632,8034,90
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 560,553,9915,4333,6744,3635,82
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 550,764,166,5159,50109,5225,24
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 530,604,7015,5729,1239,8835,22
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 530,141,235,1212,2029,0012,94
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 510,061,27-0,2719,5978,469,78
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 500,090,764,709,4028,769,47
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 500,261,936,4713,4624,7815,31
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 490,232,66-1,4933,5169,877,14
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 48-0,32-1,74-6,1511,0944,906,71
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 460,484,4015,1829,4543,2235,07
İş Bankası B Tipi Global Borçlanma Araçları Yabancı Menkul Kıymet Fonu 45-0,662,25-1,9925,9171,195,69
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 450,050,582,578,5129,785,04
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 450,050,022,834,8222,945,93
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 450,764,8015,8730,5063,0639,11
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 430,862,32-10,1320,75-7,93-6,19
YKB B Tipi Altın Fonu 43-0,32-1,86-6,6210,5042,606,29
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimAk Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu
SınıflandırmaYatırım Fonları > Tahvil Bono > Tahvil Bono Fonları
KodAPT
ISINTRYAKBK00060
Kuruluş Tarihi28.06.2006
Halka Arz Tarihi20.11.2006
Yönetim StratejisiFon portföyündeki varlıklar Sermaye Piyasası Kurulu'nun düzenlemelerine ve fon içtüzüğüne uygun olarak seçilir ve fon portföyü yönetici tarafından içtüzüğün 5. md. ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri:VII, No:10 sayılı Tebliği’nin 41. md. ne uygun olarak yönetilir. Buna göre fon portföyüne yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde, nakde dönüşümü kolay olan ve riski az olanlar tercih edilir. Tebliğ'in 5.maddesi uyarınca, fon portföyünün en az % 51'i devamlı olarak kamu ve / veya özel sektör borçlanma senetlerine yatırılır. Fon, orta-uzun vade perspektifiyle, orta düzey sabit getirili enstrüman risk düzeyinde, ağırlıklı olarak orta-uzun vadeli borçlanma enstrümanlarına yatırım yaparak enflasyonun üzerinde getiri amaçlamaktadır. Faiz getirisine dayalı yatırımlar ile gelecekte istikrarlı ve sürekli gelir akımlarının yaratılması hedeflenmektedir.
Yatırım SınırlamlarıPay Senetleri, Borsa Para Piyasası İşlemleri, Yabancı Pay Senetleri : %0 - %20 ; Ters Repo İşlemleri, Yabancı Kamu Borçlanma Araçları : %0 - %49 ; Kamu Borçlanma Araçları, Özel Sektör Borçlanma Araçları : %51 - %100
Minumum İşlem Tutari100000
Minumum İşlem Katları100000
Yönetim Ücreti0,0000384000
Fon Tutarı500.000.000 TL
Karşılaştırma Ölçütü% 1.00 KYD ÖST Değişken , % 29.00 KYD ÖST Sabit , % 30.00 KYD 365 , % 30.00 KYD 547 , % 1.00 KYD 1 Aylık Mevduat TL , % 9.00 KYD BRÜT Repo
YöneticiAk Portföy
Yönetici Adresiwww.akportfoy.com.tr
Fon GrubuAk Portföy
Kurucu Adresiwww.akportfoy.com.tr
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X