FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu     




Yatırım Fonları > Tahvil Bono > Tahvil Bono Fonları
Ak Portföy genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 0,031295 TL
    Son Fiyatı

  • %0,03
    Günlük
    Değişimi

  • ~2.765Mil.
    Pay

  • ~87MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %6
    Doluluk

  • 16.266
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Emtia Fonları Endeksi2,054,47   13,9351,96
Para Piyasası Fonu Endeksi0,220,95   6,1624,47
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu0,070,662,415,065,799,1030,57
Esnek Fonlar Endeksi0,020,73   8,0950,73
FM 50 Endeksi-0,100,79   5,3121,22
FM 30 Endeksi-0,140,70   4,9220,60
Tahvil ve Bono Fonu Endeksi-0,180,49   5,5420,22
Uluslararası Fonlar Endeksi-0,240,85   23,0466,08
Karma Fon Endeksi-0,441,16   9,7117,59
Fon Sepeti Endeksi-1,05-0,55   26,9558,66
Hisse Senedi Yoğun Fon Endeksi-1,920,81   15,2231,20
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
17.07.20170,0311230,140,738,6416.47281.262.58850,000,000,000,006,8387,55
18.07.20170,0311370,040,788,6016.47081.318.97650,000,000,000,006,8387,55
19.07.20170,0311480,040,738,9616.47881.348.63450,000,000,000,006,8387,55
20.07.20170,0311850,120,769,3216.45281.231.22950,000,000,000,006,8387,55
21.07.20170,031173-0,040,709,4016.42681.210.58250,000,000,000,006,8387,55
24.07.20170,0311980,080,719,6416.43081.284.88750,000,000,000,006,8387,55
25.07.20170,031187-0,040,679,5116.42281.223.27050,000,000,000,006,9487,61
26.07.20170,031177-0,030,649,2816.42181.141.37750,000,000,000,006,9687,79
27.07.20170,031174-0,010,639,2616.40481.116.13850,000,000,000,006,9687,79
28.07.20170,0311930,060,529,3116.39380.960.36050,620,000,000,006,9888,10
31.07.20170,0312120,060,669,2716.38180.887.07550,620,000,000,006,9888,10
01.08.20170,0312150,010,679,1916.37480.739.72250,000,000,000,006,9783,29
02.08.20170,0312360,070,749,1816.36480.958.09250,000,000,000,006,5381,06
03.08.20170,0312360,000,619,1916.35386.619.37460,000,000,000,006,5381,09
04.08.20170,0312440,030,619,2316.35986.616.65860,000,000,000,006,3084,79
07.08.20170,0312640,060,769,2916.34486.675.26560,000,000,000,006,5085,41
08.08.20170,031252-0,040,739,1716.33086.594.11160,000,000,000,006,5583,60
09.08.20170,0312600,030,759,1216.32586.545.76760,000,000,000,006,5683,62
10.08.20170,031257-0,010,739,1216.29086.506.02460,000,000,000,006,5684,92
11.08.20170,0312710,040,709,0616.29086.474.47560,000,000,000,006,5684,84
14.08.20170,0312860,050,669,1016.27486.476.12760,000,000,000,006,5683,53
15.08.20170,0312950,030,699,0316.26686.545.91860,000,000,000,006,6881,86
Ortalama0,0312150,030,699,1816.37883.351.665,9450,060,000,000,006,7385,58
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
2006           1,451,48
20071,541,101,561,491,761,561,321,551,641,741,051,3219,06
20081,331,090,541,041,291,131,991,491,240,132,852,9618,30
20092,650,791,872,320,451,431,721,021,470,440,600,7216,09
20100,590,520,560,280,570,650,810,610,620,830,600,987,83
2011-0,080,210,390,820,410,540,681,250,56-0,200,540,485,69
20121,501,160,640,790,621,071,450,990,951,111,340,2812,60
20130,790,610,111,15-0,04-0,66-0,690,501,331,400,050,124,80
20140,350,740,741,971,340,840,630,320,291,431,21 10,47
20151,38-0,670,620,220,790,790,690,190,511,680,56 7,55
20160,740,871,661,560,221,170,240,880,930,380,19 10,23
20170,390,820,811,060,940,870,54     5,82
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
FonlarGünlükHaftalıkAylık3 Aylık6 AylıkYıllıkYılbaşı
Ak Portföy Altın Fonu36,29536,29536,29536,29536,29536,295 
        
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon36,30436,30436,30436,30436,30436,304 
        
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu32,93832,93832,93832,93832,93832,938 
        
Ak Portföy Bist Temettü 25 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon47,40847,40847,40847,40847,40847,408 
        
Ak Portföy Değişken Fon19,33619,33619,33619,33619,33619,336 
        
Ak Portföy Diploma Değişken Özel Fon21,49921,49921,49921,49921,49921,499 
        
Ak Portföy Emtia Yabancı BYF Fon Sepeti Fonu6,3016,3016,3016,3016,3016,301 
        
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu41,13441,13441,13441,13441,13441,134 
        
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon39,34039,34039,34039,34039,34039,340 
        
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu20,57420,57420,57420,57420,57420,574 
        
Ak Portföy Kira Sertifikaları Katılım Fonu20,94920,94920,94920,94920,94920,949 
        
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu22,01322,01322,01322,01322,01322,013 
        
Ak Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu23,49823,49823,49823,49823,49823,498 
        
Ak Portföy Para Piyasası Fonu23,44523,44523,44523,44523,44523,445 
        
Ak Portföy Py Özel Sektör Borçlanma Araçları Özel Fonu30,47130,47130,47130,47130,47130,471 
        
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu-98,820-98,820-98,820-98,820-98,820-98,820 
        
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu45,54845,54845,54845,54845,54845,548 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
bu fon ile aynı sınıftaki fonlar ve getirileri
FonGünlükSırasıAylıkSırası1 YıllıkSırasıYılbaşıSırası
Eczacıbaşı B Tipi Büyüme Amaçli Degisken Fonu 0,6222,47112,081111,143
Fibabanka B Tipi Değişken Fon 0,4131,46217,19314,982
İş Yatırım B Tipi Değişken Fon 0,00271,43310,55157,7214
Ziraat Yatırım B Tipi Değişken Fon 0,1951,41414,25411,044
Ergo Sigorta B Tipi Değişken Fon 0,03211,3457,762110,885
YKY B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Özel Portföy Yönetimi Performans Odaklı Değişken Dördüncü Alt Fon 0,1761,24612,3689,487
Oyak Yatırım B Tipi Tahvil ve Bono Fonu 0,04121,18712,02127,8813
İş Yatırım Logos B Tipi Sabit Getirili Tahvil ve Bono Fonu 0,03201,13812,2297,7115
İstanbul Portföy İş Yatırım B Tipi Değişken Fon 0,04171,08913,0267,9412
Ziraat Yatırım B Tipi Tahvil Fonu 0,04191,061012,8478,749
Denizbank B Tipi Değişken Birikim Yatırım Fonu 1,0611,061119,21221,501
Azimut Pyş Birinci Borçlanma Araçları Fonu 0,04151,061212,12108,2210
Denizbank Özel Bankacılık B Tipi Performans Değişken Fonu 0,0981,001311,60147,2616
Oyak Yatırım B Tipi Özel Portföy Yönetimi Değişken Fon 0,00280,99146,82263,3929
Vakıfbank B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,03230,89156,87255,7022
Finansbank Doctors B Tipi Tahvil ve Bono Fonu 0,03250,82169,66176,1619
Ak Portföy Değişken Fon 0,03260,81177,10235,6423
Ziraat Bankası B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Büyüme Amaçlı Tahvil Bono İkinci Alt Fon 0,03220,78189,35186,9417
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Platinum Büyüme Amaçlı Değişken On Altıncı Alt Fon 0,1070,741911,86139,028
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 0,03240,69209,03195,8221
ING Bank B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,0690,53216,01294,5528
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 0,04180,52227,67225,3624
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 0,05110,51236,90244,6826
YKY B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Özel Portföy Yönetimi Değişken Alt Fonu Üçüncü Alt Fon -0,10290,382413,1459,736
Halkbank B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,04160,37256,45284,8525
Ak Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu 0,05100,352610,12166,3718
YKB B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Performans Odaklı Değişken On Beşinci Alt Fon 0,2540,34278,87208,2011
Denizbank B Tipi Tahvil ve Bono Fonu 0,04140,06283,10306,0620
YKY B Tipi Özel Portföy Yönetimi Büyüme Amaçlı Değişken Fon -0,4830-0,372925,2914,6027
Ünlü Portföy İkinci Değişken Fonu 0,0413-4,54306,53272,0930
Ortalama0,10 0,69 10,73 7,79 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 881,924,0617,7474,38207,1547,55
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 592,294,3114,8940,0148,4241,42
YKB B Tipi Altın Fonu 55-1,083,361,8011,2646,529,01
ING Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 522,122,7813,4137,4647,0137,31
Finansbank İstanbul Silver B Tipi Gümüş Borsa Yatırım Fonu 480,176,902,540,8337,815,28
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 460,581,052,9249,42107,4225,38
Türkiye Yüksek Piyasa Değerli Bankalar A Tipi Borsa Yatırım Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 453,072,7916,3149,1837,0248,60
Ak Portföy Emtia Yabancı BYF Fon Sepeti Fonu 45-1,460,82-1,3013,40-3,64-5,24
Ata Yatırım A Tipi Değişken Fon 452,444,5515,0646,0471,6044,77
Allianz Yaşam ve Emeklilik Uluslararası Teknoloji Hisse Senedi EYF 44-0,550,463,4149,10138,6725,98
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 1801,924,0617,7474,38207,1547,55
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1590,031,103,1010,3731,096,96
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 1401,710,7011,6544,1166,0033,87
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1370,050,942,689,1928,325,97
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 123-1,043,401,9111,2548,349,08
Strateji A Tipi Değişken Fon 117-0,160,17-1,1814,4336,314,88
Ak Portföy Altın Fonu 116-1,093,301,6911,2449,578,91
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1050,030,902,618,6827,055,70
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 1022,314,0412,8738,5142,8036,53
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 962,334,1813,3238,1945,4039,63
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 962,344,2114,0338,8643,7940,62
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,031,093,0810,2932,086,81
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 902,614,0313,4842,2556,6740,30
Ak Portföy Değişken Fon 890,030,813,257,1029,745,64
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 890,070,221,785,35-98,747,17
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 850,031,032,929,9231,306,59
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 792,344,3114,2239,4144,5341,03
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 791,042,477,8822,6541,1420,54
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 740,050,511,936,9019,814,68
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 741,622,236,0229,7378,4526,90
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 742,574,1914,5643,9346,4643,29
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 682,842,6415,2442,9337,3542,59
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 672,224,6313,6436,9942,5438,49
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 660,74-0,413,3840,9480,5416,23
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 630,090,382,194,7724,696,51
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 63-0,111,12-0,6713,2934,044,53
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 620,010,802,208,5220,195,94
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 600,060,331,824,1618,216,28
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 59-0,340,550,6622,6377,0310,00
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 562,812,6715,0037,3437,1037,41
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,040,522,257,6727,955,36
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 562,164,4814,9744,6853,3542,09
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 550,581,052,9249,42107,4225,38
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 542,294,3114,8940,0148,4241,42
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 530,491,424,6314,9232,3614,69
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 500,401,214,2011,2930,9711,01
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 500,931,996,3418,2528,5217,73
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 490,35-2,11-1,0722,7463,494,26
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 49-0,351,031,3520,4776,2510,10
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 48-1,083,402,0112,0749,229,56
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 462,364,0214,3240,2151,3941,06
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 460,060,352,025,7424,086,56
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 462,444,2814,8842,4968,7345,10
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 440,030,692,409,0330,535,82
YKB B Tipi Altın Fonu 43-1,083,361,8011,2646,529,01
İş Bankası B Tipi Global Borçlanma Araçları Yabancı Menkul Kıymet Fonu 43-0,46-0,43-0,4520,4466,644,22
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimAk Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu
SınıflandırmaYatırım Fonları > Tahvil Bono > Tahvil Bono Fonları
KodAPT
ISINTRYAKBK00060
Kuruluş Tarihi28.06.2006
Halka Arz Tarihi20.11.2006
Yönetim StratejisiFon portföyündeki varlıklar Sermaye Piyasası Kurulu'nun düzenlemelerine ve fon içtüzüğüne uygun olarak seçilir ve fon portföyü yönetici tarafından içtüzüğün 5. md. ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri:VII, No:10 sayılı Tebliği’nin 41. md. ne uygun olarak yönetilir. Buna göre fon portföyüne yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde, nakde dönüşümü kolay olan ve riski az olanlar tercih edilir. Tebliğ'in 5.maddesi uyarınca, fon portföyünün en az % 51'i devamlı olarak kamu ve / veya özel sektör borçlanma senetlerine yatırılır. Fon, orta-uzun vade perspektifiyle, orta düzey sabit getirili enstrüman risk düzeyinde, ağırlıklı olarak orta-uzun vadeli borçlanma enstrümanlarına yatırım yaparak enflasyonun üzerinde getiri amaçlamaktadır. Faiz getirisine dayalı yatırımlar ile gelecekte istikrarlı ve sürekli gelir akımlarının yaratılması hedeflenmektedir.
Yatırım SınırlamlarıPay Senetleri, Borsa Para Piyasası İşlemleri, Yabancı Pay Senetleri : %0 - %20 ; Ters Repo İşlemleri, Yabancı Kamu Borçlanma Araçları : %0 - %49 ; Kamu Borçlanma Araçları, Özel Sektör Borçlanma Araçları : %51 - %100
Minumum İşlem Tutari100000
Minumum İşlem Katları100000
Yönetim Ücreti0,0000384000
Fon Tutarı500.000.000 TL
Karşılaştırma Ölçütü% 1.00 KYD ÖST Değişken , % 29.00 KYD ÖST Sabit , % 30.00 KYD 365 , % 30.00 KYD 547 , % 1.00 KYD 1 Aylık Mevduat TL , % 9.00 KYD BRÜT Repo
YöneticiAk Portföy
Yönetici Adresiwww.akportfoy.com.tr
Fon GrubuAk Portföy
Kurucu Adresiwww.akportfoy.com.tr
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X