FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


Allianz Yaşam ve Emeklilik Altın EYF     




Emeklilik Fonları > Bireysel > Büyüme ve Diğer > Diğer Fonlar
Allianz Yaşam ve Emeklilik genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 0,017677 TL
    Son Fiyatı

  • %0,10
    Günlük
    Değişimi

  • ~20.112Mil.
    Pay

  • ~356MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %20
    Doluluk

  • 39.237
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Allianz Yaşam ve Emeklilik Altın EYF3,095,8211,4316,224,0911,1769,41
Emtia Fonları Endeksi3,055,6611,1115,564,0212,0868,07
Fon Sepeti Endeksi1,903,5914,5714,593,5218,3484,00
Uluslararası Fonlar Endeksi1,391,339,8910,072,2213,5275,43
Esnek Fonlar Endeksi0,531,204,836,170,348,4350,69
Para Piyasası Fonu Endeksi0,231,083,645,980,517,8426,68
Tahvil ve Bono Fonu Endeksi0,201,323,805,290,527,1920,86
Karma Fon Endeksi0,122,586,746,470,3012,7714,48
FM 50 Endeksi0,081,483,324,670,327,2218,85
FM 30 Endeksi-0,011,452,924,190,216,7717,96
Hisse Senedi Yoğun Fon Endeksi-0,952,397,912,67-1,0714,0120,06
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
18.12.20170,0168380,90-2,0019,6937.531323.889.520190,000,000,000,005,010,00
19.12.20170,016818-0,12-2,1120,5937.583324.438.139190,000,000,000,004,990,00
20.12.20170,016808-0,06-2,6419,7437.650325.142.761190,000,000,000,002,860,00
21.12.20170,0168360,17-3,3120,3337.737326.541.283190,000,000,000,002,890,00
22.12.20170,016785-0,30-4,4619,7037.786326.228.257190,000,000,000,002,890,00
25.12.20170,016764-0,13-4,9420,2837.808325.830.674190,000,000,000,002,860,00
26.12.20170,0168440,48-4,4920,5537.861328.248.884190,000,000,000,001,110,00
27.12.20170,0168620,11-4,1920,7537.915329.450.581200,000,000,000,001,090,00
28.12.20170,0170321,01-3,4320,7837.985334.054.316200,000,000,000,001,100,00
29.12.20170,0170760,26-3,1120,5138.056335.750.298200,000,000,000,001,110,00
02.01.20180,016965-0,65-3,2718,3638.211334.119.318200,000,000,000,001,110,00
03.01.20180,0171481,08-2,2219,9038.331338.611.120200,000,000,000,001,110,00
04.01.20180,0171580,06-1,6018,7338.475340.209.467200,000,000,000,001,110,00
05.01.20180,017125-0,19-1,5017,0338.512339.695.240200,000,000,000,001,100,00
08.01.20180,017122-0,021,7315,6238.539340.065.959200,000,000,000,001,100,00
09.01.20180,0171340,071,8014,7938.925340.481.031200,000,000,000,001,100,00
10.01.20180,017129-0,031,7711,8639.003341.275.709200,000,000,000,001,110,00
11.01.20180,0173321,193,9010,5939.033346.018.740200,000,000,000,001,110,00
12.01.20180,0173550,134,448,0039.077346.508.107200,000,000,000,001,110,00
15.01.20180,0173800,144,157,0339.093347.007.074200,000,000,000,001,160,00
16.01.20180,0174570,444,619,3739.124349.169.428200,000,000,000,001,160,00
17.01.20180,0176591,165,8211,1739.165354.038.500200,000,000,000,001,130,00
18.01.20180,0176770,104,989,5539.237355.511.521200,000,000,000,001,130,00
Ortalama0,0171000,25-0,4416,3038.376337.055.909,87200,000,000,000,001,760,00
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
2013      8,5310,81-4,98-2,82-4,901,41-2,42
20149,453,75-4,83-1,89-3,785,64-1,130,54-0,71-6,051,25 5,52
20159,01-0,641,602,99-1,24-0,47-4,278,862,46-1,59-8,09 8,48
20166,3710,69-5,002,770,026,055,84-3,742,48-0,742,80 28,34
201711,30-0,66-0,04-0,49-0,93-1,901,661,700,060,0010,67 18,83
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
bu fon ile aynı sınıftaki fonlar ve getirileri
FonGünlükSırasıAylıkSırası1 YıllıkSırasıYılbaşıSırası
Allianz Yaşam ve Emeklilik BIST Temettü Endeksi EYF 1,7627,32137,5432,3214
Garanti Emeklilik Hisse Senedi EYF 1,7436,71243,8811,4715
Avivasa Emeklilik Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu 1,8216,29342,5120,0564
Allianz Yaşam ve Emeklilik Altın EYF 0,10434,9849,55634,204
Vakıf Emeklilik Altın EYF 0,10424,9659,79514,203
Avivasa Emeklilik Altın EYF 0,10454,9669,81494,212
Asya Emeklilik Altın Katılım EYF 0,11384,9579,92464,195
BNP Paribas Cardif Emeklilik Altın EYF 0,10404,9489,78524,196
Katılım Emeklilik Alternatif Altın EYF 0,10394,9499,72554,178
Groupama Emeklilik Altın EYF 0,10414,92109,94444,177
Axa Emeklilik Altın EYF 0,10474,86119,65564,159
Anadolu Hayat Emeklilik Altın EYF 0,10464,84129,59594,0911
Ziraat Emeklilik Altın EYF 0,10504,82139,56624,0910
Allianz Emeklilik Altın EYF 0,09534,60149,47663,8612
Garanti Emeklilik Altın EYF 0,09524,53159,77533,8013
Allianz Yaşam ve Emeklilik Koç İştirak Endeksi EYF 1,5743,421625,2860,1158
Halk Emeklilik Katılım Hisse Senedi EYF 0,7063,381726,4250,5049
Avivasa Emeklilik Dengeli EYF 0,6683,191818,54180,9222
Avivasa Emeklilik Esnek EYF 0,6493,161918,76160,8625
Allianz Emeklilik Esnek EYF 0,6973,142019,21120,7134
Groupama Emeklilik Esnek EYF 0,58103,092120,0680,6242
Garanti Emeklilik Esnek (TL) EYF 0,56113,042219,60100,8327
Garanti Emeklilik Esnek EYF 0,41182,872319,49110,6538
Ziraat Emeklilik Esnek EYF 0,43162,872419,20130,4852
Aegon Emeklilik Dengeli EYF 0,53122,812518,92141,1318
BNP Paribas Cardif Emeklilik Esnek EYF 0,46152,762619,8890,8128
Anadolu Hayat Emeklilik Dinamik Esnek EYF 0,8352,612721,9170,5148
Vakıf Emeklilik Esnek EYF 0,38202,432818,54170,8724
MetLife Emeklilik Esnek EYF 0,53132,402918,91150,4754
Halk Emeklilik Esnek EYF 0,46142,403017,78201,0121
Allianz Yaşam ve Emeklilik Uluslararası Teknoloji Hisse Senedi EYF -0,19822,373136,1244,701
ING Emeklilik Esnek EYF 0,40192,373218,03190,7332
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 0,24232,363314,62230,1856
Anadolu Hayat Emeklilik Esnek EYF 0,42172,263414,80220,7929
Cigna Finans Emeklilik Esnek EYF 0,21252,243515,49210,5645
Allianz Emeklilik Katkı EYF 0,13302,10369,5365-0,6282
ING Emeklilik Katkı EYF 0,10482,093711,1236-0,1773
Avivasa Emeklilik Katkı EYF 0,09542,06389,2971-0,5480
Garanti Emeklilik Esnek Alternatif EYF 0,21262,053914,35241,0519
Groupama Emeklilik Katkı EYF 0,13342,04409,8050-0,4175
Allianz Emeklilik Standart EYF 0,24222,024111,21320,0566
Anadolu Hayat Emeklilik Katkı EYF 0,12351,97429,5861-0,5178
MetLife Emeklilik Alternatif Standart EYF 0,33211,974313,86250,5843
BNP Paribas Cardif Emeklilik Katkı EYF 0,10491,944410,4040-0,0870
Garanti Emeklilik Katkı EYF 0,13321,92459,9843-0,0769
Cigna Finans Emeklilik Katkı EYF 0,17281,924610,4639-0,0568
Ziraat Emeklilik Katkı EYF 0,08571,90479,8448-0,1471
Cigna Finans Emeklilik Standart EYF 0,13311,864811,21330,1060
Allianz Yaşam ve Emeklilik Standart EYF 0,13331,824911,14350,1457
Fiba Emeklilik Standart EYF 0,08561,81509,61570,0662
Axa Emeklilik Katkı EYF 0,11361,79519,5860-0,5177
Fiba Emeklilik Katkı EYF 0,14291,75529,9842-0,1974
Allianz Yaşam ve Emeklilik Katkı EYF 0,11371,72539,7254-0,5076
Halk Emeklilik Katkı EYF 0,08551,72549,3070-0,5481
Metlife Emeklilik Katkı Emeklilik EYF 0,06661,71559,45670,0467
Katılım Emeklilik Grup Alternatif Esnek EYF 0,00811,715613,28290,7233
Avivasa Emeklilik Standart EYF 0,10441,70577,97780,0563
Asya Emeklilik Alternatif Katkı EYF 0,07611,70586,89821,2916
Groupama Emeklilik Standart EYF 0,20271,62599,54640,0565
BNP Paribas Cardif Emeklilik Standart EYF 0,04701,57609,59580,0761
Aegon Emeklilik Katkı EYF 0,04731,57618,0976-0,5379
Fiba Emeklilik Esnek EYF 0,06651,556213,33280,9223
Vakıf Emeklilik Alternatif Katkı EYF 0,06641,53638,32751,0120
Asya Emeklilik Muhafazakar Katılım Esnek EYF 0,10511,526413,33261,2217
Katılım Emeklilik Alternatif Esnek EYF 0,04711,496511,74310,7930
Garanti Emeklilik Alternatif Katkı EYF 0,06621,456610,76380,8626
Halk Emeklilik Katılım Esnek EYF 0,23241,446712,96300,4853
Ziraat Emeklilik Alternatif Katkı EYF 0,06631,316810,94370,7331
Asya Emeklilik Katılım Standart EYF 0,07591,27698,59730,6736
Ergo Emeklilik Standart EYF 0,05691,24707,67800,1059
MetLife Emeklilik Alternatif Katkı EYF 0,05671,17717,79790,5050
Anadolu Hayat Emeklilik Alternatif Katkı EYF 0,08581,12729,93450,6637
Axa Emeklilik Alternatif Katkı EYF 0,07601,117310,30410,6735
Allianz Yaşam ve Emeklilik Alternatif Esnek EYF 0,03761,097411,18340,5247
Katılım Emeklilik Alternatif Katkı EYF 0,04741,07758,96720,6440
Ziraat Emeklilik Standart EYF 0,04721,06769,44680,4951
Ziraat Emeklilik Alternatif Esnek EYF 0,05681,04779,41690,5644
Vakıf Emeklilik Katkı EYF 0,04751,02789,8947-0,1572
Garanti Emeklilik Alternatif Standart EYF 0,03770,97797,30810,6539
Katılım Emeklilik Alternatif Standart EYF 0,02790,94808,47740,5446
BNP Paribas Cardif Emeklilik Büyüme Amaçlı Esnek EYF 0,02800,898113,33270,6341
Halk Emeklilik Katılım Standart EYF 0,03780,84828,04770,4655
Ortalama0,26 2,52 13,64 1,01 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 700,044,2721,9460,29193,200,96
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 540,833,8621,4235,81136,747,62
Anadolu Hayat Emeklilik Büyüme Amaçlı Yükselen Ülkeler Esnek EYF 500,088,0119,9524,95129,237,11
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 470,286,3617,738,0744,042,78
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Asya YMK Dördüncü Alt Fon 451,136,3322,7438,5078,635,96
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı BRIC Ülkeleri YMK Beşinci Alt Fon 451,268,0823,8328,43111,538,13
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 440,114,4816,3628,32126,376,03
Bizim Menkul A Tipi Altın ve Enerji Karma Fonu 431,0310,0216,2453,5880,823,91
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 43-0,21-0,388,3511,5672,951,16
Gedik A Tipi Küçük ve Orta Ölçekli Şirketler Hisse Senedi Yoğun Fon 420,2210,3914,3730,2365,935,44
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 1880,044,2721,9460,29193,200,96
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1600,041,103,9312,5133,870,57
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 1400,609,4613,1933,5654,152,81
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1370,031,003,5810,7930,640,53
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 1230,104,7110,838,7065,394,02
Ak Portföy Altın Fonu 1180,104,8711,348,5467,684,16
Strateji A Tipi Değişken Fon 117-0,436,138,779,8625,175,10
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1050,030,963,4010,4729,150,53
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 1021,735,5313,7640,1938,620,55
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 971,905,1212,3740,9335,020,23
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 971,925,5412,2841,8434,510,44
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,041,093,8612,0934,510,57
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 901,546,4212,7743,6348,211,19
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 890,011,770,818,30-98,83-0,13
Ak Portföy Değişken Fon 880,051,683,8410,5228,890,61
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 840,031,043,7911,7533,600,54
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 801,965,4312,5742,5034,870,38
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 790,792,837,9821,6931,530,44
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 751,472,356,1222,8748,09-0,30
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 751,727,5514,9046,3241,132,37
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 740,041,012,088,3219,550,55
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 710,114,4816,3628,32126,376,03
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 692,407,413,7630,2017,681,98
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 671,595,7311,1338,5733,321,25
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 640,031,27-0,726,5510,02-0,28
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 630,833,8621,4235,81136,747,62
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 63-0,435,019,1511,2233,304,41
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 620,001,083,4711,0622,150,62
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 600,021,76-1,103,866,39-0,47
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 58-0,27-0,427,9710,8074,871,10
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 572,488,054,2926,1614,582,43
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,031,282,889,7327,040,44
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 551,726,9218,3149,8348,461,24
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 541,915,3113,2744,1939,030,39
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 530,512,618,0019,7822,391,41
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 500,242,364,5014,6228,930,18
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 501,267,9720,6566,2256,471,38
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 500,422,776,0420,4323,350,23
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 50-0,844,5014,2714,3689,374,18
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 490,094,8411,339,2467,424,13
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 49-0,21-0,388,3511,5672,951,16
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 460,011,580,347,5315,47-0,10
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 461,725,4113,2341,9241,170,54
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 450,286,3617,738,0744,042,78
YKB B Tipi Altın Fonu 440,104,8811,248,2263,914,15
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimAllianz Yaşam ve Emeklilik Altın EYF
SınıflandırmaEmeklilik Fonları > Bireysel > Büyüme ve Diğer > Diğer Fonlar
KodAMZ
ISINTRYYKEM00219
Kuruluş Tarihi20.06.2013
Halka Arz Tarihi20.06.2013
Yönetim StratejisiFon altın fonu olması itibariyle fon portföyündeki varlıklar Sermaye Piyasası Kurulunun düzenlemelerine ve fon içtüzüğüne uygun olarak seçilir ve fon portföyü yönetici tarafından içtüzüğün 5.maddesi ve Sermaye Piyasası Kurulunun Seri:VII No:10 sayılı Tebliğinin 41. maddesine uygun olarak yönetilir. Fon portföyüne yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde nakde dönüşümü kolay ve riski düşük olanlar tercih edilir. Fon, altın fiyatlarındaki değişime paralel olarak getiri sağlamayı hedefler.
Minumum İşlem Tutari1
Minumum İşlem Katları1
Yönetim Ücreti0,0000515100
İşlem NoktalarıGenel Müdürlük,Bölge Müdürlükleri, Banka Şubeleri,Bölge Yönetmenlikleri
Fon Tutarı1.000.000.000 TL
Karşılaştırma Ölçütü%95 KYD Altın Endeksi + %5 KYD Repo Brüt
İhbar SüresiYok.
YöneticiYapı Kredi Portföy
Yönetici Adresiwww.yapikrediportfoy.com.tr
Fon GrubuAllianz Yaşam ve Emeklilik
Kurucu Adresiwww.allianzyasamemeklilik.com.tr
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X