FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


Azimut Pyş Çoklu Varlık Değişken Fon     




Yatırım Fonları > Karma > Dengeli Karma Fonlar
Azimut Portföy genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 0,080528 TL
    Son Fiyatı

  • %0,00
    Günlük
    Değişimi

  • ~988Mil.
    Pay

  • ~80MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %99
    Doluluk

  • 309
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Azimut Pyş Çoklu Varlık Değişken Fon0,00-1,792,857,0016,5820,2060,68
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
11.09.20170,0822500,311,4423,8229676.040.196920,0048,380,000,0017,0024,90
12.09.20170,0824820,281,7324,1729776.123.810920,0048,380,000,0017,0024,90
14.09.20170,082064-0,511,2923,5429775.737.847920,0048,380,000,0017,0024,90
15.09.20170,0820640,000,5723,5429775.737.847920,0048,380,000,0017,0024,90
18.09.20170,0820640,001,6624,2829775.737.847920,0048,380,000,0017,0024,90
19.09.20170,081302-0,930,7223,6330578.829.655970,0043,580,000,0018,1830,76
20.09.20170,0813020,000,7222,3930578.829.655970,0043,580,000,0018,1830,76
21.09.20170,081151-0,190,1722,4630980.064.089990,0043,580,000,0018,1830,76
22.09.20170,080878-0,34-0,1721,7330979.834.424990,0043,580,000,0018,1830,76
25.09.20170,0809810,13-0,5920,4530979.995.058990,0043,580,000,0018,1830,76
26.09.20170,080528-0,56-1,1419,7230979.539.925990,0043,580,000,0018,1830,76
27.09.20170,0805280,00-1,1422,5930979.539.925990,0043,580,000,0018,1830,76
28.09.20170,0805280,00-1,5622,0830979.539.925990,0043,580,000,0018,1830,76
29.09.20170,0805280,00-1,8321,3130979.539.925990,0043,580,000,0018,1830,76
02.10.20170,0805280,00-1,8721,2730979.539.925990,0043,580,000,0018,1830,76
03.10.20170,0805280,00-1,8721,4030979.539.925990,0043,580,000,0018,1830,76
04.10.20170,0805280,00-1,8720,7030979.539.925990,0043,580,000,0018,1830,76
05.10.20170,0805280,00-1,8320,7130979.539.925990,0043,580,000,0018,1830,76
06.10.20170,0805280,00-1,3820,3730979.539.925990,0043,580,000,0018,1830,76
09.10.20170,0805280,00-1,7920,1630979.539.925990,0043,580,000,0018,1830,76
10.10.20170,0805280,00-1,7920,2030979.539.925990,0043,580,000,0018,1830,76
11.10.20170,0805280,00-2,0920,2430979.539.925990,0043,580,000,0018,1830,76
Ortalama0,081040-0,08-0,5721,8530678.700.433,06970,0044,670,000,0017,9129,43
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
1999       3,3411,739,8817,7430,9996,97
20007,955,72-1,1914,76-4,85-1,46-0,77-0,78-5,973,71-13,808,084,78
2001-4,243,33-2,1324,80-11,034,90-3,804,11-10,728,062,79 33,99
2002 -14,015,29-2,03-2,073,918,13-2,26-2,976,8518,09-16,18-7,27
20036,344,15-2,907,121,01-1,63-0,533,221,754,903,317,3737,62
2004-1,683,962,30-3,34-1,630,671,761,153,740,70-6,682,673,16
20053,062,58-8,68-4,338,723,695,11-11,522,10-3,99-5,004,97-4,96
20062,80-6,22-15,7111,19-2,21-7,79-4,690,84-0,434,20-4,49-12,07-31,57
20074,013,602,76-0,994,44-1,323,27-0,723,232,64-1,341,5423,11
2008-14,657,30-2,073,203,09-5,756,32-0,51-7,48-11,7611,141,90-12,53
20090,22-0,652,747,262,590,483,544,180,19-1,06-3,126,1723,74
20104,15-2,942,082,12-2,29-0,061,321,322,701,81-0,053,5914,59
2011-0,79-0,452,982,95-2,79-0,40-1,08-4,592,511,09-4,66-1,60-7,35
20123,414,382,561,31-3,622,680,980,110,381,220,851,5516,96
20131,441,984,410,730,75-5,191,67-3,116,824,83-0,78-2,6710,81
2014-1,04-0,094,194,882,170,411,30-0,740,214,501,88 22,05
20153,04-0,34-1,233,910,59-0,890,18-2,24-0,342,310,92 5,63
20162,990,246,193,68-0,480,240,570,121,372,34-1,17 19,09
20173,351,273,033,091,380,373,421,53-1,83   16,58
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
FonlarGünlükHaftalıkAylık3 Aylık6 AylıkYıllıkYılbaşı
Azimut Pyş Birinci Borçlanma Araçları Fonu28,48628,48628,48628,48628,48628,486 
        
Azimut Pyş Birinci Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)57,45957,45957,45957,45957,45957,459 
        
Azimut Pyş Çoklu Varlık Değişken Fon40,49640,49640,49640,49640,49640,496 
        
Azimut Pyş Para Piyasası Fonu26,71026,71026,71026,71026,71026,710 
        
Azimut Pyş Yabancı Byf Fon Sepeti Fonu21,25921,25921,25921,25921,25921,259 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
bu fon ile aynı sınıftaki fonlar ve getirileri
FonGünlükSırasıAylıkSırası1 YıllıkSırasıYılbaşıSırası
TEB A Tipi Karma Fon 0,003-0,32115,761615,1116
Gedik A Tipi Karma Fon 0,006-0,3629,78227,5122
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 0,007-0,58314,041813,7318
Acar Menkul A Tipi Karma Fon 0,0018-1,31411,412113,6419
ICBC TURKEY PORTFÖY İKİNCİ DEĞİŞKEN FON 0,0015-1,34520,92918,428
ING Bank A Tipi Değişken Fon 0,0010-1,45616,341415,8412
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 0,0016-1,71715,631715,6313
İş Bankası B Tipi Değişken Tema Çevre Fonu 0,0022-1,75812,632013,3020
Azimut Pyş Çoklu Varlık Değişken Fon 0,0011-2,09920,241016,5811
Acar Menkul A Tipi Değişken Fon 0,008-2,191017,731315,3515
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Karma Üçüncü Alt Fon 0,001-2,191118,441117,699
Ak Portföy Diploma Değişken Özel Fon 0,0023-2,281213,911914,8717
Tacirler A Tipi Karma Fonu 0,005-2,531324,28515,4414
Ziraat Bankası A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Değişken Başak İkinci Alt Fon 0,0020-2,71142,41234,8623
Hsbc Portföy Değişken Fon 0,002-3,021526,74425,034
Halkbank A Tipi Karma Fon 0,0012-3,071621,00819,526
Şeker Yatırım A Tipi Karma Fon 0,0019-3,151715,811512,3821
Vakıfbank A Tipi Değişken Fon 0,0013-3,761818,011218,897
Denizbank A Tipi Karma Fon 0,009-3,791921,32717,6310
Azimut Pyş Birinci Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 0,004-5,042037,17233,712
Ziraat Bankası A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Karma Üçüncü Alt Fon 0,0014-5,072128,62327,933
Ergo Sigorta Dinamik A Tipi Değişken Fon 0,0017-5,242222,78624,405
Bizim Menkul A Tipi Altın ve Enerji Karma Fonu 0,0021-8,442339,31139,211
Ortalama0,00 -2,76 19,32 18,12 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 870,006,361,5023,8664,047,65
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 660,00-6,04-3,0155,58173,3035,19
Ata Yatırım Şemsiye Fona Bağlı Verim Odaklı Değişken İkinci Alt Fon 460,00-6,84-1,1137,1863,9534,03
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Asya YMK Dördüncü Alt Fon 430,002,211,8435,2641,3527,29
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 400,00-5,155,3042,5166,1443,27
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı BRIC Ülkeleri YMK Beşinci Alt Fon 390,002,134,7325,9955,3014,08
İstanbul Portföy İş Yatırım B Tipi Değişken Fon 360,000,502,6612,8441,939,51
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 360,003,602,2139,7683,0618,92
İş Bankası B Tipi Likit Fon 350,000,692,8310,7331,708,68
Ak Portföy Para Piyasası Fonu 350,000,512,6510,6933,088,54
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 1830,00-6,04-3,0155,58173,3035,19
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1600,000,692,8310,7331,708,68
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 1400,00-4,27-4,9237,1255,9323,97
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1370,000,462,339,2328,647,34
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 1230,00-1,473,7814,8752,629,54
Strateji A Tipi Değişken Fon 1170,00-1,11-3,299,8135,353,09
Ak Portföy Altın Fonu 1160,00-1,373,8015,2953,999,52
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1050,000,432,278,8327,347,05
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 1020,00-5,450,2230,9039,8928,55
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 960,00-4,800,9332,5240,4432,32
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 950,00-5,010,4531,1340,2531,15
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,000,502,6210,3732,428,32
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 900,00-4,680,4135,3952,3433,05
Ak Portföy Değişken Fon 880,000,492,116,9829,036,56
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 880,00-0,690,914,30-98,747,56
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 850,000,482,5010,0331,628,03
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 790,00-4,821,0332,9940,2132,66
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 790,00-4,87-1,0516,1833,8015,09
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 750,00-6,53-2,5223,7769,7619,41
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 750,00-5,59-0,1535,4439,3134,21
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 740,000,421,876,9020,385,97
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 680,00-4,28-3,5628,3225,9929,60
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 670,00-5,021,1130,5438,6030,71
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 650,003,602,2139,7683,0618,92
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 630,00-0,671,283,7423,657,06
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 630,00-1,17-2,098,7328,482,98
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 620,001,092,679,0021,347,82
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 600,00-2,26-0,401,5215,895,03
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 590,001,440,4118,5969,929,76
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 560,00-4,14-3,2024,1028,9125,31
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 560,001,860,5540,71102,3223,61
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,000,261,737,4628,006,51
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 560,00-6,03-0,2136,5946,7032,62
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 540,00-4,821,0333,7944,0233,16
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 530,00-0,581,1914,0431,7513,73
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 500,00-0,961,359,6529,9210,62
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 500,00-1,711,3315,6327,7715,63
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 490,006,361,5023,8664,047,65
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 490,001,430,9016,9468,469,89
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 470,00-5,155,3042,5166,1443,27
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 470,00-1,364,0715,9753,7010,27
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 460,00-5,26-0,3532,6143,9031,68
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 460,00-0,461,174,7023,637,15
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 440,000,191,898,5030,406,99
YKB B Tipi Altın Fonu 430,00-1,363,8015,2050,609,59
İş Bankası B Tipi Global Borçlanma Araçları Yabancı Menkul Kıymet Fonu 430,002,92-1,1016,7659,634,39
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimAzimut Pyş Çoklu Varlık Değişken Fon
SınıflandırmaYatırım Fonları > Karma > Dengeli Karma Fonlar
KodGMA
ISINTRMBYKWWWWW5
Kuruluş Tarihi24.07.1998
Halka Arz Tarihi24.07.1998
Yönetim StratejisiIçtüzük hükümlerine göre sırasıyla minimum %25 ve %20 olarak belirlenen hisse senedi ve hazine bonosu/devlet tahvili oranları, piyasa koşullarına göre ayarlanarak, yatırımcısına orta ve uzun vadede aldığı riskle paralel yüksek getiri sağlamaktır.
Yatırım Sınırlamları%25-%50 arası hisse senedi, %20-%35 arası hazine bonosu/devlet tahvili, %15-%55 arası repoya yatırım yapar
Minumum İşlem Tutari10
Minumum İşlem Katları10
Yönetim Ücreti0,0001000000
İşlem NoktalarıGlobal Merkez
İşlem Saatleri09.00-13.00
Fon Tutarı500.000 TL
Karşılaştırma Ölçütü% 50.00 IMKB100 , % 50.00 KYD Net Repo
İhbar Süresi2 iş günü
YöneticiAzimut Portfolio
Yönetici Adresiwww.azimutportfoy.com
Fon GrubuAzimut Portföy
Kurucu Adresiwww.azimutportfoy.com
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X