FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


Fibabanka B Tipi Altın Fonu     




Yatırım Fonları > Emtia
Fibabanka genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 0,014400 TL
    Son Fiyatı

  • -%0,94
    Günlük
    Değişimi

  • ~194Mil.
    Pay

  • ~3MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %1
    Doluluk

  • 70
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Fibabanka B Tipi Altın Fonu1,984,9011,1615,574,158,7265,21
Emtia Fonları Endeksi1,954,8311,2215,454,1210,4568,24
Fon Sepeti Endeksi1,573,0014,9015,843,8217,9884,54
Hisse Senedi Yoğun Fon Endeksi1,293,759,373,170,2714,3521,68
Uluslararası Fonlar Endeksi0,950,399,7810,652,1212,2175,26
Karma Fon Endeksi0,782,957,126,440,6612,7514,89
Esnek Fonlar Endeksi0,661,185,006,370,508,4650,94
FM 50 Endeksi0,271,663,484,740,477,3219,03
Para Piyasası Fonu Endeksi0,231,023,675,980,547,8526,72
Tahvil ve Bono Fonu Endeksi0,201,303,835,280,547,1920,89
FM 30 Endeksi0,201,693,084,250,376,8918,14
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
19.12.20170,013843-0,11-2,5118,09694.292.27820,001,660,000,000,000,00
20.12.20170,013834-0,07-3,0117,30714.289.45120,001,660,000,000,000,00
21.12.20170,0138570,17-3,6917,75714.296.44320,001,660,000,000,000,00
22.12.20170,013817-0,29-4,8217,21714.284.61620,001,660,000,000,000,00
25.12.20170,013799-0,13-5,3017,70714.278.90720,001,660,000,000,000,00
26.12.20170,0138630,46-4,8717,97714.296.82920,001,680,000,000,000,00
27.12.20170,0138760,09-4,5918,14704.265.93720,001,670,000,000,000,00
28.12.20170,0140120,98-3,9018,22704.307.83620,001,670,000,000,000,00
29.12.20170,0140480,26-3,5218,02714.318.63520,001,670,000,000,000,00
02.01.20180,013958-0,64-3,7416,07714.293.04020,001,670,000,000,000,00
03.01.20180,0141031,04-2,7417,51704.336.25320,001,680,000,000,000,00
04.01.20180,0141110,06-2,1416,54704.338.74520,001,680,000,000,000,00
05.01.20180,014084-0,19-2,0915,08704.330.50520,002,600,000,000,000,00
08.01.20180,014082-0,011,0713,95704.326.77620,002,600,000,000,000,00
09.01.20180,0140930,081,1513,25702.798.95710,002,600,000,000,000,00
10.01.20180,014089-0,031,1210,70702.798.22810,002,610,000,000,000,00
11.01.20180,0142551,183,219,66702.821.23310,002,610,000,000,000,00
12.01.20180,0142740,133,727,35702.824.93210,002,600,000,000,000,00
15.01.20180,0142940,143,776,38692.826.87010,002,620,000,000,000,00
16.01.20180,0143500,394,178,49692.837.95110,002,620,000,000,000,00
17.01.20180,0145231,215,4310,33682.822.04010,002,640,000,000,000,00
18.01.20180,0145370,104,908,72692.824.73910,002,640,000,000,000,00
19.01.20180,014400-0,944,028,04702.798.12110,003,150,000,000,000,00
Ortalama0,0140910,17-0,6214,02703.722.144,5220,002,140,000,000,000,00
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
2012      1,241,833,65-3,41-0,22-3,75-4,49
2013-1,43-2,820,89-8,730,68-12,399,6011,56-4,99-2,56-5,251,54-14,89
20149,653,90-5,06-2,10-3,695,51-1,180,52-0,75-6,381,28 5,44
20158,35-0,811,242,86-1,140,13-4,239,152,58-1,33-7,81 9,09
20166,229,56-3,792,440,615,284,95-2,922,02-0,652,28 26,92
201710,18-0,61-0,19-0,91-1,04-1,751,521,75-0,030,0010,89 16,52
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
FonlarGünlükHaftalıkAylık3 Aylık6 AylıkYıllıkYılbaşı
Fibabanka B Tipi Altın Fonu50,34550,34550,34550,34550,34550,345 
        
Fibabanka B Tipi Değişken Fon29,91829,91829,91829,91829,91829,918 
        
Fibabanka B Tipi Likit Fon30,40530,40530,40530,40530,40530,405 
        
Fibabanka B Tipi Tahvil ve Bono Fon27,86327,86327,86327,86327,86327,863 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
bu fon ile aynı sınıftaki fonlar ve getirileri
FonGünlükSırasıAylıkSırası1 YıllıkSırasıYılbaşıSırası
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu -0,4415,7219,3112,3314
Fibabanka B Tipi Altın Fonu -0,9454,0228,0493,171
TEB B Tipi Altın Fonu -0,99113,9937,92113,152
Ziraat Bankası B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Altın Üçüncü Alt Fon -0,99103,9848,5823,116
Ak Portföy Altın Fonu -0,99123,9657,83123,135
Şeker Yatırım B Tipi Altın Fonu -0,99133,9568,3763,134
YKB B Tipi Altın Fonu -1,00143,9577,45143,108
Denizbank B Tipi Altın Fonu -0,9673,9488,1973,133
İş Bankası B Tipi Altın Fonu -0,9893,9398,5133,117
Vakıfbank B Tipi Altın Fonu -0,9563,87108,4243,0510
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu -0,9343,85118,02103,0511
HSBC Yatırım B Tipi Altın Fonu -0,9883,82128,0683,069
ING Bank B Tipi Altın Yatırım Fonu -0,9233,77138,4052,9712
ICBC TURKEY PORTFÖY ALTIN FONU -0,7223,47147,47132,8513
Ortalama-0,91 4,02 8,18 3,02 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 720,514,5522,5762,44192,191,48
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 53-0,622,7820,6635,03131,656,95
Anadolu Hayat Emeklilik Büyüme Amaçlı Yükselen Ülkeler Esnek EYF 500,378,0620,4024,87122,777,51
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı BRIC Ülkeleri YMK Beşinci Alt Fon 48-0,896,1422,7427,61108,987,17
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 47-0,445,7217,219,3142,592,33
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Asya YMK Dördüncü Alt Fon 47-1,084,2521,4236,7276,374,82
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 44-0,323,6815,9927,77124,815,69
Bizim Menkul A Tipi Altın ve Enerji Karma Fonu 43-0,389,2815,7952,2878,303,51
Gedik A Tipi Küçük ve Orta Ölçekli Şirketler Hisse Senedi Yoğun Fon 420,5510,4414,9930,8268,036,02
Garanti Bankası B Tipi Uzun Bono Endeksi Garbo Uzun Fonu 42-0,122,25-2,004,377,15-0,85
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 1880,514,5522,5762,44192,191,48
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1600,041,103,9712,5333,820,61
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 1400,439,0813,6833,0456,793,25
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1370,031,003,6110,8030,620,56
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 123-0,933,859,798,0260,973,05
Ak Portföy Altın Fonu 118-0,993,9610,247,8363,123,13
Strateji A Tipi Değişken Fon 1170,756,609,5910,6027,155,89
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1050,040,953,4310,4929,120,56
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 1020,225,0914,0139,8639,260,77
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 970,094,6012,4840,3835,430,32
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 970,045,0012,3341,2134,870,48
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,041,103,9012,1034,470,61
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 900,306,2413,1043,4849,251,49
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 89-0,091,760,728,05-98,83-0,22
Ak Portföy Değişken Fon 880,051,623,9010,5328,890,66
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 840,031,043,8211,7633,550,57
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 800,154,9812,7342,0135,370,53
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 790,062,578,0521,4631,630,51
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 750,092,456,2122,0649,00-0,21
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 750,377,3215,3345,7742,222,75
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 740,051,032,138,3919,680,60
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 71-0,323,6815,9927,77124,815,69
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 690,186,953,9529,6918,292,16
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 670,175,3011,3238,0633,931,42
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 64-0,091,21-0,826,3710,22-0,38
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 63-0,622,7820,6635,03131,656,95
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 630,635,299,8412,0435,065,07
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 620,131,063,6011,1722,250,75
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 60-0,091,75-1,183,756,48-0,56
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 58-0,63-1,077,2910,4772,120,46
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 570,137,444,4325,4715,142,56
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,051,312,939,7827,170,49
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 550,166,1218,5049,6449,131,40
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 540,134,8613,4143,6839,440,52
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 53-0,052,337,9419,5022,981,35
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 50-0,032,224,4714,4828,940,16
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 500,297,2721,0065,4357,801,67
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 50-0,112,415,9220,0023,450,11
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 50-0,433,6913,7713,8386,713,72
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 49-0,983,9310,248,5162,973,11
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 49-0,59-0,977,7111,2470,110,56
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 46-0,051,580,297,3715,57-0,15
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 460,184,8113,4341,5141,890,72
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 45-0,445,7217,219,3142,592,33
YKB B Tipi Altın Fonu 44-1,003,9510,127,4559,503,10
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimFibabanka B Tipi Altın Fonu
SınıflandırmaYatırım Fonları > Emtia
KodFIB
ISINTRYFIBA00015
Kuruluş Tarihi14.02.2012
Halka Arz Tarihi05.06.2012
Yönetim StratejisiPortföy sınırlamaları itibariyle Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri:7 No:10 “Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği” 5’inci maddesi uyarınca fon portföyünün en az %51’i devamlı olarak altın ve altına dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırılır. Fon portföyüne yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde, likiditesi yüksek ve risk seviyesi düşük olanlar tercih edilir. Fon getirisinin altın fiyatlarındaki gelişmelere paralel olarak hareket etmesi amaçlanmaktadır. Fon, ağırlıklı olarak altına ve değerli madenlere yatırım yaparak altın fiyatları açısından dengeli ve sürekli gelir yaratmayı hedeflemektedir.
Minumum İşlem Tutari1
Minumum İşlem Katları1
Yönetim Ücreti0,0000500000
İşlem NoktalarıFibabanka Şubeleri, 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığı, Internet Bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirilebilir.
İşlem SaatleriAlım: 24.00 - 13.00 arası verilen talimatlar 1 gün sonraki fiyatla, 1 gün sonra, 13.00 - 24.00 arası verilen talimatlar ise 2 gün sonraki fiyatla, 2 gün sonra Satım: 24.00 - 13.00 arası verilen talimatlar 1 gün sonraki fiyatla, 1 gün sonra 13.00-24.00 arası verilen talimatlar 2 gün sonraki fiyatla, 2 gün sonra gerçekleşir.
Fon Tutarı200.000.000 TL
Karşılaştırma Ölçütü% 81 KYD Altı + %16 KYD Brüt Repo + % 1 İMKB 100 + % 1 KYDOST Sabit + % 1 KYD Bono Tüm
İhbar SüresiYok.
YöneticiHSBC Portföy
Yönetici Adresiwww.hsbc.com.tr/tr/portfoy
Fon GrubuFibabanka
Kurucu Adresiwww.fibabanka.com.tr
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X