FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


Finansbank Özel Bankacılık B Tipi Değişken Fon     




Yatırım Fonları > Esnek
Finansbank genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 0,015749 TL
    Son Fiyatı

  • %0,11
    Günlük
    Değişimi

  • ~1.648Mil.
    Pay

  • ~26MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %55
    Doluluk

  • 854
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Emtia Fonları Endeksi1,954,8311,2215,454,1210,4568,24
Fon Sepeti Endeksi1,573,0014,9015,843,8217,9884,54
Hisse Senedi Yoğun Fon Endeksi1,293,759,373,170,2714,3521,68
Uluslararası Fonlar Endeksi0,950,399,7810,652,1212,2175,26
Finansbank Özel Bankacılık B Tipi Değişken Fon0,933,379,7310,290,8925,5935,27
Karma Fon Endeksi0,782,957,126,440,6612,7514,89
Esnek Fonlar Endeksi0,661,185,006,370,508,4650,94
FM 50 Endeksi0,271,663,484,740,477,3219,03
Para Piyasası Fonu Endeksi0,231,023,675,980,547,8526,72
Tahvil ve Bono Fonu Endeksi0,201,303,835,280,547,1920,89
FM 30 Endeksi0,201,693,084,250,376,8918,14
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
19.12.20170,0152730,363,0024,2782019.405.975425,5931,850,000,007,7254,84
20.12.20170,0152830,072,8824,4982719.731.872438,1731,410,000,007,4652,96
21.12.20170,0153030,133,4624,2783020.619.988457,2632,670,000,009,4350,64
22.12.20170,0153320,193,1624,5183821.142.744467,2632,670,000,009,4350,64
25.12.20170,0153620,203,1224,8384121.095.738466,2933,110,000,009,3251,28
26.12.20170,0153980,233,3625,0284921.872.432475,1933,180,000,009,2852,35
27.12.20170,0154190,143,5825,0785521.962.255474,7234,620,000,008,9551,71
28.12.20170,0154200,013,4325,1385922.441.334497,4434,830,000,008,5249,21
29.12.20170,0155320,734,9725,6886523.343.619501,1035,720,000,009,1354,05
02.01.20180,0155930,394,6125,8986823.250.194501,1035,720,000,009,1354,05
03.01.20180,0156950,655,2927,0286823.695.931501,9136,160,000,008,6853,25
04.01.20180,015634-0,395,1226,95023.731.291511,9136,160,000,008,6853,25
05.01.20180,015622-0,084,4526,9187623.985.471515,7035,470,000,008,0950,74
08.01.20180,0157050,534,5727,3687625.495.766545,7035,470,000,008,0950,74
09.01.20180,0157100,034,6127,0788324.784.228535,7035,470,000,008,0950,74
10.01.20180,015662-0,314,2926,5588924.755.961534,0832,810,000,008,5654,55
11.01.20180,015586-0,493,2226,0389824.814.466534,0832,810,000,008,5654,55
12.01.20180,0156500,413,1826,7290025.301.730543,6134,990,000,008,2653,14
15.01.20180,0156750,163,1725,9784025.317.216544,5434,930,000,008,2852,25
16.01.20180,015559-0,742,4024,5683625.028.842544,5434,930,000,008,2852,25
17.01.20180,0156720,733,1525,3084425.387.115543,1935,270,000,008,1453,40
18.01.20180,0157310,383,3725,5984825.773.142553,1935,270,000,008,1453,40
19.01.20180,0157490,113,1225,7185425.947.614555,1335,070,000,007,6652,14
Ortalama0,0155460,153,7225,6982023.429.779,24504,6734,370,000,008,5252,44
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
20071,182,141,984,383,77-2,524,89-1,410,511,231,162,5821,42
2008-16,292,59-8,8714,03-4,69-11,4914,52-0,170,65-4,06-10,15-4,45-28,70
20091,15-8,730,584,599,552,06-2,957,73-0,730,330,275,3617,25
20101,84-10,216,20-0,24-7,86-0,633,71-1,743,13-3,311,040,25-8,75
20110,130,170,200,190,150,180,320,591,360,570,98-0,124,67
20124,733,620,620,96-1,603,141,740,800,711,460,59-1,0516,73
20130,921,25-0,642,73-2,12-7,52-3,67-2,933,713,37-0,72-3,35-9,26
20141,500,320,020,581,970,330,880,690,511,981,72 11,02
20151,35-1,150,470,680,400,330,220,360,312,22-0,88 4,97
20160,11-1,392,761,92-1,590,64-2,101,070,390,48-1,66 2,19
20172,260,962,603,291,681,092,291,34-0,710,003,98 24,50
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
FonlarGünlükHaftalıkAylık3 Aylık6 AylıkYıllıkYılbaşı
DowJones İst-20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon51,03951,03951,03951,03951,03951,039 
        
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon65,54765,54765,54765,54765,54765,547 
        
Finans Yatırım B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu27,04127,04127,04127,04127,04127,041 
        
Finans Yatırım Özel Sektör ve Kamu SGMK B Tipi Değişken Fon26,89926,89926,89926,89926,89926,899 
        
Finansbank ABD Hazine Bonosu Dolar B Tipi Borsa Yatırım Fonu38,58738,58738,58738,58738,58738,587 
        
Finansbank B Tipi Değişken (Uzun Vadeli) Fon39,20239,20239,20239,20239,20239,202 
        
Finansbank B Tipi Likit Fon29,10329,10329,10329,10329,10329,103 
        
Finansbank B Tipi Tahvil Fonu19,83819,83819,83819,83819,83819,838 
        
Finansbank BIST 30 A Tipi Hisse Senedi Yoğun BYF49,50449,50449,50449,50449,50449,504 
        
Finansbank İstanbul Silver B Tipi Gümüş Borsa Yatırım Fonu48,76848,76848,76848,76848,76848,768 
        
Finansbank Özel Bankacılık B Tipi Değişken Fon33,44333,44333,44333,44333,44333,443 
        
FTSE İstanbul Bono FBIST B Tipi Borsa Yatırım Fonu15,59515,59515,59515,59515,59515,595 
        
İstanbul Gold B Tipi Altın Borsa Yatırım Fonu54,35754,35754,35754,35754,35754,357 
        
Türkiye Yüksek Piyasa Değerli Bankalar A Tipi Borsa Yatırım Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon30,05730,05730,05730,05730,05730,057 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
bu fon ile aynı sınıftaki fonlar ve getirileri
FonGünlükSırasıAylıkSırası1 YıllıkSırasıYılbaşıSırası
Ata Yatırım Şemsiye Fona Bağlı Verim Odaklı Değişken İkinci Alt Fon 0,2648,94151,8113,623
Azimut Pyş Kar Payı Ödeyen Hisse Senedi Fonu(Hisse Senedi Yoğun Fon) 0,7116,68233,0542,705
Eczacıbaşı A Tipi Değişken Fon 0,5036,66338,5732,616
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 0,6325,29412,04185,072
İş Bankası İş Portföy A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Hisse Senedi Yoğun Birinci Alt Fon 0,2555,18544,2420,9118
Ünlü Portföy Birinci Değişken Fonu 0,1684,44624,1973,434
Azimut Pyş Yabancı Byf Fon Sepeti Fonu -0,19234,43715,35115,071
Eczacıbaşı A Tipi Değişken Analiz Fonu 0,12103,56818,2791,847
Ziraat Bankası B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Değişken Büyüyen Çocuk Beşinci Alt Fon 0,07133,35928,9750,9914
Finansbank Özel Bankacılık B Tipi Değişken Fon 0,11123,121025,7161,0013
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 0,06142,571121,4680,5125
Garanti Bankası A Tipi Değişken Fon 0,2362,371217,30101,2410
Hsbc Portföy Çoklu Varlık İkinci Değişken Fonu -0,09212,141313,55130,9216
TEB Varlık Yönetimi Hizmeti B Tipi Değişken Fonu -0,14222,091412,35160,8119
Vakıfbank B Tipi Değişken Fon 0,12111,821513,44140,9117
TEB B Tipi Taktik Dağılım Değişken Fonu 0,06151,621612,14171,588
İş Bankası İş Portföy B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Özel Portföy Yönetimi Değişken Alt Fonu 0,03191,431712,00190,7022
ING Bank B Tipi Değişken Fon 0,03181,411811,58210,6023
TEB B Tipi Yıldız Bankacılık Değişken Fonu 0,04171,40199,08240,7421
Kare Yatırım B Tipi B Tipi Tahvil ve Bono Fonu 0,1671,382014,94120,9515
TEB Varlık Yönetimi Hizmeti B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,04161,352112,37151,269
Hsbc Portföy Çoklu Varlık Birinci Değişken Fonu 0,02201,172211,83200,5924
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 0,1391,062311,17220,7520
İş Bankası İş Portföy B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond İkinci Alt Fon -0,5126-0,742410,87231,0911
Azimut Pyş Kira Sertifikaları (Sukuk) Katılım Fonu -0,4725-1,00255,69251,0312
İş Bankası İş Portföy B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Temettü Ödeyen Değişken Üçüncü Alt Fon -0,2624-4,4026-2,2626-4,4126
Ortalama0,08 2,59 18,45 1,40 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 720,514,5522,5762,44192,191,48
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 53-0,622,7820,6635,03131,656,95
Anadolu Hayat Emeklilik Büyüme Amaçlı Yükselen Ülkeler Esnek EYF 500,378,0620,4024,87122,777,51
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı BRIC Ülkeleri YMK Beşinci Alt Fon 48-0,896,1422,7427,61108,987,17
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 47-0,445,7217,219,3142,592,33
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Asya YMK Dördüncü Alt Fon 47-1,084,2521,4236,7276,374,82
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 44-0,323,6815,9927,77124,815,69
Bizim Menkul A Tipi Altın ve Enerji Karma Fonu 43-0,389,2815,7952,2878,303,51
Gedik A Tipi Küçük ve Orta Ölçekli Şirketler Hisse Senedi Yoğun Fon 420,5510,4414,9930,8268,036,02
Garanti Bankası B Tipi Uzun Bono Endeksi Garbo Uzun Fonu 42-0,122,25-2,004,377,15-0,85
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 1880,514,5522,5762,44192,191,48
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1600,041,103,9712,5333,820,61
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 1400,439,0813,6833,0456,793,25
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1370,031,003,6110,8030,620,56
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 123-0,933,859,798,0260,973,05
Ak Portföy Altın Fonu 118-0,993,9610,247,8363,123,13
Strateji A Tipi Değişken Fon 1170,756,609,5910,6027,155,89
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1050,040,953,4310,4929,120,56
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 1020,225,0914,0139,8639,260,77
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 970,094,6012,4840,3835,430,32
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 970,045,0012,3341,2134,870,48
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,041,103,9012,1034,470,61
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 900,306,2413,1043,4849,251,49
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 89-0,091,760,728,05-98,83-0,22
Ak Portföy Değişken Fon 880,051,623,9010,5328,890,66
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 840,031,043,8211,7633,550,57
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 800,154,9812,7342,0135,370,53
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 790,062,578,0521,4631,630,51
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 750,092,456,2122,0649,00-0,21
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 750,377,3215,3345,7742,222,75
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 740,051,032,138,3919,680,60
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 71-0,323,6815,9927,77124,815,69
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 690,186,953,9529,6918,292,16
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 670,175,3011,3238,0633,931,42
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 64-0,091,21-0,826,3710,22-0,38
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 63-0,622,7820,6635,03131,656,95
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 630,635,299,8412,0435,065,07
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 620,131,063,6011,1722,250,75
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 60-0,091,75-1,183,756,48-0,56
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 58-0,63-1,077,2910,4772,120,46
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 570,137,444,4325,4715,142,56
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,051,312,939,7827,170,49
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 550,166,1218,5049,6449,131,40
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 540,134,8613,4143,6839,440,52
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 53-0,052,337,9419,5022,981,35
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 50-0,032,224,4714,4828,940,16
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 500,297,2721,0065,4357,801,67
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 50-0,112,415,9220,0023,450,11
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 50-0,433,6913,7713,8386,713,72
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 49-0,983,9310,248,5162,973,11
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 49-0,59-0,977,7111,2470,110,56
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 46-0,051,580,297,3715,57-0,15
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 460,184,8113,4341,5141,890,72
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 45-0,445,7217,219,3142,592,33
YKB B Tipi Altın Fonu 44-1,003,9510,127,4559,503,10
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimFinansbank Özel Bankacılık B Tipi Değişken Fon
SınıflandırmaYatırım Fonları > Esnek
KodFNO
ISINTRYFNBK00063
Kuruluş Tarihi10.08.2006
Halka Arz Tarihi13.12.2006
Yönetim StratejisiFon portföyündeki varlıklar Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenlemelerine ve fon içtüzüğüne uygun olarak seçilir ve fon portföyü yönetici tarafından içtüzüğün 5. md. ve Sermaye Piyasası Kurulu.nun Seri:VII, No:10 sayılı Tebliğinin 41. md. ne uygun olarak yönetilir. Buna göre fon, portföy sınırlamaları itibariyle Değişken Fon niteliğindedir. Fonun amacı, orta vadede yatırımcıların ana paralarının maksimum ölçüde büyümesinin sağlanmasıdır. Bunun başarılabilmesi için portföy yönetim stratejileri ile piyasaların yönüne bağlı olmadan mutlak getiriyi hedefleyen bir bilgisayar modelinin geliştirilmesi ve kullanılması amaçlanmıştır. Fon yatırım kararlarını, bu amaçla geliştirilen bir bilgisayar modeli olan Kantitatif Model çerçevesinde verir. Bu model, kantitatif yöntemler ile geliştirilmiş olup herhangi bir teknik analiz veya insana bağlı bir tahmin metodunu girdi olarak kullanmamaktadır.Tüm yatırım kararları, matematiksel ve istatiksel yöntemler kullanılarak geliştirilmiş olan model çıktılarına göre alınır. Tüm model çıktıları bu içtüzükte yazılan kısıtlamalar, ilgili mevzuatta öngörülen sınırlamalar ve içtüzüğün çerçevesinde olup, modelin çıktılarının aksi yönde yatırım kararları alınmayacaktır. Fon, portföyünün tümünü IMKB 100 pay senetlerine yatırabileceği gibi, tamamen Sabit Getirili Enstrümanlardan da oluşturabilir. Kantitatif Model.in yatırım kararlarını alma mekanizması, yatırımcıların riskini minimize ederken getirilerinin optimizasyonu esasına göre dizayn edilmiştir. Fonun ana amacı orta vadede getirinin optimize edilmesi olmakla beraber bunun başarılabilmesi için portföyün düşük standart sapma ve düşük korelasyon özellikleri olması gerekmektedir. Fon, yatırımcılara mutlak getiri sağlamayı hedeflemekle birlikte bunun garantisini veremez.
Yatırım SınırlamlarıPay Senetleri 0 % 100 % Kamu Borçlanma Araçları 0 % 100 % Özel Sektör Borçlanma Araçları 0 % 100 % Ters Repo İşlemleri 0 % 100 % Finansman Bonoları 0 % 100 % Farklı türlerdeki yatırım fonlarının ve Borsa Yatırım Fonlarının katılma payları ile yatırım ortaklıklarının pay senetleri 0 % 10 % Borsa Para Piyasası İşlemleri 0 % 20 %
Minumum İşlem Tutari1000
Minumum İşlem Katları1000
Yönetim Ücreti0,0000550000
İşlem NoktalarıTüm şubeler, Internet, ATM ve Telefon Bankacılığı
İşlem SaatleriGün içinde saat 13:30'a kadar verilen Quant Fonu alım siparişleri o gün için Finansbank A.Ş. B Tipi Likit Fonda değerlendirilir. Gün sonunda oluşacak olan fiyattan işlem gerçekleştirilir ve ertesi gün fon payları müşteri hesaplarına aktarılır. Gün içinde saat 13:30'a kadar verilen Quant Fonu satım siparişleri , gün sonunda oluşacak olan fiyattan bir iş günü sonra gerçekleştirilir ve para müşteri hesaplarına aktarılır. Saat 13:30'dan sonra verilen alım ve satım siparişleri bir iş günü sonra verilmiş olarak kabul edilir.
Fon Tutarı10.000.000 TL
Karşılaştırma Ölçütü% 5.00 IMKB100 , % 65.00 KYD 182 , % 0.00 Karşılaştırma Ölçütünden Bağımsız Yönetilebilir - Ters Pozisyon Alabilir , % 29.00 KYD BRÜT Repo , % 1.00 KYD ÖST Değişken
YöneticiFinans Portföy
Yönetici Adresiwww.finansportfoy.com
Fon GrubuFinansbank
Kurucu Adresiwww.finansbank.com.tr
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X