FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


Garanti Bankası B Tipi Likit Fon     




Yatırım Fonları > Para Piyasası > Likit Fonlar
Garanti Bankası genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 42,883873 TL
    Son Fiyatı

  • %0,03
    Günlük
    Değişimi

  • ~9Mil.
    Pay

  • ~373MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %9
    Doluluk

  • 24.369
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon0,200,912,454,562,969,1129,97
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
27.03.201742,5185140,080,759,1424.481387.735.685923,940,000,000,008,3231,03
28.03.201742,5314960,030,759,0824.551384.125.670923,940,000,000,008,3231,03
29.03.201742,5426940,030,789,0824.442375.216.226923,940,000,000,008,3231,03
30.03.201742,5538110,030,809,0824.363376.578.635923,820,000,000,008,5131,24
31.03.201742,5656260,030,839,0824.289374.070.003920,730,000,000,009,2631,87
03.04.201742,6025140,090,849,1724.308357.932.480821,270,000,000,009,6331,45
04.04.201742,6135430,030,879,0824.700363.156.278924,660,000,000,009,5531,21
05.04.201742,6266290,030,909,0924.481365.618.062923,330,000,000,009,0231,27
06.04.201742,6390040,030,859,0924.485364.962.675923,490,000,000,008,6432,47
07.04.201742,6510500,030,859,0924.403367.421.012924,100,000,000,009,3130,65
10.04.201742,6865860,080,859,1524.437369.999.004933,290,000,000,008,8330,40
11.04.201742,6991730,030,889,0924.605374.380.801924,230,000,000,009,9430,57
12.04.201742,7115540,030,919,1024.449373.243.417923,090,000,000,009,7731,54
14.04.201742,7367060,060,869,1024.201368.681.526922,030,000,000,008,8031,98
17.04.201742,7733820,090,879,1624.319364.546.240922,470,000,000,008,9331,44
18.04.201742,7856420,030,909,1024.582370.707.593925,010,000,000,008,5529,78
19.04.201742,7982180,030,929,1024.482381.509.818925,170,000,000,008,4830,23
20.04.201742,8115370,030,889,1024.327377.745.971920,950,000,000,008,9331,90
21.04.201742,8231170,030,889,1024.223370.381.083923,600,000,000,008,6831,42
24.04.201742,8585910,080,889,1924.272376.126.055924,220,000,000,008,6731,38
25.04.201742,8708340,030,919,1124.405376.926.378922,560,000,000,008,7532,10
26.04.201742,8838730,030,949,1124.369373.416.517922,140,000,000,008,4932,66
Ortalama42,6947320,040,869,1124.417372.476.414,94923,730,000,000,008,9031,30
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
199617,4213,709,325,133,947,922,194,055,527,976,044,60131,18
199717,131,974,021,126,609,636,173,929,943,924,105,11101,21
19982,271,927,6315,222,057,145,10-12,151,126,558,22 63,03
1999 16,8611,98  -1,188,57-1,359,256,5917,9924,09181,46
20005,693,510,906,75-4,02-1,370,22-1,48-3,289,35-9,559,9414,82
20015,088,154,2420,26-1,214,960,145,80-4,0711,387,80 100,58
2002 -3,375,741,35-1,622,188,460,98-0,706,5312,11-8,0124,93
20034,234,13-3,5810,232,77-0,372,065,656,779,331,2611,2565,12
2004-3,484,203,61-7,03-4,563,954,752,794,311,48-0,308,1117,93
20053,512,33-3,44-2,024,593,134,162,223,95-1,248,801,7430,44
20065,623,84-3,760,70-5,52-3,692,022,010,831,071,061,244,71
20071,060,991,161,061,131,111,001,161,001,081,030,9213,39
20080,900,910,810,861,020,941,061,041,090,901,101,0612,27
20090,920,670,620,600,370,400,380,290,270,210,170,195,18
20100,150,140,160,160,160,170,170,170,170,190,170,192,00
20110,160,170,210,240,240,270,370,410,350,340,520,724,00
20120,780,700,690,710,710,760,630,580,420,420,420,347,38
20130,360,320,350,380,290,270,410,510,460,510,470,524,92
20140,560,660,770,800,740,650,610,580,590,750,64 8,30
20150,730,640,680,770,680,730,810,720,770,840,75 9,27
20160,770,790,930,760,750,740,740,690,710,610,64 9,14
20170,680,730,89         3,00
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
FonlarGünlükHaftalıkAylık3 Aylık6 AylıkYıllıkYılbaşı
Garanti Bankası A Tipi Değişken Fon19,85819,85819,85819,85819,85819,858 
        
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon24,70624,70624,70624,70624,70624,706 
        
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon18,61718,61718,61718,61718,61718,617 
        
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu36,92936,92936,92936,92936,92936,929 
        
Garanti Bankası B Tipi Kamu ve Özel Sektör Tahvil Bono Fonu18,83318,83318,83318,83318,83318,833 
        
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon18,07218,07218,07218,07218,07218,072 
        
Garanti Bankası B Tipi Şubesiz Likit Fonu17,99717,99717,99717,99717,99717,997 
        
Garanti Bankası B Tipi Uzun Bono Endeksi Garbo Uzun Fonu11,96411,96411,96411,96411,96411,964 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
bu fon ile aynı sınıftaki fonlar ve getirileri
FonGünlükSırasıAylıkSırası1 YıllıkSırasıYılbaşıSırası
Ak Portföy Py Değişken Özel Fon -0,05311,41112,3215,221
ICBC TURKEY PORTFÖY BİRİNCİ DEĞİŞKEN FON 0,0911,37211,4824,952
Azimut Pyş Para Piyasası Fonu 0,03211,05310,4133,313
Ak Portföy Para Piyasası Fonu 0,03200,9949,7963,207
Abank B Tipi Likit Fonu 0,0360,9859,6873,245
Fibabanka B Tipi Likit Fon 0,0350,9869,8753,159
İş Bankası B Tipi Likit Fon 0,03120,9779,20143,178
ICBC TURKEY PORTFÖY PARA PİYASASI FONU 0,03100,9689,00182,9918
Hsbc Portföy Para Piyasası Fonu 0,03220,9698,41242,9322
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 0,03180,96109,36123,0413
Vakıfbank B Tipi Havuz Likit Fonu 0,0390,96119,5883,0910
Eczacıbaşı B Tipi Likit Fon 0,03140,95128,20252,9920
İstanbul Portföy İş Yatırım B Tipi Likit Yatırım Fonu 0,0380,951310,2743,206
Halkbank B Tipi Likit Fonu 0,03190,95149,45113,0711
Finansbank B Tipi Likit Fon 0,0340,95159,47103,0412
Oyak Yatırım B Tipi Likit Fon 0,02300,95168,69213,0316
Vakıfbank B Tipi İnternet Likit Fonu 0,03110,94179,4993,0315
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 0,0370,94189,11153,0017
Şekerbank B Tipi Likit Fon 0,03160,94198,07262,9024
Garanti Bankası B Tipi Şubesiz Likit Fonu 0,03170,94209,04162,9919
TEB B Tipi Dinamik Likit Fon 0,03130,93219,02173,0414
Vakıfbank B Tipi Likit Fon 0,03150,9322-98,9131-98,9731
Ergo Sigorta B Tipi Likit Fon 0,03250,92238,63222,8825
Denizbank B Tipi Likit Fon 0,03230,92249,32132,9821
ING Bank B Tipi Likit Fon 0,03260,91258,92192,8426
Burgan Bank B Tipi Likit Fon 0,03240,90267,73282,5928
Meksa Yatırım B Tipi Likit Fon 0,0520,90276,10303,314
Strateji Menkul B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,02290,90287,93272,4929
Alkhair Capital B Tipi Likit Fon 0,02280,89296,39292,9223
Gedik B Tipi Likit Fon 0,03270,82308,51232,6627
Sardes Portföy İş Yatırım Verim B Tipi Değişken Fon 0,033-1,70318,83200,7930
Ortalama0,03 0,88 5,59 -0,22 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 76-0,225,6923,5733,70184,2122,77
YKB B Tipi Altın Fonu 59-0,310,67-1,2125,8052,8510,75
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 560,773,963,0154,63106,2416,93
BNP Paribas Cardif Emeklilik Altın EYF 55-0,280,89-0,7427,0657,1211,06
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 550,857,5515,7812,7037,5822,23
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 54-0,32-1,78-10,0132,03-3,95-2,73
Allianz Yaşam ve Emeklilik Uluslararası Teknoloji Hisse Senedi EYF 480,753,584,5749,86141,8716,53
Türkiye Yüksek Piyasa Değerli Bankalar A Tipi Borsa Yatırım Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 470,5312,5326,5022,2233,9732,14
İş Bankası B Tipi Likit Fon 410,030,972,569,2029,533,17
Gedik B Tipi G 20 Ülkeleri Yabancı Menkul Kıymet Fonu 40-1,49-0,11-1,7142,7757,188,07
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 172-0,225,6923,5733,70184,2122,77
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1600,030,972,569,2029,533,17
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 1380,646,6413,8531,9959,7919,64
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1370,030,822,148,5927,292,69
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 123-0,270,89-0,7225,2154,0810,45
Ak Portföy Altın Fonu 118-0,290,76-1,0326,3555,8110,72
Strateji A Tipi Değişken Fon 118-0,92-1,782,239,5245,352,82
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1050,020,812,147,9426,142,50
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 1020,907,4715,1314,8932,1020,94
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 960,947,9216,2412,7334,9922,99
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 940,917,7416,3813,3037,6323,09
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,030,962,469,3630,693,04
Ak Portföy Değişken Fon 900,121,351,906,1329,052,32
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 900,697,1217,7019,3646,2623,40
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 890,011,774,36-98,95-98,725,09
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 850,030,942,469,1130,013,00
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 790,937,9616,3512,8935,2823,20
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 790,384,198,8913,1533,1611,61
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 750,000,962,346,2619,362,35
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 750,826,9115,7616,8535,1124,83
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 70-0,145,1113,3413,6476,5218,35
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 680,766,9113,6710,5833,5320,58
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 680,371,59-0,4341,1860,839,90
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 680,5912,1024,6119,1331,3228,02
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 630,011,573,685,2925,453,92
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 63-0,90-2,102,855,2335,302,70
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 620,011,072,467,4918,952,92
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 600,021,813,763,7619,544,25
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 60-0,270,930,8827,9481,758,64
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,021,072,586,8328,292,67
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 560,6011,6619,1716,0832,4923,70
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 560,867,8117,3118,3940,8623,09
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 530,182,706,128,9634,989,07
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 530,857,5515,7812,7037,5822,23
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 520,773,963,0154,63106,2416,93
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 52-0,261,030,2324,4380,027,86
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 500,072,074,587,3128,995,84
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 500,423,737,978,7424,7310,54
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 49-0,280,89-0,8726,1354,8510,96
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 490,300,39-3,8535,7569,834,89
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 460,757,7915,8613,7038,7222,39
İş Bankası B Tipi Global Borçlanma Araçları Yabancı Menkul Kıymet Fonu 45-0,250,11-3,7229,3872,834,36
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 450,001,152,828,4030,702,95
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 450,031,463,805,4225,514,24
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 450,657,2517,2715,1053,2623,92
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 43-0,32-1,78-10,0132,03-3,95-2,73
YKB B Tipi Altın Fonu 43-0,310,67-1,2125,8052,8510,75
HSBC Yatırım A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeks Fonu 420,988,3417,2013,6836,5924,43
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimGaranti Bankası B Tipi Likit Fon
SınıflandırmaYatırım Fonları > Para Piyasası > Likit Fonlar
KodGAL
ISINTRMGA4WWWWW7
Kuruluş Tarihi20.03.1990
Halka Arz Tarihi20.03.1990
Yönetim StratejisiFon yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde nakde dönüşümü kolay , riski az ve devamlı olarak, portföyünde vadesine en fazla 180 gün kalmış likiditesi yüksek sermaye piyasası araçları yer alan ve devamlı olarak portföyünün ağırlıklı ortalama vadesi 45 gün olan fonlar “Likit Fon”dur.
Yatırım SınırlamlarıDevlet İç Borçlanma Senetleri EN AZ %0 EN ÇOK %100 , Özel Sektör Borçlanma Araçları EN AZ %0 EN ÇOK %100 ,Ters Repo İşlemleri EN AZ %0 EN ÇOK %100, Borsa Para Piyasası İşlemleri EN AZ %0 EN ÇOK %20, Finansman Bonoları EN AZ %0 EN ÇOK %100
Minumum İşlem Tutari10
Minumum İşlem Katları10
Yönetim Ücreti0,0000300000
İşlem NoktalarıT.Garanti Bankası A.Ş. tüm şubeleri; Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
İşlem SaatleriKatılma belgesi satın almak veya elden çıkarmak isteyen yatırımcılar, Kurucunun izahnamede ilan edeceği katılma belgesinin alım satımının yapılacağı yerlere iş günlerinde 09:00 ile 13:30 saatleri içinde başvurarak, bu içtüzükte belirtilmiş olan esaslara göre saptanan fiyat üzerinden alım ve satımda bulunabilirler. Bunun dışında Kurucunun telefon ve internet bankacılığı ile ATM sistemleri aracılığıyla da katılma belgesi alım satım işlemleri gerçekleştirilir. Katılma belgesi satın alımı 09:00 - 16:00 ile 18:00 - 24:00 saatleri arasında, yatırımcıdan geri alım ise 24:00 - 24:00 saatleri arasında gerçekleşir. İşgünlerinde yukarıda sayılan kanallarla yapılacak katılma belgesi alım satım fiyatları aşağıda belirtilen şekilde olacaktır: Saat 18:00 ile 24:00 arasında yatırımcılara katılma belgesi satarken bu içtüzükte belirlenmiş esaslar çerçevesinde o gün için belirlenen ve ertesi işgünü için ilan edilen fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Saat 24:00 ile 16:00 arasında yatırımcılara katılma belgesi satarken bu içtüzükte belirlenmiş esaslar çerçevesinde ilan edilen o günkü fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Saat 24:00 ile 24:00 arasında yatırımcılardan katılma belgesi geri alırken bu içtüzükte belirlenen esaslar çerçevesinde ilan edilen o günkü fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde yatırımcılardan katılma belgesi geri alımında tatilin son günü saat 24:00’e kadar tatil öncesi son işgününde uygulanan fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Müşteriye katılma belgesi satışları ise, izleyen ilk işgünü saat 16.00’a kadar, son işgününde saat 18:00’de ilan edilen fiyatla gerçekleştirilecektir.
Fon Tutarı991.000 TL
Karşılaştırma Ölçütü% 98.00 KYD BRÜT Repo , % 1.00 KYD 91 , % 1.00 KYD ÖST Sabit
İhbar Süresi1 gün
YöneticiGaranti Portföy
Yönetici Adresiwww.gpy.com.tr
Fon GrubuGaranti Bankası
Kurucu Adresiwww.garanti.com.tr
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X