FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


Garanti Bankası B Tipi Likit Fon     




Yatırım Fonları > Para Piyasası > Likit Fonlar
Garanti Bankası genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 41,760318 TL
    Son Fiyatı

  • %0,07
    Günlük
    Değişimi

  • ~9Mil.
    Pay

  • ~379MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %9
    Doluluk

  • 25.317
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Emtia Fonları Endeksi9,4812,9318,7817,6612,9934,7358,99
Fon Sepeti Endeksi6,9710,4123,4031,3310,8831,9859,02
Uluslararası Fonlar Endeksi5,309,6016,7021,427,8526,3263,32
Hisse Senedi Yoğun Fon Endeksi4,415,025,860,741,2912,9632,91
Karma Fon Endeksi2,242,972,800,961,528,4818,66
Esnek Fonlar Endeksi0,811,813,695,741,1231,4555,75
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon0,140,712,044,140,239,2529,60
Para Piyasası Fonu Endeksi0,110,661,964,010,218,0626,94
FM 50 Endeksi0,100,940,651,740,167,8824,00
Tahvil ve Bono Fonu Endeksi0,040,721,740,680,144,9123,89
FM 30 Endeksi0,000,920,251,360,107,5823,12
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
16.12.201641,4692030,020,689,3825.662379.653.992916,810,000,000,009,8033,53
19.12.201641,4978870,070,709,3925.645381.969.002917,070,000,000,009,5436,19
20.12.201641,5087010,030,739,4225.715384.125.461917,070,000,000,009,5436,19
21.12.201641,5182200,020,699,3625.632385.618.031917,070,000,000,009,5436,19
22.12.201641,5289820,030,699,3625.530385.026.076916,300,000,000,009,6936,24
23.12.201641,5395450,030,709,3625.443385.253.153916,300,000,000,009,6936,24
26.12.201641,5694920,070,749,3825.498384.669.444916,300,000,000,009,4436,29
27.12.201641,5794280,020,769,4125.587384.482.189915,850,000,000,009,4837,20
28.12.201641,5883880,020,729,3425.528382.843.609914,770,000,000,009,3737,79
29.12.201641,5994300,030,729,3425.411376.651.264916,390,000,000,009,9939,98
30.12.201641,6087600,020,719,3425.382370.293.124916,390,000,000,009,9939,98
02.01.201741,6364430,070,739,3825.281359.737.867916,390,000,000,009,9939,98
03.01.201741,6455540,020,769,4125.636365.700.309924,940,000,000,0010,0037,92
04.01.201741,6551420,020,789,3125.532384.991.946924,820,000,000,009,9833,95
05.01.201741,6644080,020,739,3125.357380.405.297926,170,000,000,009,9633,99
06.01.201741,6754810,030,749,3125.409377.470.374926,310,000,000,009,7735,65
09.01.201741,7042400,070,749,3225.397395.813.3151015,820,000,000,009,9238,53
10.01.201741,7129390,020,769,3525.542384.887.745915,820,000,000,009,9238,53
11.01.201741,7213350,020,789,2825.502379.778.295915,820,000,000,009,9238,53
12.01.201741,7288440,020,739,2725.382377.653.840915,820,000,000,009,9238,53
13.01.201741,7326290,010,719,2525.328378.631.542915,820,000,000,009,9238,53
16.01.201741,7603180,070,709,2625.317379.010.006916,160,000,000,009,0037,29
Ortalama41,6202440,030,739,3425.487380.212.085,52917,920,000,000,009,7437,15
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
199617,4213,709,325,133,947,922,194,055,527,976,044,60131,18
199717,131,974,021,126,609,636,173,929,943,924,105,11101,21
19982,271,927,6315,222,057,145,10-12,151,126,558,22 63,03
1999 16,8611,98  -1,188,57-1,359,256,5917,9924,09181,46
20005,693,510,906,75-4,02-1,370,22-1,48-3,289,35-9,559,9414,82
20015,088,154,2420,26-1,214,960,145,80-4,0711,387,80 100,58
2002 -3,375,741,35-1,622,188,460,98-0,706,5312,11-8,0124,93
20034,234,13-3,5810,232,77-0,372,065,656,779,331,2611,2565,12
2004-3,484,203,61-7,03-4,563,954,752,794,311,48-0,308,1117,93
20053,512,33-3,44-2,024,593,134,162,223,95-1,248,801,7430,44
20065,623,84-3,760,70-5,52-3,692,022,010,831,071,061,244,71
20071,060,991,161,061,131,111,001,161,001,081,030,9213,39
20080,900,910,810,861,020,941,061,041,090,901,101,0612,27
20090,920,670,620,600,370,400,380,290,270,210,170,195,18
20100,150,140,160,160,160,170,170,170,170,190,170,192,00
20110,160,170,210,240,240,270,370,410,350,340,520,724,00
20120,780,700,690,710,710,760,630,580,420,420,420,347,38
20130,360,320,350,380,290,270,410,510,460,510,470,524,92
20140,560,660,770,800,740,650,610,580,590,750,64 8,30
20150,730,640,680,770,680,730,810,720,770,840,75 9,27
20160,770,790,930,760,750,740,740,690,710,610,64 9,14
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
FonlarGünlükHaftalıkAylık3 Aylık6 AylıkYıllıkYılbaşı
Garanti Bankası A Tipi Değişken Fon15,09015,09015,09015,09015,09015,090 
        
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon4,4604,4604,4604,4604,4604,460 
        
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon0,2850,2850,2850,2850,2850,285 
        
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu37,13537,13537,13537,13537,13537,135 
        
Garanti Bankası B Tipi Kamu ve Özel Sektör Tahvil Bono Fonu15,64215,64215,64215,64215,64215,642 
        
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon14,97814,97814,97814,97814,97814,978 
        
Garanti Bankası B Tipi Şubesiz Likit Fonu14,91314,91314,91314,91314,91314,913 
        
Garanti Bankası B Tipi Uzun Bono Endeksi Garbo Uzun Fonu6,7546,7546,7546,7546,7546,754 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
bu fon ile aynı sınıftaki fonlar ve getirileri
FonGünlükSırasıAylıkSırası1 YıllıkSırasıYılbaşıSırası
Ak Portföy Py Değişken Özel Fon -0,20314,11115,1813,251
Alkhair Capital B Tipi Likit Fon 0,1021,7527,35300,793
ICBC TURKEY PORTFÖY BİRİNCİ DEĞİŞKEN FON 0,1811,32310,8030,962
Sardes Portföy İş Yatırım Verim B Tipi Değişken Fon 0,0840,94411,3120,414
Azimut Pyş Para Piyasası Fonu 0,0770,83510,5540,385
Ak Portföy Para Piyasası Fonu 0,07210,7969,8970,376
Abank B Tipi Likit Fonu 0,07140,7979,54110,377
İstanbul Portföy İş Yatırım B Tipi Likit Yatırım Fonu 0,07170,78810,4450,349
İş Bankası B Tipi Likit Fon 0,07190,7799,07180,358
Fibabanka B Tipi Likit Fon 0,07130,751010,0560,3217
Halkbank B Tipi Likit Fonu 0,07120,74119,52130,3410
Vakıfbank B Tipi Havuz Likit Fonu 0,07100,72129,6880,3311
Vakıfbank B Tipi İnternet Likit Fonu 0,0790,72139,5990,3313
Denizbank B Tipi Likit Fon 0,07150,71149,53120,3216
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 0,0860,71159,52140,3312
Finansbank B Tipi Likit Fon 0,07160,70169,59100,3214
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 0,07200,70189,26160,3020
Vakıfbank B Tipi Likit Fon 0,07110,70179,38150,3215
TEB B Tipi Dinamik Likit Fon 0,07230,69199,04190,3118
Garanti Bankası B Tipi Şubesiz Likit Fonu 0,0780,69209,19170,3022
Ergo Sigorta B Tipi Likit Fon 0,0830,69218,72230,2924
Oyak Yatırım B Tipi Likit Fon 0,06280,68228,55240,3019
Gedik B Tipi Likit Fon 0,07180,68238,94220,3021
ICBC TURKEY PORTFÖY PARA PİYASASI FONU 0,07220,66248,97210,2923
ING Bank B Tipi Likit Fon 0,06250,61259,04200,2327
Hsbc Portföy Para Piyasası Fonu 0,06270,58268,44250,2525
Eczacıbaşı B Tipi Likit Fon 0,07240,57278,06270,2228
Şekerbank B Tipi Likit Fon 0,06260,56288,02280,2426
Burgan Bank B Tipi Likit Fon 0,00290,50297,87290,1429
Strateji Menkul B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,0850,39308,3226-0,0230
Meksa Yatırım B Tipi Likit Fon -0,0130-0,22313,3831-0,3831
Ortalama0,06 0,83 9,25 0,41 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 92-0,018,4817,7620,29172,681,16
Finansbank İstanbul Silver B Tipi Gümüş Borsa Yatırım Fonu 76-0,6712,1316,7950,1540,5310,96
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 75-1,358,9027,9456,598,338,35
Türkiye Yüksek Piyasa Değerli Bankalar A Tipi Borsa Yatırım Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 74-0,522,214,7812,7413,253,56
YKB B Tipi Altın Fonu 67-1,7113,3516,1434,3454,6111,40
Allianz Yaşam ve Emeklilik Uluslararası Teknoloji Hisse Senedi EYF 65-1,058,7721,6343,63120,139,81
Gedik B Tipi G 20 Ülkeleri Yabancı Menkul Kıymet Fonu 59-1,5510,6633,0247,4751,398,95
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 58-0,6210,1527,0441,71103,4411,25
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 57-1,088,3125,5543,6974,658,21
İş Bankası B Tipi Global Borçlanma Araçları Yabancı Menkul Kıymet Fonu 57-1,068,8319,5232,4778,668,13
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 168-0,018,4817,7620,29172,681,16
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1580,070,772,189,0728,990,35
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 1380,866,6416,0832,4841,523,68
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1370,070,662,028,9427,030,31
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 122-1,6112,4615,0533,2555,2910,61
Ak Portföy Altın Fonu 119-1,6913,1316,0235,0657,1511,18
Strateji A Tipi Değişken Fon 119-0,215,028,5819,6552,271,42
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1050,060,541,788,2825,880,16
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 1030,724,426,7113,4219,523,40
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 960,804,175,5713,3121,703,98
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 950,744,035,2413,6523,633,83
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,080,712,169,5230,310,33
Ak Portföy Değişken Fon 910,290,600,738,0828,330,13
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 900,644,586,8616,6531,583,37
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 890,570,98-2,47-98,92-98,74-0,21
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 850,070,702,099,2629,610,30
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 800,824,255,7613,3822,264,05
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 790,562,323,1211,4325,631,60
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 761,155,486,3913,8319,394,42
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 750,080,430,787,7118,79-0,13
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 69-0,381,103,509,6911,522,31
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 680,733,815,1016,3258,191,08
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 670,754,295,0312,6123,263,80
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 67-0,548,8229,4146,5255,458,93
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 630,491,00-2,847,6122,67-0,52
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 630,050,381,494,1718,390,42
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 63-0,274,736,6511,8637,150,68
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 610,531,01-2,834,6517,37-0,26
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 58-1,028,4914,4625,6683,616,53
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,080,460,868,5428,28-0,17
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 560,664,868,2617,0626,793,52
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 550,272,563,4312,7517,682,68
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 530,774,085,6713,6424,473,77
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 53-1,078,1712,8222,6084,156,48
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 530,742,653,1012,6330,871,76
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 51-1,088,3125,5543,6974,658,21
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 500,392,152,359,4119,311,44
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 49-0,6210,1527,0441,71103,4411,25
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 48-1,6513,1716,0133,7855,8611,26
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 470,100,571,2510,0730,51-0,17
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 460,401,460,3010,2026,450,48
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 45-1,358,9027,9456,598,338,35
İş Bankası B Tipi Global Borçlanma Araçları Yabancı Menkul Kıymet Fonu 45-1,068,8319,5232,4778,668,13
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 450,654,746,1313,6326,603,88
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 440,410,76-2,028,7123,78-0,25
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 440,884,524,0011,6038,563,05
YKB B Tipi Altın Fonu 42-1,7113,3516,1434,3454,6111,40
HSBC Yatırım A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeks Fonu 420,854,445,8414,4321,594,24
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimGaranti Bankası B Tipi Likit Fon
SınıflandırmaYatırım Fonları > Para Piyasası > Likit Fonlar
KodGAL
ISINTRMGA4WWWWW7
Kuruluş Tarihi20.03.1990
Halka Arz Tarihi20.03.1990
Yönetim StratejisiFon yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde nakde dönüşümü kolay , riski az ve devamlı olarak, portföyünde vadesine en fazla 180 gün kalmış likiditesi yüksek sermaye piyasası araçları yer alan ve devamlı olarak portföyünün ağırlıklı ortalama vadesi 45 gün olan fonlar “Likit Fon”dur.
Yatırım SınırlamlarıDevlet İç Borçlanma Senetleri EN AZ %0 EN ÇOK %100 , Özel Sektör Borçlanma Araçları EN AZ %0 EN ÇOK %100 ,Ters Repo İşlemleri EN AZ %0 EN ÇOK %100, Borsa Para Piyasası İşlemleri EN AZ %0 EN ÇOK %20, Finansman Bonoları EN AZ %0 EN ÇOK %100
Minumum İşlem Tutari10
Minumum İşlem Katları10
Yönetim Ücreti0,0000300000
İşlem NoktalarıT.Garanti Bankası A.Ş. tüm şubeleri; Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
İşlem SaatleriKatılma belgesi satın almak veya elden çıkarmak isteyen yatırımcılar, Kurucunun izahnamede ilan edeceği katılma belgesinin alım satımının yapılacağı yerlere iş günlerinde 09:00 ile 13:30 saatleri içinde başvurarak, bu içtüzükte belirtilmiş olan esaslara göre saptanan fiyat üzerinden alım ve satımda bulunabilirler. Bunun dışında Kurucunun telefon ve internet bankacılığı ile ATM sistemleri aracılığıyla da katılma belgesi alım satım işlemleri gerçekleştirilir. Katılma belgesi satın alımı 09:00 - 16:00 ile 18:00 - 24:00 saatleri arasında, yatırımcıdan geri alım ise 24:00 - 24:00 saatleri arasında gerçekleşir. İşgünlerinde yukarıda sayılan kanallarla yapılacak katılma belgesi alım satım fiyatları aşağıda belirtilen şekilde olacaktır: Saat 18:00 ile 24:00 arasında yatırımcılara katılma belgesi satarken bu içtüzükte belirlenmiş esaslar çerçevesinde o gün için belirlenen ve ertesi işgünü için ilan edilen fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Saat 24:00 ile 16:00 arasında yatırımcılara katılma belgesi satarken bu içtüzükte belirlenmiş esaslar çerçevesinde ilan edilen o günkü fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Saat 24:00 ile 24:00 arasında yatırımcılardan katılma belgesi geri alırken bu içtüzükte belirlenen esaslar çerçevesinde ilan edilen o günkü fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde yatırımcılardan katılma belgesi geri alımında tatilin son günü saat 24:00’e kadar tatil öncesi son işgününde uygulanan fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Müşteriye katılma belgesi satışları ise, izleyen ilk işgünü saat 16.00’a kadar, son işgününde saat 18:00’de ilan edilen fiyatla gerçekleştirilecektir.
Fon Tutarı991.000 TL
Karşılaştırma Ölçütü% 98.00 KYD BRÜT Repo , % 1.00 KYD 91 , % 1.00 KYD ÖST Sabit
İhbar Süresi1 gün
YöneticiGaranti Portföy
Yönetici Adresiwww.gpy.com.tr
Fon GrubuGaranti Bankası
Kurucu Adresiwww.garanti.com.tr
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X