FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


Garanti Bankası B Tipi Likit Fon     




Yatırım Fonları > Para Piyasası > Likit Fonlar
Garanti Bankası genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 45,722209 TL
    Son Fiyatı

  • %0,03
    Günlük
    Değişimi

  • ~7Mil.
    Pay

  • ~331MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %7
    Doluluk

  • 22.761
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon0,221,612,996,009,7710,9932,68
Para Piyasası Fonu Endeksi0,211,542,92  7,0925,77
Tahvil ve Bono Fonu Endeksi0,171,252,27  6,0920,09
Emtia Fonları Endeksi0,177,858,42  21,9777,00
Esnek Fonlar Endeksi0,092,673,30  9,2251,62
Uluslararası Fonlar Endeksi0,046,876,67  27,6672,54
FM 50 Endeksi-0,080,861,38  6,3519,64
FM 30 Endeksi-0,090,470,98  5,8318,67
Fon Sepeti Endeksi-0,3810,7211,59  34,3975,65
Karma Fon Endeksi-0,713,181,41  14,4116,84
Hisse Senedi Yoğun Fon Endeksi-2,087,070,30  24,5828,76
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
16.10.201744,9801510,000,389,9623.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
17.10.201744,9801510,000,389,8923.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
18.10.201744,9801510,000,389,8623.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
19.10.201744,9801510,000,199,8423.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
20.10.201744,9801510,000,199,8223.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
23.10.201744,9801510,000,129,7923.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
24.10.201744,9801510,000,129,7323.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
25.10.201744,9801510,000,039,7023.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
26.10.201744,9801510,000,009,6823.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
27.10.201744,9801510,000,009,6623.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
30.10.201744,9801510,000,009,6423.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
31.10.201744,9801510,000,009,5723.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
01.11.201744,9801510,000,009,5523.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
02.11.201744,9801510,000,009,5223.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
03.11.201744,9801510,000,009,5023.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
06.11.201744,9801510,000,009,4823.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
07.11.201744,9801510,000,009,4123.021321.875.799726,010,000,000,008,5830,22
08.11.201745,6057411,391,3910,9122.901338.507.747720,420,000,000,009,7034,94
09.11.201745,6200190,031,4210,9222.682334.191.502720,420,000,000,009,7034,94
10.11.201745,6350090,031,4610,9322.646331.543.407719,890,000,000,009,9535,08
13.11.201745,6788970,101,5511,0122.719331.527.017721,760,000,000,009,8034,23
14.11.201745,6939480,031,5910,9822.823340.010.902821,020,000,000,009,4234,48
15.11.201745,7063530,031,6110,9922.772337.084.219720,180,000,000,009,6535,09
16.11.201745,7222090,031,6511,0022.761330.785.319720,010,000,000,009,5135,67
Ortalama45,1801980,070,5210,0622.944325.647.445,48724,410,000,000,008,9031,59
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
199617,4213,709,325,133,947,922,194,055,527,976,044,60131,18
199717,131,974,021,126,609,636,173,929,943,924,105,11101,21
19982,271,927,6315,222,057,145,10-12,151,126,558,22 63,03
1999 16,8611,98  -1,188,57-1,359,256,5917,9924,09181,46
20005,693,510,906,75-4,02-1,370,22-1,48-3,289,35-9,559,9414,82
20015,088,154,2420,26-1,214,960,145,80-4,0711,387,80 100,58
2002 -3,375,741,35-1,622,188,460,98-0,706,5312,11-8,0124,93
20034,234,13-3,5810,232,77-0,372,065,656,779,331,2611,2565,12
2004-3,484,203,61-7,03-4,563,954,752,794,311,48-0,308,1117,93
20053,512,33-3,44-2,024,593,134,162,223,95-1,248,801,7430,44
20065,623,84-3,760,70-5,52-3,692,022,010,831,071,061,244,71
20071,060,991,161,061,131,111,001,161,001,081,030,9213,39
20080,900,910,810,861,020,941,061,041,090,901,101,0612,27
20090,920,670,620,600,370,400,380,290,270,210,170,195,18
20100,150,140,160,160,160,170,170,170,170,190,170,192,00
20110,160,170,210,240,240,270,370,410,350,340,520,724,00
20120,780,700,690,710,710,760,630,580,420,420,420,347,38
20130,360,320,350,380,290,270,410,510,460,510,470,524,92
20140,560,660,770,800,740,650,610,580,590,750,64 8,30
20150,730,640,680,770,680,730,810,720,770,840,75 9,27
20160,770,790,930,760,750,740,740,690,710,610,64 9,14
20170,680,730,890,840,900,990,931,130,670,00  9,81
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
FonlarGünlükHaftalıkAylık3 Aylık6 AylıkYıllıkYılbaşı
Garanti Bankası A Tipi Değişken Fon30,87930,87930,87930,87930,87930,879 
        
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon41,69441,69441,69441,69441,69441,694 
        
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon33,44833,44833,44833,44833,44833,448 
        
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu47,39647,39647,39647,39647,39647,396 
        
Garanti Bankası B Tipi Kamu ve Özel Sektör Tahvil Bono Fonu26,01026,01026,01026,01026,01026,010 
        
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon25,88725,88725,88725,88725,88725,887 
        
Garanti Bankası B Tipi Şubesiz Likit Fonu25,82625,82625,82625,82625,82625,826 
        
Garanti Bankası B Tipi Uzun Bono Endeksi Garbo Uzun Fonu8,6118,6118,6118,6118,6118,611 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
bu fon ile aynı sınıftaki fonlar ve getirileri
FonGünlükSırasıAylıkSırası1 YıllıkSırasıYılbaşıSırası
Ak Portföy Py Değişken Özel Fon 0,01274,43116,23113,061
Sardes Portföy İş Yatırım Verim B Tipi Değişken Fon 0,0422,2024,78283,2828
ICBC TURKEY PORTFÖY BİRİNCİ DEĞİŞKEN FON -0,21281,93313,95212,142
Azimut Pyş Para Piyasası Fonu 0,03151,81411,95310,524
Abank B Tipi Likit Fonu 0,03181,73511,67510,435
İş Bankası B Tipi Likit Fon 0,0391,73611,78410,553
Finansbank B Tipi Likit Fon 0,03141,72711,211110,0411
Ak Portföy Para Piyasası Fonu 0,03131,71811,64610,406
Fibabanka B Tipi Likit Fon 0,0381,71911,59710,317
Oyak Yatırım B Tipi Likit Fon 0,03241,691011,28910,188
Halkbank B Tipi Likit Fonu 0,0371,691111,271010,0610
Eczacıbaşı B Tipi Likit Fon 0,03191,691210,98179,9813
Vakıfbank B Tipi İnternet Likit Fonu 0,03111,681311,201310,0012
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 0,03171,681411,32810,149
Vakıfbank B Tipi Likit Fon 0,03211,6715-98,8929-98,9029
Hsbc Portföy Para Piyasası Fonu 0,0361,661610,85209,8416
Ergo Sigorta B Tipi Likit Fon 0,03251,661710,86199,6621
Denizbank B Tipi Likit Fon 0,03201,651810,95189,7719
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 0,0341,651911,00149,8118
ICBC TURKEY PORTFÖY PARA PİYASASI FONU 0,03221,642110,80219,6820
ING Bank B Tipi Likit Fon 0,0351,642010,77229,6322
Garanti Bankası B Tipi Şubesiz Likit Fonu 0,03121,642210,99159,8217
TEB B Tipi Dinamik Likit Fon 0,03161,632310,99169,8615
İstanbul Portföy İş Yatırım B Tipi Likit Yatırım Fonu 0,03101,572411,21129,8714
Şekerbank B Tipi Likit Fon 0,03261,572510,40239,4423
Gedik B Tipi Likit Fon 0,03231,53269,93248,8324
Strateji Menkul B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,0431,48279,48258,5426
Meksa Yatırım B Tipi Likit Fon 0,0511,41289,18268,6525
Alkhair Capital B Tipi Likit Fon -0,33290,22297,59275,7127
Ortalama0,01 1,73 7,14 5,91 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
Allianz Yaşam ve Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Dış Borçlanma Araçları Euro EYF 941,378,089,0631,3262,8224,73
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 51-2,1224,8717,0588,25229,5468,81
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 43-0,1714,7513,0056,35124,5341,84
Allianz Yaşam ve Emeklilik Uluslararası Teknoloji Hisse Senedi EYF 42-0,4313,2913,1659,55150,2343,94
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Asya YMK Dördüncü Alt Fon 410,8315,2516,0357,3365,3846,71
Ziraat Bankası B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Altın Üçüncü Alt Fon 380,999,1010,3621,5577,7519,93
İş Bankası B Tipi Likit Fon 370,031,733,3211,7832,9010,55
ING Bank B Tipi Altın Yatırım Fonu 360,898,659,7320,5474,7718,96
Avivasa Emeklilik Altın EYF 360,969,1610,3722,3482,0220,52
Ak Portföy Py Özel Sektör Borçlanma Araçları Özel Fonu 360,041,983,5913,5745,1512,13
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 183-2,1224,8717,0588,25229,5468,81
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1600,031,733,3211,7832,9010,55
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 140-2,495,34-0,0146,6957,1030,58
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1370,031,562,8410,0729,669,01
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 1230,938,549,4920,5676,0018,89
Ak Portföy Altın Fonu 1170,968,9710,0721,0577,9919,34
Strateji A Tipi Değişken Fon 1170,183,793,1411,7334,337,01
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1050,051,412,669,6328,248,55
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 102-1,905,411,3442,0938,1735,51
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 96-1,724,410,1241,6735,8836,93
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 96-2,134,570,3443,4335,8138,36
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,031,683,0811,3233,5610,14
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 90-1,655,382,0946,1950,0840,21
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 89-0,14-2,31-1,895,08-98,815,08
Ak Portföy Değişken Fon 880,150,741,857,6827,667,35
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 850,031,653,0011,0032,729,81
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 79-2,054,820,5644,1736,3839,05
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 79-0,893,45-0,2121,4633,8219,07
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 75-1,033,45-0,5232,3261,1323,52
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 75-2,044,31-0,4146,5138,5139,99
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 740,040,051,306,9519,066,02
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 69-2,21-2,32-9,0728,6217,1626,60
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 680,729,6212,3342,89102,9730,37
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 67-1,834,860,8941,2835,8337,07
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 64-0,11-2,99-2,444,0214,093,87
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 63-0,655,905,4912,6737,579,05
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 620,251,353,199,8021,389,28
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 60-0,18-3,83-4,930,948,471,00
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 59-0,1714,7513,0056,35124,5341,84
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 580,486,416,1625,6878,0016,79
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 57-2,18-2,28-8,7825,1717,9022,45
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,040,521,618,0026,787,07
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 56-2,769,404,3153,9549,2045,09
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 54-2,014,370,2244,3039,3438,97
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 53-0,314,033,6821,1928,9018,32
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 50-0,640,860,8212,8427,8711,57
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 50-0,811,910,8820,3925,2417,83
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 490,948,9410,1421,8677,5720,14
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 49-0,396,429,8827,5073,1814,56
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 490,496,536,3225,2476,5617,07
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 47-2,116,517,2659,3463,4452,60
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 46-0,08-2,31-1,724,6217,534,67
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 46-2,215,600,6644,6842,4539,05
YKB B Tipi Altın Fonu 440,938,909,9621,0573,9019,34
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 44-0,7413,4618,4929,2623,0213,10
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 440,080,761,879,1229,487,80
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimGaranti Bankası B Tipi Likit Fon
SınıflandırmaYatırım Fonları > Para Piyasası > Likit Fonlar
KodGAL
ISINTRMGA4WWWWW7
Kuruluş Tarihi20.03.1990
Halka Arz Tarihi20.03.1990
Yönetim StratejisiFon yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde nakde dönüşümü kolay , riski az ve devamlı olarak, portföyünde vadesine en fazla 180 gün kalmış likiditesi yüksek sermaye piyasası araçları yer alan ve devamlı olarak portföyünün ağırlıklı ortalama vadesi 45 gün olan fonlar “Likit Fon”dur.
Yatırım SınırlamlarıDevlet İç Borçlanma Senetleri EN AZ %0 EN ÇOK %100 , Özel Sektör Borçlanma Araçları EN AZ %0 EN ÇOK %100 ,Ters Repo İşlemleri EN AZ %0 EN ÇOK %100, Borsa Para Piyasası İşlemleri EN AZ %0 EN ÇOK %20, Finansman Bonoları EN AZ %0 EN ÇOK %100
Minumum İşlem Tutari10
Minumum İşlem Katları10
Yönetim Ücreti0,0000300000
İşlem NoktalarıT.Garanti Bankası A.Ş. tüm şubeleri; Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
İşlem SaatleriKatılma belgesi satın almak veya elden çıkarmak isteyen yatırımcılar, Kurucunun izahnamede ilan edeceği katılma belgesinin alım satımının yapılacağı yerlere iş günlerinde 09:00 ile 13:30 saatleri içinde başvurarak, bu içtüzükte belirtilmiş olan esaslara göre saptanan fiyat üzerinden alım ve satımda bulunabilirler. Bunun dışında Kurucunun telefon ve internet bankacılığı ile ATM sistemleri aracılığıyla da katılma belgesi alım satım işlemleri gerçekleştirilir. Katılma belgesi satın alımı 09:00 - 16:00 ile 18:00 - 24:00 saatleri arasında, yatırımcıdan geri alım ise 24:00 - 24:00 saatleri arasında gerçekleşir. İşgünlerinde yukarıda sayılan kanallarla yapılacak katılma belgesi alım satım fiyatları aşağıda belirtilen şekilde olacaktır: Saat 18:00 ile 24:00 arasında yatırımcılara katılma belgesi satarken bu içtüzükte belirlenmiş esaslar çerçevesinde o gün için belirlenen ve ertesi işgünü için ilan edilen fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Saat 24:00 ile 16:00 arasında yatırımcılara katılma belgesi satarken bu içtüzükte belirlenmiş esaslar çerçevesinde ilan edilen o günkü fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Saat 24:00 ile 24:00 arasında yatırımcılardan katılma belgesi geri alırken bu içtüzükte belirlenen esaslar çerçevesinde ilan edilen o günkü fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde yatırımcılardan katılma belgesi geri alımında tatilin son günü saat 24:00’e kadar tatil öncesi son işgününde uygulanan fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Müşteriye katılma belgesi satışları ise, izleyen ilk işgünü saat 16.00’a kadar, son işgününde saat 18:00’de ilan edilen fiyatla gerçekleştirilecektir.
Fon Tutarı991.000 TL
Karşılaştırma Ölçütü% 98.00 KYD BRÜT Repo , % 1.00 KYD 91 , % 1.00 KYD ÖST Sabit
İhbar Süresi1 gün
YöneticiGaranti Portföy
Yönetici Adresiwww.gpy.com.tr
Fon GrubuGaranti Bankası
Kurucu Adresiwww.garanti.com.tr
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X