FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


Garanti Bankası B Tipi Likit Fon     




Yatırım Fonları > Para Piyasası > Likit Fonlar
Garanti Bankası genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 42,460491 TL
    Son Fiyatı

  • %0,03
    Günlük
    Değişimi

  • ~9Mil.
    Pay

  • ~390MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %9
    Doluluk

  • 24.685
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon0,180,742,244,291,959,0829,87
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
22.02.201742,1476010,030,849,1424.925378.598.324918,770,000,000,008,6838,53
23.02.201742,1589990,030,809,1424.786374.153.272918,770,000,000,008,6838,53
24.02.201742,1699220,030,799,1424.808379.100.090918,620,000,000,009,9438,23
27.02.201742,2031510,080,809,1624.830381.266.978918,620,000,000,009,9438,23
28.02.201742,2140490,030,839,1924.878377.089.995926,080,000,000,009,3630,54
01.03.201742,2254030,030,739,1024.726366.178.652926,080,000,000,009,3630,54
02.03.201742,2362800,030,739,1024.933371.241.273926,080,000,000,009,3630,54
03.03.201742,2468710,030,739,1024.781370.877.169926,080,000,000,009,3630,54
06.03.201742,2803240,080,749,1524.768371.557.501926,080,000,000,009,3630,54
07.03.201742,2932960,030,759,1924.935373.595.799926,080,000,000,009,3630,54
08.03.201742,3047690,030,759,1024.839378.050.643926,080,000,000,009,3630,54
09.03.201742,3169830,030,759,1024.672380.635.256926,080,000,000,009,3630,54
10.03.201742,3272500,020,759,1024.609391.407.746926,080,000,000,009,3630,54
13.03.201742,3602360,080,759,1524.730393.420.738926,080,000,000,009,3630,54
14.03.201742,3711540,030,759,0924.826392.510.227925,150,000,000,009,3730,99
15.03.201742,3821060,030,759,0924.703386.606.603925,870,000,000,008,7631,58
16.03.201742,3942290,030,759,0924.690393.956.428925,870,000,000,008,7631,58
17.03.201742,4060130,030,759,0924.593382.209.717925,870,000,000,008,7631,58
20.03.201742,4391750,080,759,1424.562379.864.182925,740,000,000,009,1930,79
21.03.201742,4494400,020,749,0824.698381.667.412925,740,000,000,009,1930,79
22.03.201742,4604910,030,749,0824.685389.757.755925,420,000,000,009,0031,04
Ortalama42,3041780,040,769,1224.761380.654.560,03924,540,000,000,009,2332,25
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
199617,4213,709,325,133,947,922,194,055,527,976,044,60131,18
199717,131,974,021,126,609,636,173,929,943,924,105,11101,21
19982,271,927,6315,222,057,145,10-12,151,126,558,22 63,03
1999 16,8611,98  -1,188,57-1,359,256,5917,9924,09181,46
20005,693,510,906,75-4,02-1,370,22-1,48-3,289,35-9,559,9414,82
20015,088,154,2420,26-1,214,960,145,80-4,0711,387,80 100,58
2002 -3,375,741,35-1,622,188,460,98-0,706,5312,11-8,0124,93
20034,234,13-3,5810,232,77-0,372,065,656,779,331,2611,2565,12
2004-3,484,203,61-7,03-4,563,954,752,794,311,48-0,308,1117,93
20053,512,33-3,44-2,024,593,134,162,223,95-1,248,801,7430,44
20065,623,84-3,760,70-5,52-3,692,022,010,831,071,061,244,71
20071,060,991,161,061,131,111,001,161,001,081,030,9213,39
20080,900,910,810,861,020,941,061,041,090,901,101,0612,27
20090,920,670,620,600,370,400,380,290,270,210,170,195,18
20100,150,140,160,160,160,170,170,170,170,190,170,192,00
20110,160,170,210,240,240,270,370,410,350,340,520,724,00
20120,780,700,690,710,710,760,630,580,420,420,420,347,38
20130,360,320,350,380,290,270,410,510,460,510,470,524,92
20140,560,660,770,800,740,650,610,580,590,750,64 8,30
20150,730,640,680,770,680,730,810,720,770,840,75 9,27
20160,770,790,930,760,750,740,740,690,710,610,64 9,14
20170,680,73          1,98
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
FonlarGünlükHaftalıkAylık3 Aylık6 AylıkYıllıkYılbaşı
Garanti Bankası A Tipi Değişken Fon18,19818,19818,19818,19818,19818,198 
        
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon17,05417,05417,05417,05417,05417,054 
        
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon10,95810,95810,95810,95810,95810,958 
        
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu33,92833,92833,92833,92833,92833,928 
        
Garanti Bankası B Tipi Kamu ve Özel Sektör Tahvil Bono Fonu17,68917,68917,68917,68917,68917,689 
        
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon16,90616,90616,90616,90616,90616,906 
        
Garanti Bankası B Tipi Şubesiz Likit Fonu16,83616,83616,83616,83616,83616,836 
        
Garanti Bankası B Tipi Uzun Bono Endeksi Garbo Uzun Fonu9,2359,2359,2359,2359,2359,235 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
bu fon ile aynı sınıftaki fonlar ve getirileri
FonGünlükSırasıAylıkSırası1 YıllıkSırasıYılbaşıSırası
ICBC TURKEY PORTFÖY BİRİNCİ DEĞİŞKEN FON 0,01290,90110,9533,521
Sardes Portföy İş Yatırım Verim B Tipi Değişken Fon 0,0310,90211,8912,463
Abank B Tipi Likit Fonu 0,0370,8039,5582,185
Azimut Pyş Para Piyasası Fonu 0,03130,80410,4042,186
İstanbul Portföy İş Yatırım B Tipi Likit Yatırım Fonu 0,0330,80510,3252,177
İş Bankası B Tipi Likit Fon 0,03100,7869,08152,129
Ak Portföy Para Piyasası Fonu 0,0350,7879,7572,138
Fibabanka B Tipi Likit Fon 0,0380,7889,8662,1010
Eczacıbaşı B Tipi Likit Fon 0,0320,7698,07261,9523
Halkbank B Tipi Likit Fonu 0,03220,75109,41122,0512
TEB B Tipi Dinamik Likit Fon 0,0360,75118,96182,0313
Oyak Yatırım B Tipi Likit Fon 0,0390,75128,56232,0117
Finansbank B Tipi Likit Fon 0,03140,75139,42112,0214
Vakıfbank B Tipi Havuz Likit Fonu 0,0340,75149,5392,0511
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 0,03160,75159,31132,0116
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 0,03240,74169,08161,9820
Garanti Bankası B Tipi Şubesiz Likit Fonu 0,02280,74179,01171,9721
Ergo Sigorta B Tipi Likit Fon 0,03200,74188,58211,8925
Vakıfbank B Tipi Likit Fon 0,03180,7319-98,9131-98,9831
Denizbank B Tipi Likit Fon 0,03150,73209,31141,9919
ICBC TURKEY PORTFÖY PARA PİYASASI FONU 0,03120,73218,90201,9622
Şekerbank B Tipi Likit Fon 0,03110,73227,94271,8826
Vakıfbank B Tipi İnternet Likit Fonu 0,03190,73239,44102,0115
Hsbc Portföy Para Piyasası Fonu 0,03230,72248,32241,9024
ING Bank B Tipi Likit Fon 0,03210,70258,91191,8627
Strateji Menkul B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,02250,65268,08251,5030
Gedik B Tipi Likit Fon 0,02260,65278,57221,7828
Burgan Bank B Tipi Likit Fon 0,03170,60287,66281,6229
Meksa Yatırım B Tipi Likit Fon 0,02270,60295,60302,254
Alkhair Capital B Tipi Likit Fon -0,10310,32307,64291,9918
Ak Portföy Py Değişken Özel Fon -0,03300,113111,8523,492
Ortalama0,02 0,71 5,65 -1,16 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
YKB B Tipi Altın Fonu 56-0,53-0,4010,8021,4338,708,51
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 54-0,4212,4421,4935,99216,0818,25
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 52-0,411,7415,458,9243,7414,74
Finansbank İstanbul Silver B Tipi Gümüş Borsa Yatırım Fonu 500,06-3,2812,1438,4135,8910,54
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı BRIC Ülkeleri YMK Beşinci Alt Fon 41-2,49-2,737,8543,6761,256,77
İş Bankası B Tipi Likit Fon 400,030,782,399,0829,372,12
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 39-2,14-0,7010,4745,0496,8611,73
Bizim Menkul A Tipi Altın ve Enerji Karma Fonu 360,975,8719,8915,9831,0617,40
Allianz Yaşam ve Emeklilik Uluslararası Teknoloji Hisse Senedi EYF 35-0,521,7313,5548,99119,9513,99
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 340,102,8816,8815,8054,9015,83
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 170-0,4212,4421,4935,99216,0818,25
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1590,030,782,399,0829,372,12
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 138-0,262,0813,9326,7059,6711,13
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1370,020,652,048,6827,391,81
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 122-0,53-0,3510,2820,8839,378,03
Strateji A Tipi Değişken Fon 1180,834,015,1617,3169,453,55
Ak Portföy Altın Fonu 117-0,56-0,4210,7321,9541,118,35
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1040,020,641,878,0326,251,62
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 102-0,431,5614,4310,9436,4513,37
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 96-0,411,5615,668,6141,1015,04
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 95-0,421,7515,879,1243,7215,27
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,030,752,269,3130,632,01
Ak Portföy Değişken Fon 900,000,521,135,8230,520,92
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 900,210,482,80-98,94-98,702,89
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 900,102,8816,8815,8054,9015,83
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 850,030,742,249,0829,901,98
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 79-0,411,6415,828,7541,0515,21
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 79-0,270,947,8711,8034,237,36
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 750,040,481,416,9519,971,18
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 75-0,152,1717,9812,9140,4616,97
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 700,212,7115,7913,4587,3213,65
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 68-0,230,9314,547,5240,5513,70
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 68-1,480,307,9841,9753,867,90
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 68-0,800,0515,3711,6732,0415,98
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 630,150,332,196,0127,612,03
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 620,010,571,707,1919,451,79
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 620,865,685,4511,8746,023,67
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 600,140,031,944,6121,161,98
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 600,080,798,4827,7079,647,21
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,030,511,637,4029,121,41
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 56-0,431,2716,1914,2847,5415,01
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 55-0,81-0,6212,869,4936,5512,50
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 53-0,411,7415,458,9243,7414,74
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 53-0,040,846,428,5740,786,09
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 52-0,040,707,4823,5578,256,35
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 52-2,14-0,7010,4745,0496,8611,73
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 50-0,180,847,317,6027,816,86
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 50-0,24-0,035,9638,8072,286,03
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 49-0,56-0,3910,8021,7640,318,46
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 480,070,453,868,1131,303,62
Ak Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 460,050,571,999,0031,621,58
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 46-0,341,7015,389,6444,6614,49
İş Bankası B Tipi Global Borçlanma Araçları Yabancı Menkul Kıymet Fonu 45-0,340,064,5829,6870,503,96
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 450,170,462,336,5827,482,39
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 44-0,563,4917,2811,7562,7015,77
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 430,12-3,110,9538,89-3,25-0,05
HSBC Yatırım A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeks Fonu 42-0,421,6716,649,3740,9016,01
YKB B Tipi Altın Fonu 42-0,53-0,4010,8021,4338,708,51
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimGaranti Bankası B Tipi Likit Fon
SınıflandırmaYatırım Fonları > Para Piyasası > Likit Fonlar
KodGAL
ISINTRMGA4WWWWW7
Kuruluş Tarihi20.03.1990
Halka Arz Tarihi20.03.1990
Yönetim StratejisiFon yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde nakde dönüşümü kolay , riski az ve devamlı olarak, portföyünde vadesine en fazla 180 gün kalmış likiditesi yüksek sermaye piyasası araçları yer alan ve devamlı olarak portföyünün ağırlıklı ortalama vadesi 45 gün olan fonlar “Likit Fon”dur.
Yatırım SınırlamlarıDevlet İç Borçlanma Senetleri EN AZ %0 EN ÇOK %100 , Özel Sektör Borçlanma Araçları EN AZ %0 EN ÇOK %100 ,Ters Repo İşlemleri EN AZ %0 EN ÇOK %100, Borsa Para Piyasası İşlemleri EN AZ %0 EN ÇOK %20, Finansman Bonoları EN AZ %0 EN ÇOK %100
Minumum İşlem Tutari10
Minumum İşlem Katları10
Yönetim Ücreti0,0000300000
İşlem NoktalarıT.Garanti Bankası A.Ş. tüm şubeleri; Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
İşlem SaatleriKatılma belgesi satın almak veya elden çıkarmak isteyen yatırımcılar, Kurucunun izahnamede ilan edeceği katılma belgesinin alım satımının yapılacağı yerlere iş günlerinde 09:00 ile 13:30 saatleri içinde başvurarak, bu içtüzükte belirtilmiş olan esaslara göre saptanan fiyat üzerinden alım ve satımda bulunabilirler. Bunun dışında Kurucunun telefon ve internet bankacılığı ile ATM sistemleri aracılığıyla da katılma belgesi alım satım işlemleri gerçekleştirilir. Katılma belgesi satın alımı 09:00 - 16:00 ile 18:00 - 24:00 saatleri arasında, yatırımcıdan geri alım ise 24:00 - 24:00 saatleri arasında gerçekleşir. İşgünlerinde yukarıda sayılan kanallarla yapılacak katılma belgesi alım satım fiyatları aşağıda belirtilen şekilde olacaktır: Saat 18:00 ile 24:00 arasında yatırımcılara katılma belgesi satarken bu içtüzükte belirlenmiş esaslar çerçevesinde o gün için belirlenen ve ertesi işgünü için ilan edilen fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Saat 24:00 ile 16:00 arasında yatırımcılara katılma belgesi satarken bu içtüzükte belirlenmiş esaslar çerçevesinde ilan edilen o günkü fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Saat 24:00 ile 24:00 arasında yatırımcılardan katılma belgesi geri alırken bu içtüzükte belirlenen esaslar çerçevesinde ilan edilen o günkü fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde yatırımcılardan katılma belgesi geri alımında tatilin son günü saat 24:00’e kadar tatil öncesi son işgününde uygulanan fiyat üzerinden işlem yapılacaktır. Müşteriye katılma belgesi satışları ise, izleyen ilk işgünü saat 16.00’a kadar, son işgününde saat 18:00’de ilan edilen fiyatla gerçekleştirilecektir.
Fon Tutarı991.000 TL
Karşılaştırma Ölçütü% 98.00 KYD BRÜT Repo , % 1.00 KYD 91 , % 1.00 KYD ÖST Sabit
İhbar Süresi1 gün
YöneticiGaranti Portföy
Yönetici Adresiwww.gpy.com.tr
Fon GrubuGaranti Bankası
Kurucu Adresiwww.garanti.com.tr
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X