FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


Garanti Emeklilik Gelir Amaçlı Esnek EYF     




Emeklilik Fonları > Bireysel > Gelir ve Para > Gelir Amaçlı Fonlar
Garanti Emeklilik ve Hayat genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 0,028766 TL
    Son Fiyatı

  • %0,04
    Günlük
    Değişimi

  • ~18.423Mil.
    Pay

  • ~530MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %184
    Doluluk

  • 55.011
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Emtia Fonları Endeksi1,954,8311,2215,454,1210,4568,24
Fon Sepeti Endeksi1,573,0014,9015,843,8217,9884,54
Hisse Senedi Yoğun Fon Endeksi1,293,759,373,170,2714,3521,68
Uluslararası Fonlar Endeksi0,950,399,7810,652,1212,2175,26
Karma Fon Endeksi0,782,957,126,440,6612,7514,89
Esnek Fonlar Endeksi0,661,185,006,370,508,4650,94
FM 50 Endeksi0,271,663,484,740,477,3219,03
Garanti Emeklilik Gelir Amaçlı Esnek EYF0,241,143,505,650,5910,9932,24
Para Piyasası Fonu Endeksi0,231,023,675,980,547,8526,72
Tahvil ve Bono Fonu Endeksi0,201,303,835,280,547,1920,89
FM 30 Endeksi0,201,693,084,250,376,8918,14
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
19.12.20170,0284420,041,1210,3654.722505.897.9421781,380,000,000,0024,6263,77
20.12.20170,0284540,041,0610,3754.728506.735.8451782,460,000,000,0024,6362,69
21.12.20170,0284550,001,0710,3654.761507.080.5731781,200,000,000,0024,9263,53
22.12.20170,0284710,061,1510,3354.781507.995.2381781,200,000,000,0024,9263,53
25.12.20170,0285050,121,2410,4354.807509.016.8931790,100,000,000,0024,5165,20
26.12.20170,0285110,021,2610,3654.823509.646.9771790,200,000,000,0024,5065,13
27.12.20170,0285220,041,1210,3554.833510.295.0741790,490,000,000,0024,4864,87
28.12.20170,0285340,041,1010,3754.840511.159.6411791,560,000,000,0024,4263,87
29.12.20170,0285420,031,0810,3954.883511.789.1101791,270,000,000,0024,4764,68
02.01.20180,0285850,151,1810,4754.901512.856.6391791,270,000,000,0024,4764,68
03.01.20180,0286050,071,2510,5754.921513.848.7221804,350,000,000,0024,2961,87
04.01.20180,0286170,041,1810,6054.963516.806.2741814,350,000,000,0024,2961,87
05.01.20180,0286270,031,1610,5954.963517.574.3461814,740,000,000,0023,8662,09
08.01.20180,0286560,101,1410,6754.969519.184.4071814,740,000,000,0023,8662,09
09.01.20180,0286650,031,1810,6454.958520.854.7911824,740,000,000,0023,8662,09
10.01.20180,0286750,031,2110,6954.976521.960.8951823,590,000,000,0024,1063,02
11.01.20180,0286840,031,1310,7254.982523.230.9221823,590,000,000,0024,1063,02
12.01.20180,0286940,031,1110,8254.977525.099.8611832,760,000,000,0024,3663,51
15.01.20180,0287250,111,1110,9954.976525.019.1851832,180,000,000,0024,2063,89
16.01.20180,0287350,031,1410,9454.977527.464.6981842,180,000,000,0024,2063,89
17.01.20180,0287440,031,1810,9654.979528.628.8681841,610,000,000,0024,2364,45
18.01.20180,0287540,031,1410,9954.993529.596.1481841,610,000,000,0024,2364,45
19.01.20180,0287660,041,1411,0255.011529.965.8981841,890,000,000,0024,5263,91
Ortalama0,0286070,051,1510,6154.901517.030.823,761812,320,000,000,0024,3563,57
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
2004          -2,76-5,23-8,20
2005-0,65-3,623,902,19-1,36-1,52-0,901,700,05-0,511,25-0,57-0,17
2006-1,53-0,622,53-1,2615,710,86-4,95-1,723,06-1,590,03-1,688,03
20070,750,55-1,38-0,86-1,72-0,59-1,521,76-5,03-1,970,36-0,61-9,38
20081,712,218,70-1,21-5,001,01-3,961,954,4719,531,661,0033,57
20096,643,100,24-4,48-1,86-0,84-2,201,84-0,620,690,600,354,27
2010-0,522,87-1,11-2,165,640,60-1,750,940,410,870,281,617,72
20110,59-0,08-0,181,141,631,221,742,680,31-1,160,440,839,59
2012-0,801,490,830,950,072,021,551,340,530,982,100,1511,79
2013-0,260,40-0,361,740,89-1,95-0,650,442,670,97-0,451,054,52
20142,030,650,111,940,981,330,250,26-0,542,202,09 12,41
20151,290,260,630,560,700,750,730,540,721,000,72 9,00
20160,780,861,171,000,720,880,720,760,760,550,51 9,88
20170,480,710,790,780,870,980,861,090,570,001,70 10,28
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
bu fon ile aynı sınıftaki fonlar ve getirileri
FonGünlükSırasıAylıkSırası1 YıllıkSırasıYılbaşıSırası
Aegon Emeklilik Gelir Amaçlı Hisse Senedi EYF 0,3216,04135,7511,976
Ergo Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Dış Borçlanma Araçları EYF -0,47352,34217,6052,485
Allianz Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Dış Borçlanma Araçları (EUR) EYF -0,51422,34318,1342,571
Anadolu Hayat Emeklilik Gelir Amaçlı Karma Borçlanma Araçları (Euro) EYF -0,52442,28419,0422,543
Allianz Yaşam ve Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Dış Borçlanma Araçları Euro EYF -0,49392,25518,6032,572
BNP Paribas Cardif Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,03161,9567,4438-0,1852
Garanti Emeklilik Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,07281,9375,6951-0,3455
Allianz Yaşam ve Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,06261,8387,0547-0,1449
Garanti Emeklilik Standart EYF -0,05231,8098,59260,0837
Ergo Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,03181,74107,4039-0,0641
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Uluslararası Karma EYF -0,34331,721115,9262,534
Anadolu Hayat Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,04211,69127,3042-0,2053
Anadolu Hayat Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları Beyaz EYF -0,07271,68136,8549-0,2254
Anadolu Hayat Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları Standart EYF 0,00131,67148,70250,0836
Avivasa Emeklilik Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,08311,66157,6135-0,1348
Cigna Finans Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,03151,62167,5936-0,0844
Groupama Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,07301,62177,6734-0,1751
Garanti Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,06251,60187,3041-0,0946
Allianz Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,07291,59197,2543-0,0843
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,05241,58207,3740-0,1550
Ziraat Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,03191,57217,1644-0,0742
Axa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,04221,57227,4737-0,1047
MetLife Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,03171,54236,7450-0,0240
Aegon Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,04201,47247,1045-0,0845
Halk Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,03141,42257,09460,0738
ING Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 0,02111,35268,41280,1735
Vakıf Emeklilik Gelir Amaçlı Alternatif Kamu Borçlanma Araçları Standart EYF 0,0381,32277,86330,8018
ING Emeklilik Kamu Borçlanma Araçları EYF 0,0391,31288,35290,2334
Anadolu Hayat Emeklilik Gelir Amaçlı Karma Borçlanma Araçları TL EYF 0,0371,282912,53120,6122
Garanti Emeklilik Gelir Amaçlı Esnek EYF 0,0441,143011,02170,6320
Garanti Emeklilik Kamu ve Özel Sektör Borçlanma Araçları EYF 0,0361,123111,18160,5824
Vakıf Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 0,02101,10329,68210,5426
Vakıf Emeklilik Gelir Amaçlı Birinci Esnek EYF 0,0451,09333,07540,6221
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Esnek EYF 0,0531,083411,61140,6519
Anadolu Hayat Emeklilik Gelir Amaçlı Esnek EYF 0,0520,99359,80190,6123
Anadolu Hayat Emeklilik Gelir Amaçlı Alternatif Esnek EYF 0,01120,95368,22320,5825
ING Emeklilik Gelir Amaçlı Esnek EYF -0,38340,86378,84241,509
MetLife Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Dış Borçlanma Araçları EYF -0,54450,543811,50151,658
Ziraat Emeklilik Gelir Amaçlı Karma Borçlanma Araçları Döviz EYF -0,49380,52399,14231,657
Avivasa Emeklilik Kamu Dış Borçlanma Araçları EYF -0,56490,004013,6681,1412
Vakıf Emeklilik Gelir Amaçlı İkinci Esnek EYF -0,32320,00416,90481,3611
BNP Paribas Cardif Emeklilik Gelir Amaçlı Karma Borçlanma Araçları Döviz EYF -0,5143-0,014212,03131,0215
Axa Emeklilik Gelir Amaçlı Karma Dış Borçlanma Araçları EYF -0,5446-0,054313,8171,3910
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Dış Borçlanma Araçları EYF -0,5648-0,064412,64111,0913
Groupama Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Dış Borçlanma Araçları EYF -0,5750-0,104513,1591,0314
Halk Emeklilik Gelir Amaçlı Karma Borçlanma Araçları Döviz EYF -0,5853-0,164612,85100,8917
Garanti Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Dış Borçlanma Araçları EYF -0,4937-0,654710,82180,9616
Ergo Emeklilik Gelir Amaçlı İkinci Kamu Dış Borçlanma Araçları EYF -0,6155-1,02484,67520,5127
Avivasa Emeklilik Uluslararası Borçlanma Araçları EYF -0,5040-1,02494,13530,2932
Vakıf Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Dış Borçlanma Araçları EYF -0,5041-1,05508,45270,4628
Anadolu Hayat Emeklilik Gelir Amaçlı Karma Borçlanma Araçları (Dolar) EYF -0,5851-1,19519,33220,3131
BNP Paribas Cardif Emeklilik Gelir Amaçlı Karma Borçlanma Araçları USD EYF -0,5547-1,21529,73200,3430
Allianz Yaşam ve Emeklilik Gelir Amaçlı Döviz Cinsinden Kamu Borçlanma Araçları EYF -0,5852-1,31538,25310,3829
Allianz Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Dış Borçlanma Araçları EYF -0,5954-1,35548,32300,2733
Garanti Emeklilik İkinci Gelir Amaçlı Esnek EYF -0,4836-1,4455-0,23550,0639
Ortalama-0,23 0,95 9,89 0,64 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 720,514,5522,5762,44192,191,48
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 53-0,622,7820,6635,03131,656,95
Anadolu Hayat Emeklilik Büyüme Amaçlı Yükselen Ülkeler Esnek EYF 500,378,0620,4024,87122,777,51
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı BRIC Ülkeleri YMK Beşinci Alt Fon 48-0,896,1422,7427,61108,987,17
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 47-0,445,7217,219,3142,592,33
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Asya YMK Dördüncü Alt Fon 47-1,084,2521,4236,7276,374,82
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 44-0,323,6815,9927,77124,815,69
Bizim Menkul A Tipi Altın ve Enerji Karma Fonu 43-0,389,2815,7952,2878,303,51
Gedik A Tipi Küçük ve Orta Ölçekli Şirketler Hisse Senedi Yoğun Fon 420,5510,4414,9930,8268,036,02
Garanti Bankası B Tipi Uzun Bono Endeksi Garbo Uzun Fonu 42-0,122,25-2,004,377,15-0,85
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 1880,514,5522,5762,44192,191,48
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1600,041,103,9712,5333,820,61
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 1400,439,0813,6833,0456,793,25
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1370,031,003,6110,8030,620,56
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 123-0,933,859,798,0260,973,05
Ak Portföy Altın Fonu 118-0,993,9610,247,8363,123,13
Strateji A Tipi Değişken Fon 1170,756,609,5910,6027,155,89
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1050,040,953,4310,4929,120,56
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 1020,225,0914,0139,8639,260,77
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 970,094,6012,4840,3835,430,32
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 970,045,0012,3341,2134,870,48
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,041,103,9012,1034,470,61
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 900,306,2413,1043,4849,251,49
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 89-0,091,760,728,05-98,83-0,22
Ak Portföy Değişken Fon 880,051,623,9010,5328,890,66
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 840,031,043,8211,7633,550,57
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 800,154,9812,7342,0135,370,53
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 790,062,578,0521,4631,630,51
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 750,092,456,2122,0649,00-0,21
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 750,377,3215,3345,7742,222,75
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 740,051,032,138,3919,680,60
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 71-0,323,6815,9927,77124,815,69
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 690,186,953,9529,6918,292,16
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 670,175,3011,3238,0633,931,42
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 64-0,091,21-0,826,3710,22-0,38
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 63-0,622,7820,6635,03131,656,95
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 630,635,299,8412,0435,065,07
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 620,131,063,6011,1722,250,75
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 60-0,091,75-1,183,756,48-0,56
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 58-0,63-1,077,2910,4772,120,46
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 570,137,444,4325,4715,142,56
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,051,312,939,7827,170,49
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 550,166,1218,5049,6449,131,40
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 540,134,8613,4143,6839,440,52
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 53-0,052,337,9419,5022,981,35
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 50-0,032,224,4714,4828,940,16
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 500,297,2721,0065,4357,801,67
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 50-0,112,415,9220,0023,450,11
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 50-0,433,6913,7713,8386,713,72
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 49-0,983,9310,248,5162,973,11
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 49-0,59-0,977,7111,2470,110,56
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 46-0,051,580,297,3715,57-0,15
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 460,184,8113,4341,5141,890,72
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 45-0,445,7217,219,3142,592,33
YKB B Tipi Altın Fonu 44-1,003,9510,127,4559,503,10
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimGaranti Emeklilik Gelir Amaçlı Esnek EYF
SınıflandırmaEmeklilik Fonları > Bireysel > Gelir ve Para > Gelir Amaçlı Fonlar
KodGED
ISINTRYGHEK00018
Kuruluş Tarihi15.03.2004
Halka Arz Tarihi18.10.2004
Yönetim StratejisiFon’un yatırım amacı, portföy yöneticisinin piyasa beklenti ve analizleri doğrultusunda yatırım yaparak getiri elde etmektir. Bu amaca ulaşmak için portföyde yer verilecek enstrümanlar Türk Lirası ya da döviz cinsi kamu ve özel sektör borçlanma araçları, mevduat, katılım hesabı ve ters repolardır. Bunlara ek olarak, fon portföyüne riskten korunma ve/veya yatırım amacıyla döviz, kıymetli madenler, faiz ve finansal göstergeler üzerinden düzenlenmiş opsiyon sözleşmeleri, varantlar, forward, finansal vadeli işlemler ve vadeli işlemlere dayalı opsiyon işlemleri dâhil edilebilir. Vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri ile varantlar nedeniyle maruz kalınan açık pozisyon tutarı fon net varlık değerini aşamaz. Portföye alınan vadeli işlem sözleşmelerinin fonun yatırım stratejisine uygun olması zorunludur.
Minumum İşlem Tutari1
Minumum İşlem Katları1
Yönetim Ücreti0,0000410000
Fon Tutarı100.000.000 TL
Karşılaştırma ÖlçütüKarşılaştırma Ölçütü Tanımlanmamıştır
YöneticiGaranti Portföy
Yönetici Adresiwww.gpy.com.tr
Fon GrubuGaranti Emeklilik
Kurucu Adresiwww.garantiemeklilik.com.tr
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X