FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


Halk Yatırım Şemsiye Fonuna Bağlı B Tipi Kamu ve Özel Sektör Tahvil Bono Birinci Alt Fon     




Yatırım Fonları > Tahvil Bono > Özel Sektör Tahvil Bono Fonları
Halk Yatırım Menkul Değerler genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 0,016385 TL
    Son Fiyatı

  • %0,04
    Günlük
    Değişimi

  • ~637Mil.
    Pay

  • ~10MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %13
    Doluluk

  • 95
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Emtia Fonları Endeksi1,954,8311,2215,454,1210,4568,24
Fon Sepeti Endeksi1,573,0014,9015,843,8217,9884,54
Hisse Senedi Yoğun Fon Endeksi1,293,759,373,170,2714,3521,68
Uluslararası Fonlar Endeksi0,950,399,7810,652,1212,2175,26
Karma Fon Endeksi0,782,957,126,440,6612,7514,89
Esnek Fonlar Endeksi0,661,185,006,370,508,4650,94
FM 50 Endeksi0,271,663,484,740,477,3219,03
Halk Yatırım Şemsiye Fonuna Bağlı B Tipi Kamu ve Özel Sektör Tahvil Bono Birinci Alt Fon0,271,234,276,770,6313,5934,65
Para Piyasası Fonu Endeksi0,231,023,675,980,547,8526,72
Tahvil ve Bono Fonu Endeksi0,201,303,835,280,547,1920,89
FM 30 Endeksi0,201,693,084,250,376,8918,14
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
19.12.20170,0161860,041,1913,189311.176.601146,940,000,000,006,7086,36
20.12.20170,0161910,031,1113,219311.187.706142,620,000,000,007,0290,36
21.12.20170,0161970,041,1113,229110.678.881133,400,000,000,007,0389,57
22.12.20170,0162040,041,1213,249110.642.054133,400,000,000,007,0389,57
25.12.20170,0162220,111,1913,349110.655.252133,460,000,000,007,0289,52
26.12.20170,0162280,041,2313,289110.665.660130,220,000,000,007,0792,71
27.12.20170,0162390,071,1613,339010.606.061133,160,000,000,007,0789,77
28.12.20170,0162460,041,1713,358910.603.074131,870,000,000,006,9891,15
29.12.20170,0162520,041,1713,379010.749.820131,450,000,000,007,0291,53
02.01.20180,0162760,151,2413,409110.794.920131,450,000,000,007,0291,53
03.01.20180,0162830,041,2913,459010.707.752131,660,000,000,007,0291,32
04.01.20180,0162890,041,2113,469010.734.696131,660,000,000,007,0291,32
05.01.20180,0162950,041,2113,499110.735.036130,090,000,000,007,2692,65
08.01.20180,0163140,121,2213,559010.256.048130,090,000,000,007,2692,65
09.01.20180,0163210,041,2613,519010.260.011130,090,000,000,007,2692,65
10.01.20180,0163270,041,3013,529110.384.872130,550,000,000,007,3092,15
11.01.20180,0163340,041,2213,539010.360.524130,550,000,000,007,3092,15
12.01.20180,0163400,041,2213,539310.486.812130,240,000,000,007,2292,54
15.01.20180,0163580,111,2113,629310.496.824130,210,000,000,007,2292,57
16.01.20180,0163640,041,2513,579310.500.146130,210,000,000,007,2292,57
17.01.20180,0163720,051,3013,599510.847.691130,680,000,000,007,2692,06
18.01.20180,0163780,041,2313,599410.435.354130,680,000,000,007,2692,06
19.01.20180,0163850,041,2313,609510.439.595131,680,000,000,007,2691,06
Ortalama0,0162870,061,2113,439210.626.321,37131,580,000,000,007,1291,30
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
2011        -0,26-0,36-0,010,521,12
20121,130,680,22-0,100,250,860,870,650,510,390,490,476,44
20130,230,310,190,610,04-0,19-0,060,490,760,880,410,464,14
20140,540,400,481,220,880,650,760,560,320,890,62 7,82
20150,460,270,541,560,510,750,820,640,571,040,61 8,68
20160,640,720,870,780,520,670,750,550,670,830,72 8,66
20170,880,931,191,001,041,130,971,190,720,002,35 13,19
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
FonlarGünlükHaftalıkAylık3 Aylık6 AylıkYıllıkYılbaşı
Halk Yatırım Şemsiye Fonuna Bağlı B Tipi Kamu ve Özel Sektör Tahvil Bono Birinci Alt Fon29,75129,75129,75129,75129,75129,751 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 720,514,5522,5762,44192,191,48
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 53-0,622,7820,6635,03131,656,95
Anadolu Hayat Emeklilik Büyüme Amaçlı Yükselen Ülkeler Esnek EYF 500,378,0620,4024,87122,777,51
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı BRIC Ülkeleri YMK Beşinci Alt Fon 48-0,896,1422,7427,61108,987,17
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 47-0,445,7217,219,3142,592,33
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Asya YMK Dördüncü Alt Fon 47-1,084,2521,4236,7276,374,82
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 44-0,323,6815,9927,77124,815,69
Bizim Menkul A Tipi Altın ve Enerji Karma Fonu 43-0,389,2815,7952,2878,303,51
Gedik A Tipi Küçük ve Orta Ölçekli Şirketler Hisse Senedi Yoğun Fon 420,5510,4414,9930,8268,036,02
Garanti Bankası B Tipi Uzun Bono Endeksi Garbo Uzun Fonu 42-0,122,25-2,004,377,15-0,85
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 1880,514,5522,5762,44192,191,48
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1600,041,103,9712,5333,820,61
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 1400,439,0813,6833,0456,793,25
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1370,031,003,6110,8030,620,56
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 123-0,933,859,798,0260,973,05
Ak Portföy Altın Fonu 118-0,993,9610,247,8363,123,13
Strateji A Tipi Değişken Fon 1170,756,609,5910,6027,155,89
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1050,040,953,4310,4929,120,56
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 1020,225,0914,0139,8639,260,77
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 970,094,6012,4840,3835,430,32
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 970,045,0012,3341,2134,870,48
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,041,103,9012,1034,470,61
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 900,306,2413,1043,4849,251,49
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 89-0,091,760,728,05-98,83-0,22
Ak Portföy Değişken Fon 880,051,623,9010,5328,890,66
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 840,031,043,8211,7633,550,57
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 800,154,9812,7342,0135,370,53
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 790,062,578,0521,4631,630,51
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 750,092,456,2122,0649,00-0,21
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 750,377,3215,3345,7742,222,75
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 740,051,032,138,3919,680,60
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 71-0,323,6815,9927,77124,815,69
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 690,186,953,9529,6918,292,16
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 670,175,3011,3238,0633,931,42
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 64-0,091,21-0,826,3710,22-0,38
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 63-0,622,7820,6635,03131,656,95
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 630,635,299,8412,0435,065,07
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 620,131,063,6011,1722,250,75
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 60-0,091,75-1,183,756,48-0,56
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 58-0,63-1,077,2910,4772,120,46
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 570,137,444,4325,4715,142,56
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,051,312,939,7827,170,49
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 550,166,1218,5049,6449,131,40
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 540,134,8613,4143,6839,440,52
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 53-0,052,337,9419,5022,981,35
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 50-0,032,224,4714,4828,940,16
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 500,297,2721,0065,4357,801,67
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 50-0,112,415,9220,0023,450,11
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 50-0,433,6913,7713,8386,713,72
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 49-0,983,9310,248,5162,973,11
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 49-0,59-0,977,7111,2470,110,56
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 46-0,051,580,297,3715,57-0,15
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 460,184,8113,4341,5141,890,72
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 45-0,445,7217,219,3142,592,33
YKB B Tipi Altın Fonu 44-1,003,9510,127,4559,503,10
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimHalk Yatırım Şemsiye Fonuna Bağlı B Tipi Kamu ve Özel Sektör Tahvil Bono Birinci Alt Fon
SınıflandırmaYatırım Fonları > Tahvil Bono > Özel Sektör Tahvil Bono Fonları
KodHYT
ISINTRYHALK00040
Kuruluş Tarihi03.08.2011
Halka Arz Tarihi03.08.2011
Yönetim StratejisiAlt Fon’un türü, Tebliğ’de tanımlanan “Tahvil ve Bono Fonu”dur. Tebliğ’in 5.maddesinde, fon portföyünün en az %51`ini devamlı olarak kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçlarına yatırmış fonlar “Tahvil ve Bono Fonu” olarak tanımlanır. Buna göre Alt Fon’un yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde nakde dönüşü kolay ve riski ölçülebilir olanlar tercih edilir. Alt Fon portföyünün en az %51’i devamlı olarak kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçlarına yatırılır. Alt Fon portföyünde kamunun yanında özel sektör borçlanma araçlarına da ağırlık verilerek orta ve uzun vadede daha fazla faiz getirisi hedeflenir.
Minumum İşlem Tutari1000
Minumum İşlem Katları1000
Yönetim Ücreti0,0000750000
İşlem NoktalarıHalk Yatırım ve Halk Bankası
İşlem Saatleri09.00 - 16.30
Fon Tutarı50.000.000 TL
Karşılaştırma Ölçütü% 55.00 KYD ÖST Sabit , % 25.00 KYD 365 , % 20.00 KYD BRÜT Repo
İhbar SüresiYok.
YöneticiHalk Yatırım
Yönetici Adresiwww.halkyatirim.com.tr
Fon GrubuHalkbank
Kurucu Adresiwww.halkyatirim.com.tr
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X