FON ARAMA

Lütfen analiz etmek istediğiniz fonu buradan seçin.


TEB B Tipi Tahvil Bono Fonu     




Yatırım Fonları > Tahvil Bono > Uzun Vadeli Tahvil Bono Fonları
Türk Ekonomi Bankası genel bakış
Tüm Fonlar Listesi
  • 14,884172 TL
    Son Fiyatı

  • %0,01
    Günlük
    Değişimi

  • 908.321TL
    Pay

  • ~14MilTL
    Portföy
    Büyüklüğü

  • %1
    Doluluk

  • 497
    Kişi

Grafikler
  • Alternatifler
  • Data
  • Aylık
  • Benchmark
  • Benzerler
  • Popüler
  • Portföydeki
  • Künye
  • Yorum
fonun alternatif yatırım araçlarına göre pozisyonu
KriterHaftalıkAylıkÜç AylıkAltı AylıkYılbaşı1 Yıllık3 Yıllık
Emtia Fonları Endeksi3,055,6611,1115,564,0212,0868,07
Fon Sepeti Endeksi1,903,5914,5714,593,5218,3484,00
Uluslararası Fonlar Endeksi1,391,339,8910,072,2213,5275,43
Esnek Fonlar Endeksi0,531,204,836,170,348,4350,69
Para Piyasası Fonu Endeksi0,231,083,645,980,517,8426,68
Tahvil ve Bono Fonu Endeksi0,201,323,805,290,527,1920,86
Karma Fon Endeksi0,122,586,746,470,3012,7714,48
FM 50 Endeksi0,081,483,324,670,327,2218,85
TEB B Tipi Tahvil Bono Fonu0,021,031,833,330,387,6019,16
FM 30 Endeksi-0,011,452,924,190,216,7717,96
Hisse Senedi Yoğun Fon Endeksi-0,952,397,912,67-1,0714,0120,06
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tablodaki bazı araçların son gün dataları olmadığı için getiri oranları hesaplanırken bir önceki iş günü baz alınmıştır.
fonun 1 aylık dataları
TarihFon FiyatıGünlükAylıkYıllıkYatırımcı SayısıPortföy DeğeriDolulukRepoHisseYabancıBorsa ParaDiğerKB
18.12.201714,715121-0,111,066,9746912.806.64310,000,000,000,008,4588,30
19.12.201714,7146170,001,066,6047412.927.32010,000,000,000,008,3588,05
20.12.201714,7300560,101,096,7247613.088.76010,000,000,000,008,4989,52
21.12.201714,7319750,011,246,6847512.872.99210,000,000,000,008,4488,94
22.12.201714,7378590,041,696,3647512.878.13310,000,000,000,008,4488,94
25.12.201714,7532790,101,866,4847612.976.70410,000,000,000,008,4487,31
26.12.201714,7584250,031,896,3447813.002.63010,000,000,000,008,3786,58
27.12.201714,7651910,051,556,2548213.097.34410,000,000,000,008,3486,32
28.12.201714,7715530,041,446,3148513.152.38410,000,000,000,008,3386,26
29.12.201714,7834860,081,356,4848513.163.00910,000,000,000,008,3287,73
02.01.201814,8259930,291,636,7848513.200.87110,000,000,000,008,3287,73
03.01.201814,8467340,141,777,0948513.206.28810,000,000,000,008,2987,61
04.01.201814,8494710,021,527,1848513.225.96310,000,000,000,008,2987,61
05.01.201814,8597210,071,337,0849113.241.12610,000,000,000,008,1086,89
08.01.201814,8693240,061,256,9848913.256.77510,000,000,000,008,1086,89
09.01.201814,8705890,011,267,0049313.391.24810,000,000,000,008,1086,89
10.01.201814,8786370,051,327,2449413.434.82910,000,000,000,008,2087,40
11.01.201814,8797780,011,227,3049713.470.64810,000,000,000,008,2087,40
12.01.201814,876022-0,031,077,5749813.477.42310,000,000,000,008,1887,27
15.01.201814,8955430,131,127,8449613.489.49310,000,000,000,008,1888,98
16.01.201814,8984590,021,147,7549713.495.53110,000,000,000,008,1888,98
17.01.201814,882199-0,111,037,6049713.531.81810,000,000,000,008,1888,76
18.01.201814,8841720,011,157,7249713.519.60610,000,000,000,008,1888,76
Ortalama14,8164440,051,356,9748613.213.371,3010,000,000,000,008,2887,79
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
fonun yıllık bazda ay ay değişimleri
YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYılbaşı
1999    5,450,158,821,578,936,9216,2727,63100,03
20007,083,05-0,6210,10-6,87-4,780,74-1,43-5,5210,72-15,5510,26-1,34
20016,968,123,0720,78-2,224,73-0,194,85-2,3412,676,64 96,51
2002 -3,413,651,39-1,652,157,341,46-1,587,179,87-7,3020,63
20034,333,21-3,678,841,00-0,041,265,634,946,872,126,3346,81
2004-0,481,672,090,27-1,402,072,242,091,912,600,153,8518,00
20052,062,090,400,801,771,221,180,641,821,911,500,7817,32
20060,511,090,660,71-2,45-1,531,951,78-0,061,951,651,657,81
20071,640,751,381,461,671,151,390,441,651,710,411,0515,65
20081,260,09-1,400,610,58-0,884,471,291,12-5,788,035,2114,75
20092,950,382,252,420,331,321,781,001,350,020,500,3114,65
20100,880,310,660,050,370,740,930,610,520,630,171,127,17
2011-0,920,050,150,900,010,290,601,70-0,24-0,610,040,962,77
20121,670,940,310,970,741,431,750,580,811,151,980,2613,30
20130,740,52-0,421,50-0,92-1,10-0,96-0,302,201,28-0,77-0,780,92
2014-0,210,550,612,501,010,740,470,20-0,191,931,35 9,53
20151,65-1,420,50-0,990,660,680,26-0,390,122,020,30 3,60
20160,480,791,861,390,321,460,080,940,88-0,11-0,81 8,25
20170,060,750,460,750,850,770,280,930,300,00-0,18 6,39
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir, Yukarıdaki tabloda bazı tarihlerde fonun datası olmadığı için değişim hesaplanmamıştır.
getiriler ve benchmark karşılaştırmaları
FonlarGünlükHaftalıkAylık3 Aylık6 AylıkYıllıkYılbaşı
TEB A Tipi Karma Fon26,40126,40126,40126,40126,40126,401 
        
Teb A Tipi Varlık Yönetimi Hizmeti Hisse Senedi Yoğun Fon62,22962,22962,22962,22962,22962,229 
        
TEB B Tipi Altın Fonu52,09452,09452,09452,09452,09452,094 
        
TEB B Tipi Değişken Fon24,34024,34024,34024,34024,34024,340 
        
TEB B Tipi Dinamik Likit Fon28,16428,16428,16428,16428,16428,164 
        
TEB B Tipi Nakit Yönetimi Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu25,05125,05125,05125,05125,05125,051 
        
TEB B Tipi Özel Sektör Tahvil ve Bono Fonu31,12231,12231,12231,12231,12231,122 
        
TEB B Tipi Tahvil Bono Fonu19,17919,17919,17919,17919,17919,179 
        
TEB B Tipi Taktik Dağılım Değişken Fonu29,04029,04029,04029,04029,04029,040 
        
TEB B Tipi Yıldız Bankacılık Değişken Fonu25,87925,87925,87925,87925,87925,879 
        
TEB Varlık Yönetimi Hizmeti B Tipi Değişken Fonu30,01030,01030,01030,01030,01030,010 
        
TEB Varlık Yönetimi Hizmeti B Tipi Tahvil Bono Fonu28,24328,24328,24328,24328,24328,243 
        
TEB Yatırım A Tipi Hisse Fonu50,44650,44650,44650,44650,44650,446 
        
TEB Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fon11,29311,29311,29311,29311,29311,293 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
bu fon ile aynı sınıftaki fonlar ve getirileri
FonGünlükSırasıAylıkSırası1 YıllıkSırasıYılbaşıSırası
İş Portföy İkinci Değişken Fon 0,5414,84124,3011,901
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Çok Uzun Vadeli Tahvil ve Bono On Üçüncü Alt Fon -0,01182,0626,8715-0,6020
HSBC Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,0531,9636,3517-0,5719
YKB B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Ülkem İçin Büyüme Amaçlı Değişken On Dördüncü Alt Fon 0,03111,84413,1320,774
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 0,01171,7758,309-0,1315
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 0,02121,7663,8619-0,4718
Hsbc Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 0,02151,3577,98110,2513
Şekerbank B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,0721,3188,9180,3012
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,03101,2796,5516-0,2816
İş Bankası B Tipi Privia Değişken Yatırım Fonu 0,0451,25109,4670,1214
Finansbank B Tipi Tahvil Fonu 0,0541,24117,73120,3310
Fibabanka B Tipi Tahvil ve Bono Fon 0,0471,211211,5030,576
TEB B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,01161,15137,72130,399
Osmanlı Menkul B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,0461,121411,0740,575
Eczacıbaşı B Tipi Tahvil Bono Fonu 0,0481,071510,2360,567
Ak Portföy Kira Sertifikaları Katılım Fonu 0,0491,05167,61140,793
Denizbank Özel Bankacılık B Tipi Tahvil ve Bono Fonu 0,02141,05170,84200,3311
TEB Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fon -0,06190,93186,3018-0,2917
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Kira Sertifikalarına Yatırım Yapan On Yedinci Alt Fon 0,02130,80198,12100,448
Finansbank B Tipi Değişken (Uzun Vadeli) Fon -0,2120-0,732010,6251,022
Ortalama0,04 1,41 8,87 0,30 
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
son bir ayda en çok analizi yapılan fonlar (ilk 10)
FonAranma SayısıGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 700,044,2721,9460,29193,200,96
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 540,833,8621,4235,81136,747,62
Anadolu Hayat Emeklilik Büyüme Amaçlı Yükselen Ülkeler Esnek EYF 500,088,0119,9524,95129,237,11
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 470,286,3617,738,0744,042,78
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Asya YMK Dördüncü Alt Fon 451,136,3322,7438,5078,635,96
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı BRIC Ülkeleri YMK Beşinci Alt Fon 451,268,0823,8328,43111,538,13
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 440,114,4816,3628,32126,376,03
Bizim Menkul A Tipi Altın ve Enerji Karma Fonu 431,0310,0216,2453,5880,823,91
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 43-0,21-0,388,3511,5672,951,16
Gedik A Tipi Küçük ve Orta Ölçekli Şirketler Hisse Senedi Yoğun Fon 420,2210,3914,3730,2365,935,44
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
üyelerin portföylerindeki fonlar (ilk %10)
FonKaç Portföyde VarGünlükAylık3 Aylık1 Yıllık3 YıllıkYılbaşı
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 1880,044,2721,9460,29193,200,96
İş Bankası B Tipi Likit Fon 1600,041,103,9312,5133,870,57
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 1400,609,4613,1933,5654,152,81
Ak Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 1370,031,003,5810,7930,640,53
Garanti Bankası B Tipi Altın Fonu 1230,104,7110,838,7065,394,02
Ak Portföy Altın Fonu 1180,104,8711,348,5467,684,16
Strateji A Tipi Değişken Fon 117-0,436,138,779,8625,175,10
İş Bankası B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonu 1050,030,963,4010,4729,150,53
İş Bankası A Tipi Hisse Fon 1021,735,5313,7640,1938,620,55
Ak Portföy Bist 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 971,905,1212,3740,9335,020,23
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 971,925,5412,2841,8434,510,44
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Likit On İkinci Alt Fon 940,041,093,8612,0934,510,57
Garanti Bankası A Tipi Hisse Senedi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 901,546,4212,7743,6348,211,19
Ak Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 890,011,770,818,30-98,83-0,13
Ak Portföy Değişken Fon 880,051,683,8410,5228,890,61
Garanti Bankası B Tipi Likit Fon 840,031,043,7911,7533,600,54
İş Bankası A Tipi İMKB-30 Endeks Fonu 801,965,4312,5742,5034,870,38
İş Portföy Üçüncü Değişken Fonu 790,792,837,9821,6931,530,44
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Koç Şirketleri İştirak Alt Fonu Üçüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 751,472,356,1222,8748,09-0,30
Ak Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 751,727,5514,9046,3241,132,37
İş Bankası B Tipi Tahvil ve Bono 740,041,012,088,3219,550,55
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 710,114,4816,3628,32126,376,03
Ak Portföy Bist Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu 692,407,413,7630,2017,681,98
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 671,595,7311,1338,5733,321,25
Ata Yatırım B Tipi Tahvil Bono Fonu 640,031,27-0,726,5510,02-0,28
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 630,833,8621,4235,81136,747,62
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 63-0,435,019,1511,2233,304,41
İş Portföy Dördüncü Değişken Fon 620,001,083,4711,0622,150,62
İş Bankası B Tipi Tahvil Bono (Büyüme Amaçlı) Fonu 600,021,76-1,103,866,39-0,47
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 58-0,27-0,427,9710,8074,871,10
İş Bankası A Tipi Mali Kurumlar Endeksi fonu 572,488,054,2926,1614,582,43
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Orta Vadeli Tahvil ve Bono Üçüncü Alt Fon 560,031,282,889,7327,040,44
Allianz Yaşam ve Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi EYF 551,726,9218,3149,8348,461,24
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 541,915,3113,2744,1939,030,39
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 530,512,618,0019,7822,391,41
Allianz Yaşam ve Emeklilik Esnek EYF 500,242,364,5014,6228,930,18
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 501,267,9720,6566,2256,471,38
İş Bankası A Tipi Karma Kumbara Fonu 500,422,776,0420,4323,350,23
İş Bankası B Tipi Global Borsalar YMK Fon 50-0,844,5014,2714,3689,374,18
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 490,094,8411,339,2467,424,13
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 49-0,21-0,388,3511,5672,951,16
Avivasa Emeklilik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları EYF 460,011,580,347,5315,47-0,10
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 461,725,4113,2341,9241,170,54
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 450,286,3617,738,0744,042,78
YKB B Tipi Altın Fonu 440,104,8811,248,2263,914,15
Not:  Değişimler % olarak ifade edilmiştir,MD-Mecvut Değil (fonun o tarihte datası yok yada henüz kurulmamıştır.).
ayrıntılı bilgiler
İsimTEB B Tipi Tahvil Bono Fonu
SınıflandırmaYatırım Fonları > Tahvil Bono > Uzun Vadeli Tahvil Bono Fonları
KodTBT
ISINTRMTE1WWWWW4
Kuruluş Tarihi14.09.1993
Halka Arz Tarihi27.10.1993
Yönetim StratejisiFon yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde, nakde dönüşümü kolay ve riski az olanları tercih edilir.Portföy sınırlamaları itibariyle Tebliğ’in 5. maddesinde belirtilen diğer fon türlerinden herhangi birine girmeyen fonlar ‘Değişken Fon’ olarak adlandırılır.
Yatırım SınırlamlarıFon portföyüne alınan Türk özel sermaye piyasası araçlarından tahvillerin toplam değeri fon portföy değerinin en az % 0 en çok % 75’i, finansman bonolarının toplam değeri fon portföy değerinin en az % 0 en çok % 75’i ,hisse senetlerinin toplam değeri fon portföy değerinin en az % 25 en çok %100’ü olabilir.
Minumum İşlem Tutari10
Minumum İşlem Katları10
Yönetim Ücreti0,0000600000
İşlem NoktalarıTEB ŞUBELERİ, İNTERNET ŞUBESİ, CITIBANK ŞUBELERİ VE ATM
İşlem Saatleri9:30-12:30
Fon Tutarı550.000 TL
Karşılaştırma Ölçütü% 2.00 KYD 1 Aylık Mevduat TL , % 3.00 KYD BRÜT Repo , % 85.00 KYD 547 , % 10.00 KYD ÖST Değişken
İhbar SüresiALIŞ T+2 SATIŞ T+1
YöneticiTEB Portföy
Yönetici Adresiwww.tebportfoy.com.tr
Fon GrubuTEB
Kurucu Adresiwww.teb.com.tr
yorum ekle

İsim  


Yorum  

500
ZORUNLU SPK UYARISI
Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler (bilgiler) hazırlandığı tarih itibarı ile mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşterileri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Ek olarak bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı DataScope A.Ş. ile bunların bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.
X