GENERAL MARKET SUMMARY

General information about the fund market, macro data, and best and worst performing funds, fund size based on fund type and other data can be found below:


Between
and
    
> >

  • Market Summary
  • Best Income Funds
  • Negative Income Funds

The Distribution of Investment Instruments (11/16/2017)

Investment ToolN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Exchange Traded Funds106276,711,7950.1859.526.740.000.0033.54
Mutual Funds2423,238,58929,677,235,80510.125.6870.430.490.0013.26
Pension Funds23223,816,74559,721,543,2465.7513.8657.652.420.0020.30
48427,055,39689,475,490,846 

Fund Type Distribution

Type of FundN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Exchange Traded Funds
 106276,711,7950.1859.526.740.000.0033.54
106276,711,795 
Mutual FundsN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Bonds and Bills61147,6373,654,309,3046.141.6982.170.190.009.78
Commodity1539,41517,499,32711.800.000.0064.690.0023.49
Equity Intensive4437,7341,231,295,4781.8694.353.040.000.000.73
Flexible2616,9011,269,074,5685.9310.1547.951.050.0034.90
Foreign1520,996192,422,3779.260.008.2259.590.0022.92
Fund Basket21,47100.000.000.000.000.000.00
Mixed27376,250723,535,4263.2546.0636.440.000.0014.24
Money Market522,598,18522,589,099,32511.670.0075.140.000.0013.17
2423,238,58929,677,235,805 
Pension FundsN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Group21232,9561,258,352,9532.9131.2446.700.320.0018.80
Group19230,5141,900,721,6584.131.5175.550.010.0018.77
Private11614,589,71529,839,482,1962.2325.9349.153.260.0019.40
Private768,763,56026,722,986,4389.930.4466.391.740.0021.48
23223,816,74559,721,543,246 

Fund Type and Kind Distribution

Fund TypeN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Exchange Traded Funds > >
 106276,711,7950.1859.526.740.000.0033.54
106276,711,795 
Mutual Funds > Bonds and Bills > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Bonds and Bills Funds2995,4011,878,958,6229.323.1676.040.360.0011.10
Indexed Funds16617,797,5760.000.0098.940.000.001.06
Long-Term Bonds Funds2039,992279,679,3194.560.9187.200.090.007.22
Private Sector Bonds Funds1111,5831,487,873,7862.460.0088.880.000.008.64
61147,6373,654,309,304 
Mutual Funds > Commodity > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
 1539,41517,499,32711.800.000.0064.690.0023.49
1539,41517,499,327 
Mutual Funds > Equity Intensive > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Equity Funds2918,991884,016,5941.3193.813.870.000.000.99
Indexed Funds1518,743347,278,8843.2795.740.920.000.000.06
4437,7341,231,295,478 
Mutual Funds > Flexible > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
 2616,9011,269,074,5685.9310.1547.951.050.0034.90
2616,9011,269,074,568 
Mutual Funds > Foreign > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Bond and Bills Funds810,789174,419,92310.180.009.0755.580.0025.15
Equity Funds68,44118,002,4540.370.000.0098.380.001.24
Mixed Funds11,76600.000.000.000.000.000.00
1520,996192,422,377 
Mutual Funds > Fund Basket > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
 21,47100.000.000.000.000.000.00
21,4710 
Mutual Funds > Mixed > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Balanced Funds22375,824692,967,2403.1447.7535.310.000.0013.77
Equity Funds542630,568,1865.677.6461.870.000.0024.80
27376,250723,535,426 
Mutual Funds > Money Market > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Liquid Funds291,379,7137,336,729,87328.000.0054.340.000.0017.64
Short-Term Bond Funds231,218,47215,252,369,4523.810.0085.140.000.0011.03
522,598,18522,589,099,325 
Pension Funds > Group > Growth and OtherN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Growth Funds795,511225,870,5462.0481.3510.740.000.005.84
Other Funds14137,4451,032,482,4073.1020.2854.570.390.0021.64
21232,9561,258,352,953 
Pension Funds > Group > Income and MoneyN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Income Funds18216,8531,579,939,2713.491.8277.830.010.0016.83
Money Market Funds113,661320,782,3877.280.0064.370.000.0028.35
19230,5141,900,721,658 
Pension Funds > Private > Growth and OtherN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Growth Funds342,555,3827,599,905,2795.4647.7019.795.060.0021.98
Other Funds8212,034,33322,239,576,9171.1318.4959.182.650.0018.52
11614,589,71529,839,482,196 
Pension Funds > Private > Income and MoneyN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Income Funds556,859,99320,177,456,6053.270.5873.392.310.0020.43
Money Market Funds211,903,5676,545,529,83430.460.0044.820.000.0024.71
768,763,56026,722,986,438 
Change >  %    First  
FundChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Yatırım Fonları > Emtia > >
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 17.13-0.7413.4618.4929.26
Ak Portföy Emtia Yabancı BYF Fon Sepeti Fonu 15.510.5412.0616.7820.98
Fibabanka B Tipi Altın Fonu 9.000.959.2010.4220.12
Ziraat Bankası B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Altın Üçüncü Alt Fon 8.930.999.1010.3621.55
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 8.690.948.9410.1421.86
11.850.5410.5513.2422.75
Yatırım Fonları > Esnek > > ChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Azimut Pyş Yabancı Byf Fon Sepeti Fonu 12.940.1310.9711.9131.26
İş Bankası İş Portföy B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond İkinci Alt Fon 9.100.478.849.0329.35
Azimut Pyş Kira Sertifikaları (Sukuk) Katılım Fonu 8.430.428.688.3519.51
Strateji A Tipi Risk Yönetimi Hisse Senedi Fonu 5.14-0.655.905.4912.67
Garanti Bankası A Tipi Değişken Fon 4.87-0.112.635.3414.39
8.100.057.408.0221.44
Yatırım Fonları > Fon Sepeti > > ChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Garanti Portföy Yabancı (Gelişmekte Olan Ülkeler) Hisse Byf Fon Sepeti Fonu 13.120.1011.3313.4844.34
YKB B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Dünya Fonları Fon Sepeti Onuncu Alt Fon 11.750.3410.7910.9027.30
12.430.2211.0612.1935.82
Yatırım Fonları > Hisse Senedi Yoğun > > Endeksli FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 18.35-2.1224.8717.0588.25
Alkhair Capital A Tipi Katılım Endeksi Fonu 1.990.021.212.078.09
Denizbank A Tipi IMKB 100 Endeks Fonu 1.23-2.065.531.2847.23
Ziraat Bankası A Tipi Şemsiye Fona Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Birinci Alt Hisse Senedi Yoğun Fon 1.13-2.095.011.3344.77
YKB A Tipi İmkb 100 Endeksi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 0.73-1.834.860.8941.28
4.69-1.628.304.5245.92
Yatırım Fonları > Hisse Senedi Yoğun > > Hisse FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 6.88-2.116.517.2659.34
Ashmore Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 3.09-1.227.012.4721.27
Strateji A Tipi Değişken Fon 3.000.183.793.1411.73
Ziraat Yatırım A Tipi Değişken Fon 2.67-1.515.552.5949.60
TEB Yatırım A Tipi Hisse Fonu 2.47-1.986.552.4145.42
3.62-1.335.883.5737.47
Yatırım Fonları > Karma > > Dengeli Karma FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Şeker Yatırım A Tipi Karma Fon 5.15-0.507.705.3825.19
Azimut Pyş Çoklu Varlık Değişken Fon 4.35-0.594.984.8325.78
Ata Yatırım A Tipi Karma Fon 3.59-0.314.033.6821.19
TEB A Tipi Karma Fon 3.340.152.713.5921.06
ICBC TURKEY PORTFÖY İKİNCİ DEĞİŞKEN FON 2.84-0.832.993.3025.26
3.85-0.424.484.1523.69
Yatırım Fonları > Karma > > Hisse Karma FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
ICBC TURKEY PORTFÖY PARA PİYASASI FONU 2.94-1.856.473.8444.87
Abank A Tipi Değişken Fon 2.270.062.742.2614.39
Tacirler A Tipi Değişken Fon 1.84-0.011.671.5911.95
2.35-0.603.632.5623.74
Yatırım Fonları > Para Piyasası > > Kısa Vadeli Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
İş Yatırım İstanbul Portföy B Tipi Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu 3.140.041.853.3213.01
Ziraat Bankası B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Likit Altıncı Alt Fon 2.960.031.723.1411.52
İş Bankası Maximum Kart B Tipi Tahvil Bono Fonu 2.930.031.723.1011.21
Halkbank B Tipi Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu 2.900.031.703.0811.26
Tacirler B Tipi Likit Fon 2.780.031.632.9811.17
2.940.031.733.1211.63
Yatırım Fonları > Para Piyasası > > Likit FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Ak Portföy Py Değişken Özel Fon 4.550.014.434.5716.23
İş Bankası B Tipi Likit Fon 3.150.031.733.3211.78
Azimut Pyş Para Piyasası Fonu 2.990.031.813.1611.95
Abank B Tipi Likit Fonu 2.960.031.733.1311.67
Ak Portföy Para Piyasası Fonu 2.950.031.713.1311.64
3.320.032.283.4612.66
Yatırım Fonları > Tahvil Bono > > Özel Sektör Tahvil Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Ak Portföy Py Özel Sektör Borçlanma Araçları Özel Fonu 3.390.041.983.5913.57
Halk Yatırım Şemsiye Fonuna Bağlı B Tipi Kamu ve Özel Sektör Tahvil Bono Birinci Alt Fon 3.110.041.813.2912.70
Hsbc Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu 3.030.031.783.1911.80
Gedik Verim Odaklı A Tipi Değişken Fon 2.970.041.763.1311.97
Finans Yatırım Özel Sektör ve Kamu SGMK B Tipi Değişken Fon 2.960.051.743.1410.04
3.090.041.813.2712.02
Yatırım Fonları > Tahvil Bono > > Tahvil Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
YKY B Tipi Özel Portföy Yönetimi Büyüme Amaçlı Değişken Fon 10.240.299.9110.1124.89
Ziraat Yatırım B Tipi Değişken Fon 3.98-0.212.844.1017.84
Ziraat Bankası B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Büyüme Amaçlı Tahvil Bono İkinci Alt Fon 3.31-0.010.783.4911.96
Oyak Yatırım B Tipi Tahvil ve Bono Fonu 3.250.041.923.4313.13
İstanbul Portföy İş Yatırım B Tipi Değişken Fon 3.170.031.923.3613.22
4.790.033.474.9016.21
Yatırım Fonları > Tahvil Bono > > Uzun Vadeli Tahvil Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Finansbank B Tipi Değişken (Uzun Vadeli) Fon 7.470.557.737.4526.11
Osmanlı Menkul B Tipi Tahvil Bono Fonu 2.700.031.612.8510.30
YKB B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Ülkem İçin Büyüme Amaçlı Değişken On Dördüncü Alt Fon 2.45-0.071.492.5511.41
Eczacıbaşı B Tipi Tahvil Bono Fonu 2.440.031.322.618.55
Fibabanka B Tipi Tahvil ve Bono Fon 2.330.001.272.4910.53
3.480.112.683.5913.38
Yatırım Fonları > Uluslararası > > Hisse FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Gedik B Tipi G 20 Ülkeleri Yabancı Menkul Kıymet Fonu 17.990.3013.9517.6849.99
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı BRIC Ülkeleri YMK Beşinci Alt Fon 16.880.6614.0916.4041.77
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Asya YMK Dördüncü Alt Fon 16.880.8315.2516.0357.33
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Avrupa YMK İkinci Alt Fon 13.970.869.2813.5249.75
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 13.260.729.6212.3342.89
15.790.6712.4415.1948.35
Yatırım Fonları > Uluslararası > > Karma FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 15.53-0.1714.7513.0056.35
15.53-0.1714.7513.0056.35
Yatırım Fonları > Uluslararası > > Tahvil Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
İş Bankası B Tipi Global Borçlanma Araçları Yabancı Menkul Kıymet Fonu 10.330.4510.1810.3223.39
Kare Yatırım Uluslararası Sabit Getirili Menkul Kıymetler B Tipi Değişken Fonu 10.040.429.279.7529.44
Ashmore Portföy Yabancı Borçlanma Araçları Fonu 8.560.438.408.5523.86
Denizbank B Tipi Yabancı Menkul Kıymetler Fonu 7.330.517.627.1625.39
Vakıfbank B Tipi Tahvil Bono Eurobond Fonu 6.500.526.756.4220.41
8.550.478.458.4424.50

Remarks:  Changes are expressed as % , N/A-Not Available (No data or Not Yet Established), your funds in portfolio are marked in different colors.
Change <  %     First  
FundChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Mutual Funds > Bonds and Bills > > Bonds and Bills Funds
Unlu Securities Type B Variable Mutual Fund -17.650.031.87-17.51-14.54
Denizbank Type B Variable Mutual Fund -4.85-0.73-2.15-4.9614.81
Denizbank Type B T.Bill and Bond Mutual Fund -2.28-0.05-2.56-2.093.66
Ergoisvicre Insurance Type B Variable Mutual Fund -0.23-0.161.84-0.280.09
-6.25-0.23-0.25-6.211.01
Mutual Funds > Bonds and Bills > > Indexed FundsChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Garanti Bank Type B Long Bond Index Garbo Long Mutual Fund -4.86-0.16-4.89-4.571.16
-4.86-0.16-4.89-4.571.16
Mutual Funds > Bonds and Bills > > Long-Term Bonds FundsChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Ak Asset Fund Long-Term Debt Instruments -2.14-0.14-2.31-1.895.08
YKB Umbrella Fund Type B Thirteenth Very Long Term Bond Sub Fund -1.73-0.11-2.01-1.564.96
HSBC Bank Type B T.Bill and Bond Mutual Fund -0.34-0.05-1.00-0.135.50
Finansbank Type B T.Bill and Bond Mutual Fund -0.330.06-0.93-0.125.69
Is Bank Type B Privia Variable Investment Fund -0.19-0.040.030.017.69
-0.94-0.05-1.24-0.745.78
Mutual Funds > Bonds and Bills > > Private Sector Bonds FundsChangeDailyMonthly3 Months1 Year
ATA Umbrella Fund Type B Assign Variable Growth Investment Fourth Sub Fund -5.770.03-6.82-5.613.42
-5.770.03-6.82-5.613.42
Mutual Funds > Equity Intensive > > Equity FundsChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Ak Asset Intensive Equity Shares Fund -0.75-2.044.31-0.4146.51
Yapi Kredi Securities Type A Koc Affiliates Fund -0.64-1.033.45-0.5232.32
YKB Type A Model Portfolio Fund Idea Umbrella connected Equity Fund Equity Intensive Fifth Sub Fund -0.43-2.473.90-0.4239.40
ATA Turkish Equity Growth -0.34-2.265.710.0747.76
Is Bank Type A Affiliate Companies Mutual Fund -0.06-2.495.34-0.0146.69
-0.44-2.064.54-0.2642.53
Mutual Funds > Equity Intensive > > Indexed FundsChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Is Bank Type A ISE Financials Index Mutual Fund -8.16-2.18-2.28-8.7825.17
Asya Joined Bank Type A Acacia Mixed Fund -2.36-0.900.97-2.4913.10
Ak Asset Intensive Bist 30 Index Fund Shares -0.06-1.724.410.1241.67
-3.53-1.601.03-3.7226.65
Mutual Funds > Flexible > > ChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Is Bank Type A Variable Mutual Fund -0.39-0.893.45-0.2121.46
-0.39-0.893.45-0.2121.46
Mutual Funds > Mixed > > Balanced FundsChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Halk Bank Type A Mixed Mutual Fund -0.98-1.060.71-1.1323.42
Ak Asset Variable Diploma in Special Funds -0.80-0.890.91-0.6017.99
Is Bank Type B TEMA Environmentally Responsible Fund -0.57-0.620.52-0.4515.87
Gedik Securities Type A Mixed Mutual Fund -0.41-0.41-0.40-0.518.22
Ergoisvicre Insurance Type A Dynamic Variable Mutual Fund -0.23-0.093.33-0.9731.46
-0.60-0.621.01-0.7319.39
Mutual Funds > Mixed > > Equity FundsChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Denizbank Type A Variable Mutual Fund -1.33-0.932.38-1.3228.00
Abank Type A Equity Mutual Fund -0.02-1.285.720.1047.36
-0.68-1.104.05-0.6137.68
Mutual Funds > Money Market > > Liquid FundsChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Alkhair Capital Type B Liquid Mutual Fund -0.29-0.330.22-0.167.59
-0.29-0.330.22-0.167.59

Remarks:  Changes are expressed as % , N/A-Not Available (No data or Not Yet Established), your funds in portfolio are marked in different colors.

FUND SEARCH

type the name for the analysis of the fund



X