GENERAL MARKET SUMMARY

General information about the fund market, macro data, and best and worst performing funds, fund size based on fund type and other data can be found below:


Between
and
    
> >

  • Market Summary
  • Best Income Funds
  • Negative Income Funds

The Distribution of Investment Instruments (7/13/2017)

Investment ToolN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Exchange Traded Funds105280,913,7150.1758.826.520.000.0034.47
Mutual Funds2513,195,48526,069,163,4816.886.4972.181.800.0012.63
Pension Funds23823,421,53857,544,819,8345.3714.7658.003.250.0018.58
49926,617,07583,694,897,030 

Fund Type Distribution

Type of FundN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Exchange Traded Funds
 105280,913,7150.1758.826.520.000.0034.47
105280,913,715 
Mutual FundsN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Bonds and Bills63152,8953,759,114,4362.461.4286.700.080.009.32
Commodity1540,66622,680,4908.320.000.0076.920.0014.75
Equity Intensive4535,2911,250,010,8311.7094.072.690.000.001.52
Flexible3017,4051,130,768,7006.0812.5552.673.190.0025.49
Foreign1516,745474,047,0543.310.293.4583.290.009.64
Fund Basket21,26730,246,1062.081.500.0060.580.0035.81
Mixed28372,241675,250,3651.6347.2337.830.000.0013.29
Money Market532,558,97518,727,045,4988.450.0078.260.000.0013.27
2513,195,48526,069,163,481 
Pension FundsN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Group21237,8341,239,219,7651.0831.2652.350.120.0015.17
Group19239,0062,087,997,0865.062.7874.710.000.0017.43
Private11814,337,36027,965,749,4971.2628.4349.072.950.0018.27
Private808,607,33826,251,853,4869.980.3866.453.990.0019.17
23823,421,53857,544,819,834 

Fund Type and Kind Distribution

Fund TypeN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Exchange Traded Funds > >
 105280,913,7150.1758.826.520.000.0034.47
105280,913,715 
Mutual Funds > Bonds and Bills > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Bonds and Bills Funds3099,7581,874,978,6923.492.6784.000.160.009.66
Indexed Funds16888,713,5052.090.0097.910.000.000.00
Long-Term Bonds Funds2139,787288,217,2730.371.2291.730.080.006.57
Private Sector Bonds Funds1112,6621,587,204,9651.610.0088.910.000.009.47
63152,8953,759,114,436 
Mutual Funds > Commodity > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
 1540,66622,680,4908.320.000.0076.920.0014.75
1540,66622,680,490 
Mutual Funds > Equity Intensive > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Equity Funds3018,976946,353,5721.3293.253.430.000.001.97
Indexed Funds1516,315303,657,2592.8796.620.380.000.000.11
4535,2911,250,010,831 
Mutual Funds > Flexible > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
 3017,4051,130,768,7006.0812.5552.673.190.0025.49
3017,4051,130,768,700 
Mutual Funds > Foreign > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Bond and Bills Funds88,990180,473,1698.600.009.0758.410.0023.90
Equity Funds66,145171,959,2760.090.000.0099.840.000.06
Mixed Funds11,610121,614,6100.001.140.0096.810.002.03
1516,745474,047,054 
Mutual Funds > Fund Basket > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
 21,26730,246,1062.081.500.0060.580.0035.81
21,26730,246,106 
Mutual Funds > Mixed > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Balanced Funds23371,759625,650,6950.7050.1636.630.000.0012.49
Equity Funds548249,599,66913.3110.2053.030.000.0023.44
28372,241675,250,365 
Mutual Funds > Money Market > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Liquid Funds301,327,0724,350,715,69130.300.0051.070.020.0018.58
Short-Term Bond Funds231,231,90314,376,329,8071.840.0086.490.000.0011.66
532,558,97518,727,045,498 
Pension Funds > Group > Growth and OtherN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Growth Funds796,923221,952,4992.4182.599.630.000.005.35
Other Funds14140,9111,017,267,2660.7920.0661.670.150.0017.32
21237,8341,239,219,765 
Pension Funds > Group > Income and MoneyN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Income Funds18221,9701,589,098,8542.923.6576.920.010.0016.48
Money Market Funds117,036498,898,23211.900.0067.660.000.0020.44
19239,0062,087,997,086 
Pension Funds > Private > Growth and OtherN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Growth Funds342,525,2237,164,003,7162.3753.1420.565.350.0018.55
Other Funds8411,812,13720,801,745,7810.8819.9258.892.120.0018.17
11814,337,36027,965,749,497 
Pension Funds > Private > Income and MoneyN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Income Funds586,727,04420,041,745,0462.840.5073.865.230.0017.54
Money Market Funds221,880,2946,210,108,44033.030.0042.510.000.0024.44
808,607,33826,251,853,486 
Change >  %    First  
FundChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Yatırım Fonları > Esnek > >
Ata Yatırım Şemsiye Fona Bağlı Verim Odaklı Değişken İkinci Alt Fon 13.410.374.4215.0037.52
Eczacıbaşı A Tipi Değişken Fon 12.550.614.6314.7922.34
İş Bankası İş Portföy A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Hisse Senedi Yoğun Birinci Alt Fon 12.220.574.2314.0429.49
Ziraat Bankası B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Değişken Büyüyen Çocuk Beşinci Alt Fon 7.530.202.168.1020.67
Eczacıbaşı A Tipi Değişken Analiz Fonu 7.450.101.898.688.09
10.630.373.4712.1223.62
Yatırım Fonları > Fon Sepeti > > ChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Garanti Portföy Yabancı (Gelişmekte Olan Ülkeler) Hisse Byf Fon Sepeti Fonu 5.150.954.773.7741.07
YKB B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Dünya Fonları Fon Sepeti Onuncu Alt Fon 0.76-0.162.21-1.1228.78
2.960.403.491.3334.93
Yatırım Fonları > Hisse Senedi Yoğun > > Endeksli FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 15.250.24-0.0418.8557.35
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 13.660.604.7015.5729.12
HSBC Yatırım A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeks Fonu 13.060.664.7115.1929.58
Denizbank A Tipi IMKB 100 Endeks Fonu 12.560.514.2214.7831.34
Garanti Bankası A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Hisse Senedi Yoğun Fon 12.530.624.5414.5627.81
13.410.523.6315.7935.04
Yatırım Fonları > Hisse Senedi Yoğun > > Hisse FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Hsbc Portföy Hisse Senedi Yoğun Fon 15.450.855.2017.4036.58
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 14.210.764.8015.8730.50
Ata Yatırım A Tipi Değişken Fon 13.390.354.2714.9136.41
İş Bankası A Tipi İştirak Fon 13.310.413.8013.7741.99
YKB A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Hisse Senedi İkinci Alt Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) 13.130.484.4015.1829.45
13.900.574.4915.4234.99
Yatırım Fonları > Karma > > Dengeli Karma FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Bizim Menkul A Tipi Altın ve Enerji Karma Fonu 18.120.031.7819.3534.30
Ziraat Bankası A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Karma Üçüncü Alt Fon 11.890.654.1813.9428.57
Ergo Sigorta Dinamik A Tipi Değişken Fon 10.270.552.0212.3814.50
Azimut Pyş Birinci Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 10.260.323.7611.5630.50
Denizbank A Tipi Karma Fon 9.540.472.4110.2322.98
12.020.402.8313.4926.17
Yatırım Fonları > Karma > > Hisse Karma FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Abank A Tipi Hisse Fon 15.521.176.6617.6328.27
ICBC TURKEY PORTFÖY PARA PİYASASI FONU 10.990.403.3512.8227.32
Denizbank A Tipi Değişken Fon 9.040.402.8510.1523.53
Abank A Tipi Değişken Fon 3.840.572.344.319.26
Tacirler A Tipi Değişken Fon 1.31-0.03-0.441.4712.61
8.140.502.959.2820.20
Yatırım Fonları > Para Piyasası > > Kısa Vadeli Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
İş Yatırım İstanbul Portföy B Tipi Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu 2.810.041.063.2212.20
Ziraat Bankası B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Likit Altıncı Alt Fon 2.550.040.992.9110.32
Tacirler B Tipi Likit Fon 2.470.030.942.8510.60
Halkbank B Tipi Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu 2.450.030.932.8110.19
Ata Yatırım B Tipi Likit Fon 2.440.030.922.799.53
2.550.030.972.9210.57
Yatırım Fonları > Para Piyasası > > Likit FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Sardes Portföy İş Yatırım Verim B Tipi Değişken Fon 4.050.051.251.5410.40
ICBC TURKEY PORTFÖY BİRİNCİ DEĞİŞKEN FON 2.890.051.003.3211.81
Oyak Yatırım B Tipi Likit Fon 2.640.031.052.989.48
Azimut Pyş Para Piyasası Fonu 2.620.031.062.9810.91
Ak Portföy Para Piyasası Fonu 2.600.031.002.9810.37
2.960.041.072.7610.59
Yatırım Fonları > Tahvil Bono > > Endeksli FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Garanti Bankası B Tipi Uzun Bono Endeksi Garbo Uzun Fonu 1.620.06-0.582.782.69
1.620.06-0.582.782.69
Yatırım Fonları > Tahvil Bono > > Özel Sektör Tahvil Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Ak Portföy Py Özel Sektör Borçlanma Araçları Özel Fonu 3.100.021.153.5812.73
Halk Yatırım Şemsiye Fonuna Bağlı B Tipi Kamu ve Özel Sektör Tahvil Bono Birinci Alt Fon 2.770.031.043.1910.90
Ata Yatırım B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Büyüme Amaçlı Değişken Dördüncü Alt Fonu 2.640.041.043.0512.22
Denizbank B Tipi Kamu ve Özel Sektör Tahvil Bono Fonu 2.630.031.003.0211.56
Gedik Verim Odaklı A Tipi Değişken Fon 2.630.030.973.0011.17
2.750.031.043.1711.72
Yatırım Fonları > Tahvil Bono > > Tahvil Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Denizbank B Tipi Değişken Birikim Yatırım Fonu 5.960.122.238.0713.65
Fibabanka B Tipi Değişken Fon 5.950.112.556.8715.24
Eczacıbaşı B Tipi Büyüme Amaçli Degisken Fonu 5.730.141.886.8510.03
Ergo Sigorta B Tipi Değişken Fon 4.870.041.315.555.82
Ziraat Yatırım B Tipi Değişken Fon 4.060.051.694.5212.79
5.310.091.936.3711.51
Yatırım Fonları > Tahvil Bono > > Uzun Vadeli Tahvil Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
İş Portföy İkinci Değişken Fon 7.510.561.777.7723.21
YKB B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Ülkem İçin Büyüme Amaçlı Değişken On Dördüncü Alt Fon 2.630.061.172.878.21
Fibabanka B Tipi Tahvil ve Bono Fon 2.420.010.902.799.98
Denizbank B Tipi Afili Bankacılık Değişken Fon 2.360.030.772.677.33
İş Bankası B Tipi Privia Değişken Yatırım Fonu 2.360.050.423.146.63
3.460.141.013.8511.07
Yatırım Fonları > Uluslararası > > Hisse FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 8.770.384.436.4152.04
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Asya YMK Dördüncü Alt Fon 8.460.806.486.2654.73
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Avrupa YMK İkinci Alt Fon 7.040.754.395.5347.30
Gedik B Tipi G 20 Ülkeleri Yabancı Menkul Kıymet Fonu 6.000.342.784.0455.76
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı BRIC Ülkeleri YMK Beşinci Alt Fon 4.000.924.550.7140.07
6.850.644.524.5949.98
Yatırım Fonları > Uluslararası > > Karma FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 7.850.764.166.5159.50
7.850.764.166.5159.50
Yatırım Fonları > Uluslararası > > Tahvil Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Aktif Bank B Tipi Tahvil Bono Fonu 1.970.020.572.308.73
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 0.420.061.27-0.2719.59
Kare Yatırım Uluslararası Sabit Getirili Menkul Kıymetler B Tipi Değişken Fonu 0.37-0.622.20-1.1732.18
Denizbank B Tipi Yabancı Menkul Kıymetler Fonu 0.28-0.031.86-0.7626.58
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 0.100.151.20-0.6923.23
0.63-0.081.42-0.1222.06

Remarks:  Changes are expressed as % , N/A-Not Available (No data or Not Yet Established), your funds in portfolio are marked in different colors.
Change <  %     First  
FundChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Mutual Funds > Bonds and Bills > > Bonds and Bills Funds
Yapi Kredi Securities Type A Private Asset Management Variable Mutual Fund -0.54-0.832.09-2.5428.49
-0.54-0.832.09-2.5428.49
Mutual Funds > Bonds and Bills > > Long-Term Bonds FundsChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Finansbank Type B Long Term Variable Mutual Fund -0.30-0.071.28-1.1820.04
-0.30-0.071.28-1.1820.04
Mutual Funds > Commodity > > ChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Garanti Bank Type B Gold Mutual Fund -5.96-0.30-1.73-6.0310.40
Denizbank Type B Gold Mutual Fund -5.88-0.31-1.71-5.949.94
ING Bank Type B Gold Mutual Fund -5.83-0.29-1.69-5.8910.20
Seker Securities Type B Gold Fund -5.75-0.30-1.67-5.819.48
Ak Asset Foreign Stocks ETF Fund of Funds -4.35-0.612.43-9.1512.55
-5.55-0.36-0.87-6.5610.51
Mutual Funds > Flexible > > ChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Strateji Securities Type A Risk Management Equity Mutual Fund -0.63-0.30-1.56-1.205.63
Global Securities Type B Umbrella Fund Global Variable Lease Sukuk Certificates Third Sub Fund -0.17-0.492.22-1.6923.35
-0.40-0.400.33-1.4414.49
Mutual Funds > Foreign > > Bond and Bills FundsChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Garanti Bank Ashmore Emerging Markets B Type Balanced Foreign Securities Fund -0.46-0.481.50-1.8627.61
Vakifbank Type B T.Bill and Bond (Eurobond) Mutual Fund -0.36-0.111.18-1.0513.27
Is Bank B Type Foreign Securities Global Debt Instruments Fund -0.27-0.662.25-1.9925.91
-0.36-0.421.64-1.6322.26

Remarks:  Changes are expressed as % , N/A-Not Available (No data or Not Yet Established), your funds in portfolio are marked in different colors.

FUND SEARCH

type the name for the analysis of the fund



X