GENERAL MARKET SUMMARY

General information about the fund market, macro data, and best and worst performing funds, fund size based on fund type and other data can be found below:


Between
and
    
> >

  • Market Summary
  • Best Income Funds
  • Negative Income Funds

The Distribution of Investment Instruments (1/19/2018)

Investment ToolN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Exchange Traded Funds106680,320,4240.2362.106.580.000.0031.07
Mutual Funds2383,216,75729,197,504,8007.666.5070.822.380.0012.60
Pension Funds23224,069,26962,431,753,1906.1514.8857.152.460.0019.34
48027,286,09291,709,578,415 

Fund Type Distribution

Type of FundN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Exchange Traded Funds
 106680,320,4240.2362.106.580.000.0031.07
106680,320,424 
Mutual FundsN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Bonds and Bills61145,2163,496,424,5032.542.3985.770.460.008.82
Commodity1439,20515,806,31721.060.550.0071.010.007.36
Equity Intensive4439,0181,408,189,7311.8094.702.900.000.000.58
Flexible2616,8591,347,274,0156.1513.8451.373.770.0024.85
Foreign1523,000720,894,0433.710.073.8083.010.009.38
Fund Basket134219,760,2220.000.290.0093.190.006.51
Mixed26376,705716,309,8342.2641.2040.790.250.0015.47
Money Market512,576,41221,472,846,1359.290.0077.430.000.0013.26
2383,216,75729,197,504,800 
Pension FundsN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Group21229,5361,271,246,2632.5032.5446.711.370.0016.86
Group19222,8831,796,993,6137.092.3672.270.010.0018.24
Private11614,794,09331,464,176,3192.3727.5949.112.570.0018.33
Private768,822,75727,899,336,99510.520.5465.722.540.0020.67
23224,069,26962,431,753,190 

Fund Type and Kind Distribution

Fund TypeN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Exchange Traded Funds > >
 106680,320,4240.2362.106.580.000.0031.07
106680,320,424 
Mutual Funds > Bonds and Bills > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Bonds and Bills Funds2993,2611,788,382,8913.584.4181.840.850.009.29
Indexed Funds16517,241,7150.000.0098.790.000.001.21
Long-Term Bonds Funds2039,632251,129,0954.041.8385.690.340.008.07
Private Sector Bonds Funds1111,6721,449,670,8021.020.0090.570.000.008.40
61145,2163,496,424,503 
Mutual Funds > Commodity > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
 1439,20515,806,31721.060.550.0071.010.007.36
1439,20515,806,317 
Mutual Funds > Equity Intensive > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Equity Funds2919,3331,035,165,1471.4594.073.690.000.000.77
Indexed Funds1519,685373,024,5842.7696.470.700.000.000.06
4439,0181,408,189,731 
Mutual Funds > Flexible > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
 2616,8591,347,274,0156.1513.8451.373.770.0024.85
2616,8591,347,274,015 
Mutual Funds > Foreign > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Bond and Bills Funds811,343204,824,81711.330.0012.4547.060.0029.13
Equity Funds69,488278,586,5381.280.000.0098.670.000.04
Mixed Funds12,169237,482,6880.000.230.8095.640.003.31
1523,000720,894,043 
Mutual Funds > Fund Basket > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
 134219,760,2220.000.290.0093.190.006.51
134219,760,222 
Mutual Funds > Mixed > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Balanced Funds21376,292689,923,6582.1842.4039.730.260.0015.40
Equity Funds541326,386,1764.369.9268.330.000.0017.38
26376,705716,309,834 
Mutual Funds > Money Market > N# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Liquid Funds281,367,2086,812,579,38622.470.0059.520.000.0017.98
Short-Term Bond Funds231,209,20414,660,266,7493.160.0085.760.000.0011.07
512,576,41221,472,846,135 
Pension Funds > Group > Growth and OtherN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Growth Funds794,465245,962,0303.0678.4010.780.000.007.73
Other Funds14135,0711,025,284,2332.3621.5455.331.700.0019.05
21229,5361,271,246,263 
Pension Funds > Group > Income and MoneyN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Income Funds18212,4331,584,941,1175.632.6873.890.010.0017.77
Money Market Funds110,450212,052,49618.040.0060.210.000.0021.75
19222,8831,796,993,613 
Pension Funds > Private > Growth and OtherN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Growth Funds342,584,1248,136,281,8623.6551.6420.315.080.0019.29
Other Funds8212,209,96923,327,894,4571.9319.2159.151.690.0017.99
11614,794,09331,464,176,319 
Pension Funds > Private > Income and MoneyN# of FundsN# of investorsPortfolio ValueRepoStockPublic Debt.Foreign SecuritiesOther RepoOther
Income Funds556,950,68021,282,094,2194.730.7072.123.330.0019.09
Money Market Funds211,872,0776,617,242,77629.110.0045.120.000.0025.76
768,822,75727,899,336,995 
Change >  %    First  
FundChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Yatırım Fonları > Emtia > >
İş Bankası B Tipi Global Emtia Fon Sepeti Fonu 17.21-0.445.7217.219.31
Ziraat Bankası B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Altın Üçüncü Alt Fon 10.52-0.993.9810.528.58
Vakıfbank B Tipi Altın Fonu 10.26-0.953.8710.268.42
Ak Portföy Altın Fonu 10.24-0.993.9610.247.83
İş Bankası B Tipi Altın Fonu 10.24-0.983.9310.248.51
11.70-0.874.2911.708.53
Yatırım Fonları > Esnek > > ChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Ata Yatırım Şemsiye Fona Bağlı Verim Odaklı Değişken İkinci Alt Fon 20.320.268.9420.3251.81
Eczacıbaşı A Tipi Değişken Fon 16.770.506.6616.7738.57
Azimut Pyş Yabancı Byf Fon Sepeti Fonu 16.16-0.194.4316.1615.35
Azimut Pyş Kar Payı Ödeyen Hisse Senedi Fonu(Hisse Senedi Yoğun Fon) 15.470.716.6815.4733.05
İş Bankası İş Portföy A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Hisse Senedi Yoğun Birinci Alt Fon 13.890.255.1813.8944.24
16.520.316.3816.5236.60
Yatırım Fonları > Fon Sepeti > > ChangeDailyMonthly3 Months1 Year
YKB B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Dünya Fonları Fon Sepeti Onuncu Alt Fon 10.96-0.70-0.3310.968.87
10.96-0.70-0.3310.968.87
Yatırım Fonları > Hisse Senedi Yoğun > > Endeksli FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
İş Bankası A Tipi Teknoloji Endeksi fonu 22.570.514.5522.5762.44
Ak Portföy Bist Temettü 25 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon 14.790.214.3814.7934.95
Ziraat Bankası A Tipi Şemsiye Fona Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Birinci Alt Hisse Senedi Yoğun Fon 13.470.195.1613.4743.86
YKY A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı İMKB Ulusal 30 Endeksi Fonu Dördüncü Alt Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 13.410.134.8613.4143.68
HSBC Yatırım A Tipi İMKB Ulusal 30 Endeks Fonu 13.290.135.2713.2944.32
15.510.234.8415.5145.85
Yatırım Fonları > Hisse Senedi Yoğun > > Hisse FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Finans Yatırım A Tipi Değişken Fon Hisse Senedi Yoğun Fon 21.000.297.2721.0065.43
Ata Yatırım A Tipi Değişken Fon 19.480.258.9019.4850.25
Ashmore Portföy Hisse Senedi Hisse Senedi Yoğun Fon 16.460.406.2716.4628.50
Ziraat Yatırım A Tipi Değişken Fon 16.230.116.1816.2349.25
Hsbc Portföy Hisse Senedi Yoğun Fon 16.15-0.025.4916.1555.31
17.870.216.8217.8749.75
Yatırım Fonları > Karma > > Dengeli Karma FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Azimut Pyş Birinci Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 16.760.767.6716.7649.18
Bizim Menkul A Tipi Altın ve Enerji Karma Fonu 15.79-0.389.2815.7952.28
Şeker Yatırım A Tipi Karma Fon 14.180.983.9114.1825.93
Ziraat Bankası A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Karma Üçüncü Alt Fon 12.420.165.6612.4236.59
Ergo Sigorta Dinamik A Tipi Değişken Fon 12.220.085.0112.2232.29
14.270.326.3114.2739.26
Yatırım Fonları > Karma > > Hisse Karma FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Abank A Tipi Hisse Fon 16.930.087.4316.9349.83
ICBC TURKEY PORTFÖY PARA PİYASASI FONU 15.940.207.5715.9443.78
Denizbank A Tipi Değişken Fon 7.160.094.267.1623.62
Abank A Tipi Değişken Fon 5.90-0.251.975.9016.57
Tacirler A Tipi Değişken Fon 4.790.101.744.7911.71
10.140.044.5910.1429.10
Yatırım Fonları > Para Piyasası > > Kısa Vadeli Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
İş Yatırım İstanbul Portföy B Tipi Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu 4.380.041.234.3813.58
Tacirler B Tipi Likit Fon 4.040.021.144.0411.98
İş Bankası Maximum Kart B Tipi Tahvil Bono Fonu 3.990.021.113.9911.89
Ziraat Bankası B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Likit Altıncı Alt Fon 3.970.031.093.9712.20
Halkbank B Tipi Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu 3.930.031.083.9311.96
4.060.031.134.0612.32
Yatırım Fonları > Para Piyasası > > Likit FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Sardes Portföy İş Yatırım Verim B Tipi Değişken Fon 6.560.051.476.567.14
ICBC TURKEY PORTFÖY BİRİNCİ DEĞİŞKEN FON 4.700.061.734.7013.78
Azimut Pyş Para Piyasası Fonu 4.180.041.184.1812.58
Abank B Tipi Likit Fonu 4.000.031.114.0012.41
Fibabanka B Tipi Likit Fon 3.970.041.103.9712.33
4.680.041.324.6811.65
Yatırım Fonları > Tahvil Bono > > Özel Sektör Tahvil Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Ak Portföy Py Özel Sektör Borçlanma Araçları Özel Fonu 5.040.041.545.0414.88
Finans Yatırım Özel Sektör ve Kamu SGMK B Tipi Değişken Fon 4.730.031.234.7311.27
Hsbc Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu 4.420.031.224.4212.80
Halk Yatırım Şemsiye Fonuna Bağlı B Tipi Kamu ve Özel Sektör Tahvil Bono Birinci Alt Fon 4.320.041.234.3213.60
İş Bankası B Tipi Özel Sektör Tahvil ve Bono Fonu 4.310.011.354.3112.47
4.570.031.324.5713.00
Yatırım Fonları > Tahvil Bono > > Tahvil Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Ünlü Portföy İkinci Değişken Fonu 8.240.021.078.24-10.98
YKY B Tipi Özel Portföy Yönetimi Büyüme Amaçlı Değişken Fon 8.15-0.68-1.388.154.90
Ergo Sigorta B Tipi Değişken Fon 6.190.161.866.1914.88
Fibabanka B Tipi Değişken Fon 5.84-0.052.965.8417.12
İş Yatırım B Tipi Değişken Fon 5.750.052.265.7515.91
6.83-0.101.366.838.37
Yatırım Fonları > Tahvil Bono > > Uzun Vadeli Tahvil Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
İş Portföy İkinci Değişken Fon 9.71-0.034.339.7123.76
Finansbank B Tipi Değişken (Uzun Vadeli) Fon 8.05-0.65-1.328.0510.41
YKB B Tipi Şemsiye Fona Bağlı Ülkem İçin Büyüme Amaçlı Değişken On Dördüncü Alt Fon 5.200.221.975.2013.39
Osmanlı Menkul B Tipi Tahvil Bono Fonu 3.910.031.103.9111.08
Fibabanka B Tipi Tahvil ve Bono Fon 3.760.031.213.7611.51
6.13-0.081.466.1314.03
Yatırım Fonları > Uluslararası > > Hisse FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı BRIC Ülkeleri YMK Beşinci Alt Fon 22.74-0.896.1422.7427.61
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Asya YMK Dördüncü Alt Fon 21.42-1.084.2521.4236.72
Gedik B Tipi G 20 Ülkeleri Yabancı Menkul Kıymet Fonu 18.740.043.6518.7428.66
Akbank B Tipi Franklin Templeton Şemsiye Fona Bağlı Avrupa YMK İkinci Alt Fon 16.48-0.175.0316.4830.43
Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu 15.99-0.323.6815.9927.77
19.07-0.484.5519.0730.24
Yatırım Fonları > Uluslararası > > Karma FonlarChangeDailyMonthly3 Months1 Year
YKB A Tipi Şemsiye Fona Bağlı Global Teknoloji Yabancı Menkul Altıncı Alt Fon 20.66-0.622.7820.6635.03
20.66-0.622.7820.6635.03
Yatırım Fonları > Uluslararası > > Tahvil Bono FonlarıChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Kare Yatırım Uluslararası Sabit Getirili Menkul Kıymetler B Tipi Değişken Fonu 8.83-0.48-0.628.839.47
Denizbank B Tipi Yabancı Menkul Kıymetler Fonu 8.07-0.60-0.768.079.14
İş Bankası B Tipi Global Borçlanma Araçları Yabancı Menkul Kıymet Fonu 7.82-0.60-1.477.824.42
Ak Portföy Eurobond Amerikan Doları Borçlanma Araçları Fonu 7.71-0.59-0.977.7111.24
YKB B Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Tahvil ve Bono Eurobond On Birinci Alt Fon 7.29-0.63-1.077.2910.47
7.94-0.58-0.987.948.95

Remarks:  Changes are expressed as % , N/A-Not Available (No data or Not Yet Established), your funds in portfolio are marked in different colors.
Change <  %     First  
FundChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Mutual Funds > Bonds and Bills > > Indexed Funds
Garanti Bank Type B Long Bond Index Garbo Long Mutual Fund -2.00-0.122.25-2.004.37
-2.00-0.122.25-2.004.37
Mutual Funds > Bonds and Bills > > Long-Term Bonds FundsChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Is Bank Type B Growth B T.Bill and Bond Mutual Fund -1.18-0.091.75-1.183.75
TEB Securities Type B T.Bill and Bond Mutual Fund -1.16-0.010.87-1.166.21
ATA Turkish Fixed Income Long Duration Optimised -0.82-0.091.21-0.826.37
HSBC Securities Type B T.Bill and Bond Mutual Fund -0.62-0.131.87-0.626.16
-0.94-0.081.43-0.945.62
Mutual Funds > Bonds and Bills > > Private Sector Bonds FundsChangeDailyMonthly3 Months1 Year
ATA Umbrella Fund Type B Assign Variable Growth Investment Fourth Sub Fund -11.890.03-6.35-11.89-4.10
-11.890.03-6.35-11.89-4.10
Mutual Funds > Flexible > > ChangeDailyMonthly3 Months1 Year
Is Bank Type B Umbrella Fund Dividend Paying Asset Type B Variable Third Sub Fund -1.91-0.26-4.40-1.91-2.26
-1.91-0.26-4.40-1.91-2.26

Remarks:  Changes are expressed as % , N/A-Not Available (No data or Not Yet Established), your funds in portfolio are marked in different colors.

FUND SEARCH

type the name for the analysis of the fund



X